Premiery miesiąca: WRZESIEŃ 2022

Za oknem babie lato, zamglone słońce przyświeca od rana, chłodna bryza w powietrzu, a w księgarniach prawdziwe zatrzęsienie premier książkowych!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Malibu płonie” Taylor Jenkins Reid
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Czwarta Strona

Taylor Jenkins Reid dobrze wie, jak tworzyć fabuły tak przyciągające uwagę, że aż ciary przechodzą po plecach. Ta historia zaczyna się od końca – od pożaru, który wszystko pochłonie. A w międzyczasie poznamy pewne rodzeństwo, będziemy obserwować przypływ oceanu, surfować na desce i rozgrywać rodzinne tajemnice.

Baśniowa opowieść” Stephen King
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Albatros

Nowy King! I myślę, że jest na co czekać, chociaż nie jest to groza per se, ale fantastyka z nutką grozy i powieść o dorastaniu w jednym. To opowieść, która przywodzi na myśl najpiękniejsze lektury dzieciństwa i czasu dorastania. Tropy znajome i zupełnie nieznane. Opowieść o pewnym chłopcu i pewnej udręczonej krainie, która potrzebuje jego pomocy. O magii, o dzieciństwie, które dobiega końca i dorastaniu, które przychodzi zbyt szybko. I o pewnej piesi też, na dokładkę

Hex” Thomas Olde Heuvelt
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Albatros

Bezsenna perełka, o której już Wam opowiadałam kiedyś, kiedyś dawno temu, ale opowiem Wam raz jeszcze, jako że wracam do tej historii po latach. I tak – jest straszna. Bywa potworna i działa na wyobraźnię, bo to opowieść o prawdziwej czarownicy, o klątwie i o pewnym miasteczku.

Deman” Artur Urbanowicz
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Vesper

Pamiętam, jak Artur 4 lata temu już opowiadał mi o swoim nowym pomyśle, o nowym uniwersum, o nowym bohaterze… O tym, że chciałby złożyć hołd ukochanym superbohaterskim opowieściom i jednocześnie napisać coś całkiem nowego… I powiem Wam tak – UDAŁO SIĘ!

Dzień popiołów” Jean-Christophe Grangé
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Sonia Draga

Jak wiecie mam słabość do komendanta Pierre’a Niémans, do thrillerów z jego udziałem i jego metod śledzenia wszelkiego zła, jakie wyziera z ludzkiej duszy. Tym razem wraz ze swoją towarzyszką zostają wysłani do Alzacji, żeby poprowadzić śledztwo w sprawie śmieci przywódcy religijnego i społeczności, która wokół niego żyła.

Adela nie chce umierać” Ada Antczak
Premiera: 5 września
Wydawnictwo LIRA

Ona i on. Z dwóch różnych światów. Światów tak różnych, że nigdy nie mogliby się spotkać, gdyby nie… Tę parę łączy jednak ich tragiczna przeszłość, koszmar, który wspólnie przeżyli. Teraz, po tych wszystkich latach, dwoje staruszków powraca do lat młodzieńczych, by poznać się na nowo. I pozwolić sobie odejść. Przepiękna opowieść!

Bogowie tanga” Carolina de Robertis
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Albatros

Wznowienie powieści w serii Piąta Strona Świata Wydawnictwa Albatros. Nagradzana opowieść o poszukiwaniu wolności, o wyzwoleniu, o pasji, która pozwala młodej kobiecie stać się naprawdę sobą. Fascynująca, drażniąca wszystkie zmysły lektura!

Pani K.” Marta Knopik
Premiera: 28 września
Wydawnictwo LIRA

Niesamowita powieść psychologiczna, koszmar kobiety uwięzionej, zamkniętej, która odkrywając siebie pozna tajemnice swojej rzeczywistości. Autorka „Czarnego Miasta” znów zaskakuje, tworzą historię z pogranicza, niesamowitą i działającą na wyobraźnię.

Sabat Czarownic” Graham Masterton
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Albatros

Jedna seria, jedna bohaterka – „Szkarłatna wdowa” i „Sabat czarownic” – połączenie powieści grozy, powieści kostiumowej, pełnej niesamowitości. Nastrój śledztwa sprzed wieków, polowanie na tajemnice i zbrodnie, które ktoś logicznie musi wytłumaczyć. Na przykład młoda mistrzyni alchemii, która stawi czoła złu. O obu książkach usłyszycie niebawem!

Pamiętnik Diabła” Adrian Bednarek
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Zaczytani

Kultowa i uwielbiana seria o seryjnym mordercy Kubie Sobańskim powraca, teraz w zmienionej oprawie graficznej i z zapowiedzią dwóch nowych tomów. Kto jeszcze nie zna, ten będzie miał szansę poznać jeden z najbardziej szalonych umysłów thrillerowego świata.

NOWOŚCI WRZEŚNIA

Powiedz pszczołom, że odszedłem” Diana Gabaldon
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Świat Książki

To już dziewiąty tom bestsellerowego, uwielbianego cyklu romansów historycznych o Jamiem i Claire „Obca”. On jest z przeszłości, ona z przyszłości, zbieg okoliczności połączył ich losy. Teraz nad ich rodziną znów zbierają się chmury, widmo rewolucji i zmiana, która przyniesie tyle łez, co zaskoczeń.

Wyśnione szczęście” Kristin Hannah
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Świat Książki

Pełna ciepła i uroku, współczesna powieść jeden z naszych ulubionych autorek! Historia pewnej bibliotekarki z małego miasteczka, która właśnie stanęła na życiowym rozdrożu. A wszystko to ze świątecznym sznytem na dokładkę.

Wyspa Zaginionych Drzew” Elif Shafak
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Poznańskie

Opowieść o poszukiwaniu swoich korzeni, o poszukiwaniu tożsamości, o poszukiwaniu rodzinnego początku. A także o mocy natury, która potrafi ukoić wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy. Jestem ciekawa, czym tym razem zachwyci nas autorka.

Szklany Dom” Eve Chase
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Kobiece

Zapowiada się fenomenalna tajemnica! Pewna rodzina znajduje w lesie porzuconą dziewczynkę. Postanawiają ją zatrzymać, nikomu też o niej nie mówić. Ale wkrótce, w lesie pojawia się też ciało i pewnych spraw nie można trzymać już w tajemnicy. Miną lata, zanim sekret tamtych dni wyjdzie na jaw.

Dolina kwiatów” Niviaq Korneliussen
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Czarne

Nagrodzona i doceniona powieść prosto z… Grenlandii! Historia kobiety, która ucieka. Ucieka przed bliski, przed samą sobą. Historia, w której pojawiają się niekończące, jaskrawe polarne dni. Z której sączy się depresja i olbrzymia samotność. Jestem jej ogromnie ciekawa.

Furia” Marcel Moss
Premiera: 7 września
Wydawnictwo W.A.B.

Marcel Moss wie, że we wtorki można dostać obłędu i wpaść w szał, tak jak bohaterowie jego najnowszej powieści sensacyjnej, w której przez Polskę przechodzi fala niewyjaśnionych, a jednak skoordynowanych ataków i zbrodni. To klątwa worku, mówię Wam!

Ocalona z Auschwitz” Nina Majewska-Brown
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Świat Książki

Nina Majewska-Brown po raz kolejny wróciła na teren Auschwitz, by tam snuć powierzoną jej opowieść na faktach. Opowieść o zdradzonej rodzinie, o przetrwaniu i o sile ludzkiej woli. I o miłości, która silniejsza jest niż widmo śmierci.

Rów Mariański” Jasmin Schreiber
Premiera: 7 września
Wydawnictwo Otwarte

Słodko-gorzka opowieść o wielkiej stracie, wielkiej rozpaczy i próbie wygrzebania się z dna największego możliwego cierpienia. Opowiedziana z wrażliwością, ale też humorem, pokrzepiająca wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy.

Spirytystka” Max Czornyj
Premiera: 7 września
Wydawnictwo FILIA

Mortalista Honoriusz Mond powraca! A wraz z nim powracają sprawy związane ze śmiercią, umieraniem i tajemnicami, które skrywa ludzkie ciało. Powracają również tajemnicze zbrodnie, dziwne rytuały i złoczyńcy, którym będzie musiał stawić czoła.

Las zbliża się powoli” Rafał Hetman
Premiera: 21 września
Wydawnictwo Czarne

Jeden z tych reportaży, których nie mogłabym sobie odmówić w tym roku. Rafał wziął na tapet tajemnicę pewnej małej społeczności i szuka odpowiedzi na pytanie: kto mordował w Dębrzynie po II Wojnie Światowej? Kolejny dowód na to, że prawdziwa historia skrywa te najpotworniejsze tajemnice.

PREMIERY ZAGRANICZNE

Dreamland” Nicholas Sparks
Premiera: 20 września

Nicholas Sparks potrafi wzruszać – to wiemy nie od dziś. Podejrzewam, że przy jego najnowszej powieści nawzruszamy się znów co niemiara! Trzy osoby, które chcą zacząć od nowa. Przeznaczenie, które połączy ich ścieżki. Jestem ciekawa, co z tego wyniknie!

The Three Lives of Alix StPierre” Natasha Lester
Premiera: 28 września

Autorka „Domu na Riwierze” powraca z kolejną kobiecą, poruszającą powieścią historyczną, której akcja rozgrywa się przed, w trakcie i po II Wojnie Światowej. Lester to autorka, która łączy luksusowy blichtr i wielką historię, jestem ciekawa, co też poruszy tym razem.

„Babysitter” Joyce Carol Oates
Premiera: wrzesień

Przyznam Wam, że boję się książek Joyce Carol Oates. To autorka, która potrafi przerazić, potrafi też zahipnotyzować. Na tapet bierze ludzie zło, w każdej jego postaci. I tym razem snuje opowieść wokół szokujących morderstw dzieci w Detroit w latach 70.

Lessons” Ewan McEwan
Premiera: 13 września

Autor bestsellerowej „Pokuty” powraca z niezwykle intymną, a jednocześnie pełną rozmachu opowieścią z wielką historią w tle. Opowieść o jednym mężczyźnie, która rozpoczyna się po II Wojnie Światowej, w szkolnym internacie i kontynuuje się przez kolejne dekady.

A Silver of Darkness” C.J. Tudor
Premiera: wrzesień

Bestsellerowa autorka „Kredziarza” i „Płonących dziewczyn” powraca ze zbiorem opowiadań niepokojących i tajemniczych. Historie, które działają na wyobraźnię, a które oscylują między thrillerem a grozą. To może być strzał w dziesiątkę!

Bo warto czytać.

O.

Komentarz do: “Premiery miesiąca: WRZESIEŃ 2022

Dodaj komentarz: