Premiery książkowe: LUTY 2021

Luty. Niby najkrótszy miesiąc w roku, a w książkowym świecie jakby przenikał czasoprzestrzeń i wydłużał do nieprzytomności. Przed nami cztery tygodnie wypełnione wyjątkowymi książkowymi nowościami, na które warto zwrócić uwagę, na które warto polować.

Wybrałam dla Was 20 premier, w tym wyjątkowe patronaty Wielkiego Buka, inne tytuły, które ukażą się w polskich księgarniach oraz pięć premier zagranicznych.

PATRONATY

„Wiosenne przebudzenie. Duchy minionych lat” Joanna Jax
9 lutego 2021
Wydawnictwo Videograf

Mistrzyni sag i historycznych i poruszających opowieści z historią w tle kontynuuje losy bohaterów, których czytelnicy znają z sagi „Prawda zapisana w popiołach”. Kolejne pokolenie i kolejny trudny czas w naszej historii.

„Trzynasta opowieść” Diane Setterfield
10 lutego 2021
Wydawnictwo Albatros

To wznowienie bestsellerowej powieści autorki, opowieści o posiadłości, która skrywa przejmujące sekrety sprzed lat i młodej biografki, której przyjdzie zgłębić tajemnice tych, którzy w niej kiedyś mieszkali. WSPANIAŁA historia!

„Gra zaklinacza” Donato Carrisi
24 lutego 2021
Wydawnictwo Albatros

Makabryczne zbrodnie, potworne odkrycie, śledztwo, które odkryje to, czego nikt nigdy nie chciał zobaczyć. Po „W labiryncie” wiedziałam, że Carrisi podniósł twórcom thrillerów poprzeczkę i „Gra zaklinacza” udowadnia, że to prawda.

„Ślady. Psim tropem” i „Ślady. Rudy warkocz” Katarzyna Kielecka
24 lutego 2021
Wydawnictwo Szara Godzina

Bohaterowie powieści „Sedno życia” i „Piętno dzieciństwa” powracają w opowieści o demonach przeszłości, które za nic nie chcą odejść. Przed czytelnikiem dramat rodzinny, dreszczowiec małżeński i trzymająca w napięciu opowieść, która nie odpuszcza do samego końca.

„Żona więźnia” Maggie Brookes
24 lutego 2021
Wydawnictwo Kobiece

Trudno uwierzyć w tę historię, trudno uwierzyć, że to prawdziwa opowieść – dzieje wyjątkowej pary, której udało się przetrwać najgorsze możliwe piekło i wystawić swoją miłość na najcięższe próby.

„Ciszka. Opowieść o uważności” Magdalena Subocz z ilustracjami Ewy Kownackiej
10 lutego 2021
Wydawnictwo Dziwimisie

Klub Marudnych Zaczytanych Ciotek przedstawia wyjątkową opowieść o wyjątkowej rodzinie i istotach, które pozwalają wyciszyć się, rozejrzeć, dostrzec. Wspaniała i ważna książka dla dzieci i ich rodziców.

„Bighead” Edward Lee
20 lutego 2021
Wydawnictwo Dom Horroru

Wielbiciele horroru ekstremalnego i ostrej makabry mogą ostrzyć pazury, a pozostałych ostrzegam – to nie jest książka dla Was. To mój ulubieniec tego mistrza horroru ekstremalnego i white trash gothicu! Opowieść tak obrzydliwa, tak przerysowana, tak okrutna, że aż miejscami zabawna, bo tylko śmiechem można skwitować taki nadmiar i hiperbolę, jaką posłużyć się Lee. Dla mnie to jego ekstremalne opus magnum.

WARTE UWAGI

„Czarny Bałtyk” Maciej Paterczyk
10 lutego 2021
Wydawnictwo LIRA

Zapowiada się kryminał historyczny, którego akcja rozgrywa się w Kołobrzegu 1949 roku, a który dotyka konfliktów społecznych tamtych lat. Nie mogę już się doczekać!

„Sekret mojego męża” Liane Moriarty
10 lutego 2021
Wydawnictwo ZNAK

Autorka tak uwielbianych „Wielkich kłamstewek” powraca z pełnym tajemnic i sekretów dramatem małżeńskim, w którym  przeszłość puka do drzwi i nigdy nie wiadomo, co za nimi znajdziesz. Tym bardziej, gdy dotyczy to twoich bliskich.

„Mocna więź” Magdalena Majcher
24 lutego 2021
Wydawnictwo W.A.B.

Inspirowana prawdziwą historią opowieść o wielkiej matczynej miłości, o brudnych sekretach i zbrodni prawie doskonałej.

„W jednej chwili” Suzanne Readfern
9 lutego 2021
Dom Wydawniczy Rebis

Powieść, która przypomniała mi nieco poruszającą i straszną „Nostalgię Anioła”. Nastoletnia dziewczyna ginie w rodzinnym wypadku samochodowym, by po śmierci obserwować swoich bliskich, którzy próbują żyć dalej.

„Stroiciel” Daniel Mason
23 lutego 2021
Dom Wydawniczy Rebis

Porywająca powieść historyczna z muzyką i Birmą w tle (która teraz podobno nazywa się Mjanmą).  Historia podróży pewnego stroiciela fortepianów w oszałamiających krajobrazach Dalekiego Wschodu.

„Golem” Maciej Płaza
10 lutego 2021
Wydawnictwo W.A.B.

Maciej Płaza zabiera czytelników do sztetla na Podolu z początku XX wieku. Mamy tu wątki kabalistyczne, ale przede wszystkim bardzo realistyczny portret chasydów tamtego czasu.

„Harcerki z Ravensbruck” Anna Kwiatkowska-Bieda
10 lutego 2021
Wydawnictwo Bellona

Reporterska opowieść o jedynej funkcjonującej w czasie II wojny światowej drużyny harcerskiej w obozie koncentracyjnym.

„Szalej” Monika Drzazgowska
17 lutego 2021
Wydawnictwo Literackie

Debiutancka opowieść o czterdziestoletnim życiu, które opowiedziane jest z perspektywy kilkunastu przełomowych dni. Zapowiada się fascynująca i świeża opowieść o poszukiwaniu nowej odwagi.

„Niewidzialne życie” Addie LaRue
10 lutego 2021
Wydawnictwo We Need YA

Powieść młodzieżowa z faustowskim twistem? Miłośnicy Klubu Marudnych Zaczytanych Ciotek będą zadowoleni!

„Wegetarianka” Han Kang (wznowienie)
10 lutego 2021
Wydawnictwo W.A.B.

Wznowienie głośnej i przejmującej opowieści koreańskiej sprzed kilku lat. Autorka w subtelny i delikatny sposób podejmuje zagadnienia buntu przeciw uciskowi społecznemu, płciowemu, czy rodzinnemu. Mocna i świetna.

ZAGRANICZNE

„The Four Winds” Kristin Hannah
2 lutego 2021

Uwielbiana autorka „Słowika” i „Wielkiej samotności” powraca z powieścią historyczną o kobietach, które muszą walczyć o przetrwanie podczas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych.

„The Project” Courtney Summers
2 lutego 2021

Autorka pełnej bólu i rozpaczy „Sadie” stworzyła kolejny dreszczowiec psychologiczny o siostrzanej miłości i sekcie, który poruszy serca czytelników i przerazi przy okazji.

„The Other You” James Carol Oates
9 lutego 2021

Oates znana jest z bardzo obrazowych, brutalnych i poruszających opowieści, które długo zostają w głowie czytelnika. Teraz serwuje kolejny w swojej twórczości zbiór opowiadań o życiach, które mogły się wydarzyć.

„A Caller’s Game” J.D. Barker
22 lutego 2021

Autor „Czwartej małpy” serwuje czytelnikom pełen suspensu thriller, w którym dziennikarka radiowa zostaje wciągnięta w zabójczą grę przez jednego z jej słuchaczy. Zapowiada się ostra jazda!

To na co czekacie Kochani? Na co polujecie?

Bo warto czytać.

O.

Komentarz do: “Premiery książkowe: LUTY 2021

Dodaj komentarz: