Premiery miesiąca: SIERPIEŃ 2022

Wydawcy zadbali o to, byśmy w sierpniu mieli w czym wybierać i przebierać – zapraszam na premiery książkowe sierpnia!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Nie ma tego złego” Lauren Weisberger
Premiera: 27 lipca
Wydawnictwo Albatros

To już trzecia odsłona serii, którą zapoczątkował bestsellerowy „Diabeł ubiera się u Prady”. Jednak bez obaw! Ta część to zupełnie inny klimat, zupełnie inna opowieść, którą łączy jednak znana z „Diabła…” Emily, była asystentka Mirandy Priestly. Tym razem Weisberger przygotowała dla nas opowieść niczym od Liane Moriarty – czyli trzy przyjaciółki i słodkie kłamstewka mieszkańców amerykańskiego przedmieścia. Dobra zabawa gwarantowana!

Nieznajoma z Sekwany” Guillaume Musso
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Albatros

Nowy Musso to jest must read dla każdego miłośnika sprytnie napisanych i obłędnie pokręconych thrillerów. Nie inaczej będzie z najnowszą powieścią francuskiego twórcy, która zaczyna się od wyłowienia tytułowej nieznajomej z paryskiej rzeki – kobiety, która unosiła się na wodzie, a teraz nic nie pamięta. To już jest fascynujący początek, prawda?

Nim skończy się noc” Bartosz Szczygielski
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Niech nie zwiedzie Was lodowata, śnieżna okładka, bo emocje, jakie na Was czekają są diabelnie gorące! Grupka przyjaciół, domek w lesie, oderwanie od cywilizacji… I kłamstwa, i gra pozorów, i tajemnice, które jedna po drugiej wychodzą na jaw. Nie będzie przebacz!

Tylko przetrwaj noc” Riley Sager
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo MOVA

To będzie hit! Autor wypełnionych grozą, inteligentnych thrillerów jak „Zamknij wszystkie drzwi” i „Wróć przed zmrokiem” powraca z kolejną opowieścią, która rozłoży czytelników na łopatki. Tym razem serwuje nam opowieść o dziewczynie, która wybiera się w podróż, a obok niej – być może – jedzie morderca, który poluje na miejscowym kampusie. Czy przetrwa tę noc? Oczywiście, jak to u Sagera, nic nie jest takie, jak wydaje się być z początku.

Wysepka” Andrea Levy
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Albatros

Poruszająca powieść historyczna o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Jamajka i Wielka Brytania. Marzenie o nowym życiu i konfrontacja z bolesną rzeczywistością. Szykujcie się na wielkie emocje i kawał niepokojącej opowieści.

Ruiny” Scott B. Smith
Premiera: 26 sierpnia
Wydawnictwo Vesper

To jeden z najlepszych, najbardziej nastrojowych wakacyjnych horrorów z potworem, którego się nie spodziewacie. Urocza, zjawiskowo kwitnąca winorośl bowiem w sercu meksykańskiej dżungli nie jawi się jako ten najgroźniejszy potwór, prawda? A jednak! Opowiadałam o „Ruinach” niejednokrotnie, po recenzję zapraszam TUTAJ.

NOWOŚCI SIERPNIA

Zaginione dziecko” Emily Gunnis
Premiera: 24 sierpnia
Wydawnictwo Świat Książki

Malownicza lokacja i wielka rodzinna tragedia – trzynastoletnia dziewczyna jest świadkiem, jak jej własny ojciec zabija matkę. Po latach, wciąż nie jest w stanie opowiadać o tamtej nocy. Swój sekret trzyma blisko. Jednak jej własna córka znika, a jej siostra zrobi wszystko, by odkryć rodzinną tajemnicę…

Skrawki dla Iriny” Waldemar Bawołek
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Czarne

Waldemar Bawołek to dziwny pisarz – uwielbiany przez krytyków, nieznany przez czytelników. A pisze pięknie i poetycko o naturze, o związkach człowieka z przyrodą, o związkach rodzinnych i ludzkich namiętnościach. Po prostu. A tu jeszcze o miłości. Jest na co czekać!

Pomniejsi wędrowcy” Eimar McBride
Premiera: 8 sierpnia
Wydawnictwo Pauza

Jedna z poczytniejszych irlandzkich autorek snuje opowieść o młodej dziewczynie z prowincji, która goni wielkie marzenia i wyjeżdża do dużego miasta. A tam wszystkie pokusy na nią czekają, w tym romans z pewnym mężczyzną i związane z romansem konsekwencje.

Płonące ambony” Andrzej Dziurawiec
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo LIRA

Klasyczna opowieść o emerytowanym policjancie, który z wielkiego miasta przenosi się na wieś, szukając spokoju, a odnajduje małą społeczność i jej szemrane, poukrywane po lasach sekrety. Cóż można poradzić – to jeden z ulubionych thrillerowych motywów, jeden z tych nieśmiertelnych. I niech tak zostanie.

Pani England” Stacey Halls
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Świat Książki

Początek XX wieku, angielska prowincja, tajemnicza, odosobniona posiadłość i jej tajemnice… I dziewczyna, która ma opiekować się dwójką dzieci, by przekonać się, że z ich matką – tytułową panią England – coś jest nie do końca tak, jak powinno być. Jestem ogromnie ciekawa tej opowieści!

Na końcu ulicy” Diane Chamberlain
Premiera: 9 sierpnia
Wydawnictwo Prószyński Media

To będzie mocna i świetna historia! Po śmierci ukochanego męża nasza bohaterka chce zacząć od nowa. Trzyma się jednak domu – domu, który jak się okazuje może i był wymarzonym zakupem, ale skrywa koszmarne tajemnice z przeszłości. Motyw, który nigdy się nie nudzi!

Miasto w chmurach” Anthony Doerr
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Poznańskie

Autor poruszającego „Światła, którego nie widać” powraca z nową powieścią, którego motywem przewodnim jest marzenie o utopijnym mieście pośród chmur. A wszystko to splecione węzłem kilku opowieści, wielkich, bolesnych historii. Czuję, że czekają nas nie lada wzruszenia.

Las znikających gwiazd” Kristin Harmel
Premiera: 10 sierpnia
Wydawnictwo Świat Książki

Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Poruszająca opowieść o dziewczynie wychowanej na pograniczu polsko-białoruskim, która uczy przetrwania w głuszy uciekinierów z żydowskiego getta.

Kiedy znikają ślady” Elina Backman
Premiera: 24 sierpnia
Wydawnictwo Czarna Owca

Autorka znów zabiera nas do Finlandii, by tam snuć nastrojowy kryminał o rezerwacie przyrody, o pustelniku, który w nim mieszka i młodych ludziach, którzy znikają w tajemniczych okolicznościach. To będzie sztos!

Imię śmierci” Hanna Greń
Premiera: 24 sierpnia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Poruszający dreszczowiec, w którym autorka bierze na tapet przemoc rodzinną, przemoc mężczyzn wobec kobiet, i koszmar rodzin, które z przemocą mierzą się na co dzień. O katach i o ofiarach. O przeszłości i zbrodniach, od których nie ma ucieczki.

Głosy kobiet” Miriam Toews
Premiera: 24 sierpnia
Wydawnictwo Czarne

Oparta na prawdziwych, wstrząsających wydarzeniach opowieść o Mennonitkach, które były odurzane przez mężczyzn z własnej społeczności i brutalnie wykorzystywane. To dramatyczna opowieść o religijnej kolonii, o oddaniu i najważniejszych wyborach, które trzeba podjąć wbrew wszystkiemu.

Fontanny milczenia” Ruta Sepetys
Premiera: 24 sierpnia
Wydawnictwo Znak

Historia miłości i poświęcenia w cieniu dyktatury generała Francisca Franco w Hiszpanii 1957 roku. Opowieść o młodym chłopaku, który przyjeżdża odkryć przeszłość swojej rodziny i pokojówce hotelowej, która pokaże mu prawdziwe oblicze Hiszpanii.

Druciarz” Krzysztof Jóźwik
Premiera: 3 sierpnia
Wydawnictwo FILIA

Seria puławska kontynuuje się! Na terenie Zakładów Azotowych policjanci znajdują ciało brutalnie zamordowanej kobiety. Wychodzi na to, że to dopiero początek! Rusza śledztwo i tak lubiana przez czytelników gra w kotka i myszkę.

Wszystkie kręgi piekła. Antologia horroru”
Premiera: 19 sierpnia
Wydawnictwo Phantom Books

Co prawda Wydawnictwo Phantom Books niebawem zamyka swoje podwoje, ale kończy działalność w naprawdę wielkim stylu. Diabelska antologia, antologia piekielna, o autorskich wizjach piekła i szatańskich popleczników. Jestem ogromnie ciekawa, co też z tego wyszło!

Głód” Matt Shaw
Premiera: 15 sierpnia
Wydawnictwo Phantom Books

Autor cudownie mackowej trylogii „Ośmiornicy” tym razem porusza mój ulubiony horrorowy motyw ekstremalny – motyw kanibalizmu. Szykuje się kolejna fantastyczna i obrzydliwa lektura.

NOWOŚCI ZAGRANICZNE

Daphne” Josh Malerman
Premiera: 23 sierpnia

To jedno ostatnie lato. Ten ostatni czas spędzony z przyjaciółmi. I opowieść o duchu dziewczyny, która zginęła w szkole w tajemniczych okolicznościach. Daphne. Niektórzy mówią, że wciąż krąży po korytarzach, szukając zemsty. Inni mówią, że sama była ofiarą… Znając umiejętności Malermana – miłośników horroru zmiecie z planszy.

The Lost Girls of Willowbrook” Elen Marie Wiseman
Premiera: 30 sierpnia

To autorka, która znana jest z opowieści o kobiecości ujarzmionej, o szpitalach psychiatrycznych i niepokojącej historii tych instytucji. Nie inaczej jest z jej najnowszą powieścią, która nawiązuje motywami do „Lotu nad kukułczym gniazdem”.

Haven” Emma Donoghue
Premiera: 23 sierpnia

XVII wiek, Irlandia. Trzech mężczyzn opuszcza cywilizowany świat w poszukiwaniu prawdziwej duchowej przystani. Nie wiedzą jednak, że w krainie, w której znikąd pomocy – czeka ich prawdziwa walka o przetrwanie.

Carrie Soto is back” Taylor Jenkins Reid
Premiera: 30 sierpnia

Już za chwilkę moment w Polsce premiera „Malibu płonie”, a za oceanem autorka nie próżnuje i serwuje nową opowieść o świecie sportu i kobiecie, która pragnie powrócić na ścieżkę sławy. Podobno szykuje się niesamowicie emocjonująca lektura.

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: