Premiery książkowe: STYCZEŃ 2024

Książkowe zapowiedzi i nowości wydawnicze - Styczeń 2024

Wielki Buk powraca w Nowym Roku, a wraz z Nowym Rokiem wlatują nowe książki, czyli zapraszam na: PREMIERY KSIĄŻKOWE 2024.

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Zestawienie okładek książek: "Pomoc domowa. Sekret", "Wybrzeże szpiegów", "Nielat", "Witajcie w księgarni Hyunam-Dong"

Pomoc domowa. Sekret” Freida McFadden
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Powraca Millie – pomoc domowa, która swoje sekrety trzyma blisko bliziutko. Ale przy okazji poznaje bardzo brudne sekrety swoich pracodawców. Np. taki pan Garrick i jego żona, zamknięta w sypialni, do której Millie ma zakaz zaglądania. I trzyma się owego zakazu, aż do dnia… No właśnie, jeden dzień odmieni wszystko, a tajemnice wyjdą na jaw. Uwielbiam Freidę McFadden.

Wybrzeże Szpiegów” Tess Gerritsen
Premiera: 10 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Mistrzyni thrillerów medycznych tym razem z nową serią i w zupełnie nowej odsłonie. Jedno co się nie zmienia? Jej wciągające pióro! Do byłej agentki CIA Maggie Bird powraca przeszłość, musi więc szukać pomocy u dawnych znajomych. A Klub Martini – jak nazywają siebie byli agenci na emeryturze – nie próżnuje. Maggie znów rusza do akcji, by uratować swoje nowe spokojne życia z dala od tamtego świata.

Nielat” Piotr Kościelny
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Czarna Owca

Kto pamięta trudne emocje, jakie towarzyszyły przy lekturze „Szymka”, ten może znów przygotować się na emocjonalną jazdę bez trzymanki. Historia nastoletniego Michała, jego najtrudniejszego wyboru i śledztwa, które prowadzi do najgorszej prawdy. A wszystko to we Wrocławiu lat 90.

Witajcie w Księgarni Hyunam-Dong” Hwang Bo-reum
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Pełna nadziei i dobrych emocji opowieść o pewnej wyjątkowej koreańskiej księgarni, jej poturbowanej przez życie właścicielce i wszystkich tych, których napotka na swojej drodze. Historia miejsca, które potrafi ukoić i naprawić drugiego człowieka. Ciepła i kojąca, dla miłośników „Moich dni w antykwariacie” Morisaki.

WARTE SPRAWDZENIA: POLSKA

Okładki książek: "Nadbrzeżnik" Joanny Bagrij, "Portret damy" i "Wracam do domu"

Nadbrzeżnik” Joanna Bagrij
Premiera: 31 stycznia
Wydawnictwo MOVA

Zapowiada się jeden z najsmakowitszych thrillerów kryminalnych sezonu. Ciało w nadmorskim bunkrze, tajemnicza bransoletka, symbol potwora z legend i potwora-zabójcy. Ja już nie mogę się doczekać lektury!

Portret Damy” Henry James
Premiera: styczeń
Wydawnictwo Świat Książki

Absolutna klasyka w zjawiskowym wydaniu! Mamy XIX wiek. Historia pewnej Amerykanki, która przybywa do Europy, by stać się prawdziwą damą, ale poślubia mężczyznę, który… No właśnie. To jedna z tych wielkich historii.

Wracam do domu” Karin Smirfnoff
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Poznańskie

Jak ja czekałam na zakończenie trylogii Smirnoff! To jest Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich i domknięcie Sagi Rodu Kippów. Jedna z najmocniejszych i współczesnych historii rodem z Północy. Już nie mogę się doczekać!

Okładki książek: "Tożsamość" Nory Roberts, "Małżeństwo we troje" Erica-Emmanuela Schmitta, "Mrok" Katarzyny Wolwowicz

Tożsamość” Nora Roberts
Premiera: 10 stycznia
Wydawnictwo Świat Książki

Nora Roberts jest niezastąpiona. Pisze bardzo dużo, wydaje często i gęsto i to jedna z tych pisarek, w twórczości których można znaleźć coś dla siebie. Np. taki thriller o kobiecie, która zaufała niewłaściwemu mężczyźnie, a teraz musi walczyć z potworem.

Małżeństwo we troje” Éric-Emmanuel Schmitt
Premiera: 10 stycznia
Wydawnictwo ZNAK

Wznowienie powieści obyczajowej jednego z Waszych najulubieńszych współczesnych twórców. Opowieść o porzuconej kobiecie, która co prawda poznaje nową miłość, ale wciąż wspomina poprzednią. Są tajemnice i sekrety związku. Jestem ogromnie ciekawa!

Mrok” Katarzyna Wolwowicz
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Zwierciadło

To, że uwielbiam książki Kasi to już wiecie – jej twórczość jest moim zeszłorocznym odkryciem, a seria kryminałów z komisarz Olgą Balicką należy do ulubionych w ogóle. Kto nie zna jeszcze ten trąba, proszę nadrabiać, bo „Mrok” już nadchodzi, a to piąty tom jest!

Okładki książek: "Kochanka pana Bronte", "Polak" i "Hopelandia" Iana McDonalda

Kochanka pana Brontë” Finola Austin
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Świat Książki

Siostry Brontë znamy dobrze: Charlotte, Emily i Anne. Kultowe pisarki epoki wiktoriańskiej. Ale był też brat. Ten czwarty w rodzeństwie, tak dla nich ważny, tak pełen nadziei na przyszłość… To o nim opowieść, o jego romansie, o zakazanej miłości, która wszystko zmieniła. Podobno kontrowersyjna dla znawców biografii. Zobaczymy!

Polak” J.M. Coetzee
Premiera: 10 stycznia
Wydawnictwo ZNAK

Noblista Coetzee to jedno z tych nazwisk, które znać warto – nawet bardzo warto. I można zacząć z nim przygodę od jego najnowszej powieści, w której bawi się motywem Chopina i George Sand – Witold i Beatriz są jak ta para sprzed lat. Co to znaczy? Przekonacie się sami.

Hopelandia” Ian McDonald
Premiera: 31 stycznia
Wydawnictwo MAG

W tym roku MAG obrzuci nas prawdziwym dobrem. Zaczyna od wielopokoleniowej futurystycznej sagi pewnej bardzo niebezpiecznej rodziny, która ma moc, by odmienić nasz świat i wszechświat w ogóle. Szykuje się prawdziwa uczta!

Okładki książek: "Legenda Miecza. Virion. Krew. Tom 1" Andrzeja Ziemiańskiego, "Jak sprzedać nawiedzony dom" Grady'ego Hendrixa, "Baśnie wschodniosłowiańskie" Iwony Czapli

Legenda miecza. Virion. Krew. Tom 1” Andrzej Ziemiański
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Fabryka Słów

Historia Viriona to część kultowego cyklu o Achai. Wiele tomów, multum opowieści i niezwykłych bohaterów. Sama znam Viriona z pierwszych tomów historii o nim. Ale! Teraz Virion zestarzał się, świat wokół niego zmienił, a Andrzej Ziemiański daje nam szansę, by poznać tego bohatera i jego świat od nowa.

Jak sprzedać nawiedzony dom” Grady Hendrix
Premiera: 23 stycznia
Wydawnictwo Zysk i S-ka

No! Ile ja się dobrego nasłuchałam o najnowszej powieści Hendrixa, to ja nie zliczę. Współczesny mistrz horroru i grozy w opowieści o nawiedzonym domu, ale na własnych zasadach. Z humorem, z dreszczykiem – już ostrzę sobie pazury!

Baśnie wschodniosłowiańskie” Iwona Czapla
Premiera: 30 stycznia
Wydawnictwo Replika

Ostrzyć pazury warto też na tę pozycję, która nie tylko będzie pełna wspaniałych, zebranych w jednym tomie opowieści, ale na dokładkę – będzie też ilustrowana! Szykujcie miejsce na półkach!

Okładki ksiązek: "Czas śmierci" Maksa Czornyja, "Karnawał" Alicji Sinickiej, "Eileen” Otessy Moshfegh

Czas śmierci” Max Czornyj
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo FILIA

Nowy cykl thrillerów od Maxa Czornyja? Poproszę! Chociaż nie wiem, czy to nowa seria, czy po prostu jednotomowa opowieść o seryjnym mordercy, poszukującym go mnichu i tajemnicach, które trzeba odkryć. Jestem ciekawa!

Karnawał” Alicja Sinicka
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo W.A.B.

Mrożący krew w żyłach thriller o morderczej przeszłości, która powraca. Przed laty Amelia przetrwała rzeź w domku na Mazurach, a teraz morderca znowu powraca. Szykuje się coś naprawdę dobrego!

Eileen” Otessa Moshfegh
Premiera: 10 stycznia
Wydawnictwo PAUZA

To może być prawdziwy hit tego roku! Nadmorska Nowa Anglia, dziewczyna, która jest prawdziwym wyrzutkiem i jej szansa na nową przyjaciółkę. Ale czy na pewno? Podobno klimat jak u Shirley Jackson i ja już czuję kolejną Merrycat literatury.

Okładki książek: "Popłynę przed siebie jak rzeka" Shelley Read, "Antykwariat cudzych wspomnień" Weroniki Wierzchowskiej, "Folwark zwierzęcy" George'a Orwella

Popłynę przed siebie jak rzeka” Shelley Read
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Marginesy

Opowieść o siedemnastoletniej dziewczynie z farmy w Kolorado, o włóczędze, którego spotyka na swojej drodze, o miłości i przeciwnościach losy. Życiowa, głośna, czuję, że zrobi na nas wrażenie.

Antykwariat cudzych wspomnień” Weronika Wierzchowska
Premiera: 16 stycznia
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Autorka, która zachwyciła mnie przed laty swoją „Służącą” tym razem w opowieści o powojennej Warszawie, małym antykwariacie, kobietach, które go prowadzą i historiach, jakie przez niego przepływają.

Folwark zwierzęcy” George Orwell
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Świat Książki

Klasyka klasyka klasyka w zjawiskowym wydaniu z barwionymi brzegami. Nic dodać, nic ująć. Gratka dla kolekcjonerów pięknych wydań.

Okładki książek: "Nocna zmiana" Stephena Kinga i "Jedyne prawdziwe miłości" Taylor Jenkins Read

Nocna zmiana” Stephen King
Premiera: 10 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Wznowienie jednego z najbardziej kultowych tomów Króla Horroru – bo to jest horror jak ta lala moi Drodzy! Są tu „Dzieci z Kukurydzy”, jest też wstęp do „Miasteczka Salem” i dużo dużo dobrego. King jest mistrzem krótkiej formy, a przed laty brylował w niej i był niezastąpiony.

Jedyne prawdziwe miłości” Taylor Jenkins Read
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Wznowienie powieści jednej z najbardziej lubianych współczesnych autorek powieści obyczajowych w tym amerykańskim klimacie. On i ona, zakochują się i pobierają. Pewnego dnia on znika gdzieś nad Pacyfikiem. Ona próbuje pozbierać się jakoś, buduje nowe życie. I wtedy, po latach, on wraca. I co teraz?

WARTE SPRAWDZENIA: ZZA OCEANU

Okładki książek: "Bradbury Weather" Caitlin R. Kiernan, "The House of Last Resort" Christopher Golden, "The Fury" Alex Michaelides

Bradbury Weather” Caitlin R. Kiernan
Premiera: 22 stycznia

W zeszłym roku Kiernan zachwyciła mnie swoimi opowiadaniami Cthulhu, a teraz szykuje zbiór opowiadań zebranych w klimacie science fiction. Będę testować, nie ma innej opcji!

The House of Last Resort” Christopher Golden
Premiera: 30 stycznia

To jest hit i ktoś musi ten tytuł u nas upolować, nie ma innej opcji! Historia pary, która przeprowadza się do Włoch i kupuje dom za 1 euro w jednej z tych opuszczonych, walących się w ruiny miejscowości. Tylko, że z domem jest coś nie tak. Bardzo nie tak.

The Fury” Alex Michaelides
Premiera: 16 stycznia

Nowy thriller od twórcy „Bogiń” i „Pacjentki”, więc na pewno pojawi się u nas. Historia grupki znajomych, spontanicznego wypadu do Grecji i… morderstwa. Będzie się więc działo, bo wszystkie sekrety wyjdą na jaw.

Bo warto czytać.

O.

Komentarz do: “Premiery książkowe: STYCZEŃ 2024

  1. Marina napisał(a):

    Miałam okazję czytać „Kochankę Pana Bronte”. Nie wiem czy jest to kontrowersyjna powieść dla znawców biografii rodziny Bronte, bo ja akurat jej nie znam. Zatem i książkę traktowałam jako tzw. czystą kartkę. Mi osobiście w takim właśnie wydaniu przypadła do gustu.

Dodaj komentarz: