Premiery miesiąca: WRZESIEŃ 2023

Wakacyjny czas dobiegł końca i oficjalnie zaczynamy drugą połowę roku w świecie wydawniczym – i dobrze wiecie co to oznacza! Fontanny dobroci, kornukopię nowości książkowych. Zapraszam na premiery książkowe września!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Hacjenda” Isabel Cañas
Premiera: 27 września
Wydawnictwo MOVA

Miłośnicy bezsennych śród i gotyckich romansów ostrzą pazury na tę nastrojową perełkę! Przenosimy się na ziemie Meksyku, czas wojny o niepodległość, połowa XIX wieku. Młoda dziewczyna wychodzi za mąż za bogatego właściciela pewnej posiadłości. Tytułowa hacjenda ma być jej nowym domem, ale… Coś jednak nie daje jej tam spokoju. Kto pokochał „Mexican gothic” Silvii Moreno-Garcii, ten z przyjemnością wejdzie za drzwi tytułowej hacjendy.

Żar” Weronika Mathia
Premiera: 6 września
Wydawnictwo Czwarta Strona

Porywający i przerażający thriller o tajemnicach i sekretach, od których nie sposób się uwolnić. Samobójstwa, które dzieli dwadzieścia lat. Zaginięcie. Dom, w którym rozochociło się zło. To debiutancka powieść Weroniki i jedna z najbardziej działających na wyobraźnię tego sezonu.

Szpital Filomeny” Graham Masterton
Premiera: 6 września
Wydawnictwo Albatros

Świeżutka, nowiutka powieść od naszego współczesnego mistrza grozy, czyli kto kocha horror, ten już wie, na co będzie polować. Nawiedzona posiadłość, która przed laty była szpitalem. Kobieta, która robi interes życia i chce w jej murach rozpocząć nowe życie. Duchy, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Do straszenia się i pokochania!

Córka weterynarza” Barbara Comyns
Premiera: 27 września
Wydawnictwo MOVA

Niech Was nie zwiedzie tytuł – nie będzie poczciwie – ta powieść wstrząśnie Waszymi emocjami! Młoda dziewczyna, która żyje pod jednym dachem z prawdziwym potworem. Jej ojciec jest weterynarzem z piekła rodem, snuje swój koszmar tak zwierzętom, jak i swoim bliskim. Jego córka wycofuje się w głąb siebie, by w najciemniejszych zakamarkach odkryć… No właśnie. Upiorna i baśniowa, straszna i niesamowita. Kto jednak jest wrażliwy na krzywdę zwierząt – odwróćcie wzrok od tego tytułu.

Wielka ucieczka” Robert Harris
Premiera: 6 września
Wydawnictwo Albatros

Szykujcie się na widowiskową, epicką i pełną rozmachu historyczną powieść sensacyjną! TO opowieść o jednym z największych historycznych zabójstw i pogoni za sprawcami. Siedemnastowieczna Anglia, z rąk zamachowców ginie król Karol I, sprawcy uciekają, zaczyna się poszukiwanie! Fenomenalny kawał historii!

Mroczna kołysanka” Polly Ho-yen
Premiera: 27 września
Wydawnictwo Insignis

Niepokojąca, dystopijna opowieść, która łączy w sobie „Rok 1984” z serialem „Black Mirror”. Świat dotknięty kryzysem bezpłodności, marzenia o macierzyństwie, kontrola urodzin… I dzieci, które można odebrać, jeśli nie podporządkujesz się regułom. Mocne i działające na wyobraźnię!

W POLSKICH KSIĘGARNIACH

Mam do pana kilka pytań” Rebecca Makkai
Premiera: 6 września
Wydawnictwo Poznańskie

Autorka poruszającego „Wierzyliśmy jak nikt” powraca z… opowieścią o zbrodni! Nic jednak nie jest takie oczywiste. Historia zbrodni sprzed lat na terenie elitarnej szkoły i śledztwa, które znów ożywa po latach. Jestem jej ogromnie ciekawa!

Moje głupie pomysły” Bernardo Zannoni
Premiera: 27 września
Wydawnictwo Literackie

To będzie ciekawy tytuł! To współczesna alegoryczna baśń dla dorosłych, której bohaterką jest pewna kuna. Kuna odrzucona przez rodzinę, która uczy się czytać, poznaje słowa i ich moc. W pragnieniu życia nie ma sobie równych. Zaskoczy Was, to pewne!

Ciosy” Jarosław Czechowicz
Premiera: 28 września
Wydawnictwo Zaczytani

Niepokojący domestic thriller o przemocy domowej, kobiecie, która znęca się nad mężczyzną i demonach, które dręczą oboje. Osadzona na Północy, norweskiej ziemi, idealnie wpisuje się w klimat udręczonej Skandynawii.

Holly” Stephen King
Premiera: 5 września
Wydawnictwo Prószyński Media

Holly Gibney, bohaterka trylogii „Pana Mercedesa” i „Outsidera” powraca! Tym razem we własnej opowieści o zaginięciu pewnej dziewczyny i bezwzględnej parze, która co jak co, ale potrafi stwarzać pozory. Przed Holly brutalne śledztwo i makabryczna prawda.

Kukułcze jajo” Camilla Läckberg
Premiera: 27 września
Wydawnictwo Czarna Owca

Mistrzyni skandynawskich kryminałów powraca do Fjalbacki w jedenastym tomie swojej kryminalnej sagi. Makabryczne morderstwa, przeszłość, która powraca i uwielbiane przez czytelników miasteczko. Jestem ciekawa bardzo tego powrotu.

Zmora” Max Czornyj
Premiera: 6 września
Wydawnictwo FILIA

Specjalista od śmierci Honoriusz Mond powraca w kolejnym tomie serii o mortaliście. Tym razem doigrał się – dostał wiadomość, którą podobno napisała sama Śmierć. A w Krakowie dochodzi do makabrycznych zbrodni i Śmierć mogła maczać w nich palce.

Carrie Soto powraca” Taylor Jenkins Reid
Premiera: 6 września
Wydawnictwo Czwarta Strona

Jedna z uwielbianych współczesnych autorek powieści obyczajowych z twistem powraca. Jej uniwersum postaci rozrasta się o gwiazdę tenisa Carrie Soto, która powraca do gry na ten jeden ostatni sezon. Gratka dla wszystkich fanów twórczości autorki.

Plon” Grzegorz Kopiec
Premiera: 5 września
Wydawnictwo Replika

Miłośnicy grozy, miłośnicy horroru ostrzymy pazury! Zbrodnia z przeszłości powraca, by zemścić się na tym, który ją popełnił. Ojciec czwórki dzieci tracie kolejnych potomków w prawdziwym ogniu zemsty. Jestem bardzo ciekawa co też z tego wyniknie!

Córka proboszcza” George Orwell
Premiera 27 września
Wydawnictwo Bellona

Do wznowionej orwellowskiej kolekcji dołącza ostatnia powieść, która snując opowieść o córce pewnego prowincjonalnego pastora – snuje autobiografię samego Orwella.

Piersi i jajeczka” Mieko Kawakami
Premiera: 6 września
Wydawnictwo MOVA

Głośna, bardzo kobieca powieść autorki „Heaven”. Trzy kobiety. Trzy historie i trzy spojrzenia na to, co oznacza być kobietą we współczesnym świecie… Przenikliwy japoński bestseller.

Najważniejsze to przeżyć” Ałbena Grabowska
Premiera: 6 września
Dom Wydawniczy Rebis

Nasza rodzima mistrzyni powieści historycznych powraca z opowieścią o zrujnowanej wojną Warszawie i o tych, którzy przeżyli. Historia pewnej rodziny i młodej kobiety, która nigdy się nie podda.

Do raju” Hanya Yanagihara
Premiera: 27 września
Wydawnictwo W.A.B.

Autorka „Małego życia” w pełnej rozmachu powieści historycznej, której akcja rozgrywa się przez trzy stulecia na kontynencie amerykańskim w alternatywnej rzeczywistości. XIX wiek, lata 90. XX wieku i przyszłość, końcówka naszego stulecia. Pełna emocji i trudnych tematów – historia nieuchwytnej utopii.

Lalkarz” Paulina Cedlerska
Premiera: 6 września
Wydawnictwo FILIA

Mroczny morderczy thriller – makabryczne zabójstwa kobiet w podolsztyńskiej wsi, laleczki, które znaczą kolejne ofiary i młoda kobieta, która na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Czego tu nie lubić?

ZA OCEANEM

The Vaster Wilds” Lauren Groff
Premiera: 12 września

Powieść historyczna o dziewczynie, która ucieka z kolonialnej osady prosto w dzicz. I próbuje przetrwać, odnaleźć nową ścieżkę życia, z dala od okowów cywilizacji. Groff udowodniła, że potrafi zachwycić, więc jestem ogromnie ciekawa lektury.

The Fraud” Zadie Smith
Premiera: 5 września

Jedna z moich najulubieńszych brytyjskich pisarek powraca z powieścią historyczną rozgrywającą się w epoce wiktoriańskiej, opartą o prawdziwe wydarzenia.

Wellness” Nathan Hill
Premiera: 26 września

Autorów tak świetnie przyjętych „Niksów” długo kazał na siebie czekać – powraca z powieścią, której akcja rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych. Ukazuje związek dwójki ludzi, którzy po latach nie potrafią już rozpoznać tego kim byli niegdyś.

The Wake-up Call” Beth O’Leary
Premiera: 26 września

Jedna z mistrzyń współczesnych brytyjskich komedii romantycznych powraca z opowieścią o parze recepcjonistów, którzy rozpoczynają intrygującą rywalizację. Jak możecie się domyślić – ich serca również leżą na szali.

Black River Orchard” Chuck Wendig
Premiera: 26 września

Gratka dla miłośników grozy. Małe miasteczko przechodzi przemianę, gdy jedno z drzew zaczyna wydawać dziwne magiczne owoce. Utrzymana w klimacie jesieni powieść o małej społeczności i korzeniach skąpanych we krwi, których sięga.

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: