Podsumowanie miesiąca: LISTOPAD 2016

bombla_listopad2016

Moi Drodzy,

Ten piękny moment, gdy mroki i czarne kałuże listopada niemal magicznie zamieniają się w przedświąteczne uroki przedzimowej, przejściowej pogody, gdy marudne twarze rozjaśnia uśmiech, gdy wyszeptamy: Zima nadchodzi! Gwiazda tuż tuż! Światełka, reniferki, Michael Buble w tle. Ach! To grudzień już!

A dla mnie, tak przekornie, w tym roku listopad był CUDOWNY. Nieco inny niż wszystkie poprzednie miesiące, niosący zmiany na jeszcze lepsze. Jestem niezmiennie wdzięczna i wiem, że ten rok zakończy się zwyczajnie pięknie.

Ale… za nim zakończenie, zanim podsumowania, zanim świąteczne przygotowania, to wypada podsumować miniony miesiąc.

Opublikowałam 17 tekstów na blogu, a przeczytałam 9 książek.

Koniecznie musicie obejrzeć też CIEKAWOSTKĘ LITERACKĄ z Sherlockiem Holmesem, czyli Sherlock Holmes, duch na wrzosowisku i psie demony.

paseczektop

Trzy tytuły zostawią znak w moim zaczytanym serduchu:

top3

Na miejscu 1:

„Pustki” Andrew Michael Hurley – za wspaniałe, czające się, powoli czołgające, osaczające czytelnika poczucie narastającej grozy i atmosferę lodowatej, brytyjskiej dziwności. Do poczytania TUTAJ.

Na miejscu 2:

„Złota Godzina” Sara Donati – za grubaśną, inspirującą, uniwersalną opowieść o kobietach, chociaż nie tylko dla kobiet. To PATRONAT Wielkiego Buka. Do poczytania TUTAJ.

Na miejscu 3:

„Świnki morskie” Ludvík Vaculík – za narodziny mordercy, za pozorną sielankę, za kafkowską atmosferę połączoną z osaczająca głębią Edgara Allana Poe. To PATRONAT Wielkiego Buka. Do poczytania TUTAJ.

przeczytane

 • „Niebezpieczne kobiety” Patryk Vega – reportaż, który stał się kanwą pod hitowy film. Do poczytania TUTAJ.
 • „Istota zła” Luca D’Andrei – bestsellerowy kryminał o pozorach thrillera, który podbił światowe rynki. Do poczytania TUTAJ.
 • „Nie prosiliśmy o skrzydła” Vanessa Diffenbaugh – współczesna opowieść obyczajowa o rozbitej rodzinie, o odpowiedzialności i macierzyństwie. Do poczytania TUTAJ.
 • „My, marzyciele” Imbolo Mbue – historia wielkich marzeń i równie wielkich porażek w krainie, gdzie trawa zawsze bywa bardziej zielona. Do poczytania TUTAJ.
 • „Szpieg” Paulo Coelho – zaskakujący, doskonały, zupełnie inny powrót najbardziej wyśmiewanego pisarza świata, który obala wszelkie stereotypy o sobie samym i nasłynniejszej kobiecie-szpiegu, czyli Macie Hari. Do poczytania TUTAJ.
 • „Piąta pora roku” N.K. Jemisin – pierwszy to nagrodzonej Hugo trylogii Broken Earth. Do poczytania TUTAJ.

paseczekzdobycze

Chyba możecie być ze mnie dumni, bo ja jestem z siebie naprawdę dumna! W listopadzie sama z siebie zakupiłam jedynie… JEDNĄ książkę! Tak – nie 10, nie 100 – to nie jest błąd – JEDNĄ! Odwyk idzie całkiem sprawnie, pomimo iż przedświąteczne oferty zaczęły intensywnie kusić z każdej możliwej strony. Nie dam się! Poniższe tytuły to zdobycze recenzenckie i ten jeden tytuł kupiony. <3

img_1639

 • „Głowa pełna duchów” Paul Trembley – to ten JEDYNY zakupiony tytuł i ostatni horror do przeczytania obowiązkowego w tym roku (kogo ja oszukuję)!
 • „Szpieg” Paulo Coelho – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Drzewo Babel;
 • „Świnki morskie” Ludvík Vaculík – egzemplarz patronacki od Wydawnictwa Stara Szkoła;
 • „Piąta pora roku” N.K. Jemisin – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Sine Qua Non;
 • „Popiół i czerwień| Pyun Hye-young – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Kwiaty Orientu;
 • „Świąteczna kafejka” Amanda Prowse – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Kobiece;
 • „Rok Królika” Joanna Bator – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa ZNAK;
 • „Istota zła” Luca D’Andrei – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa W.A.B.;
 • „Miecz i kwiaty” Marcin Mortka – egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa W.A.B.;

paseczekebooki

behawiorysta

 • „Behawiorysta” Remigiusz Mróz – egzemplarz recenzencki od Księgarni Internetowej WOBLINK.

blog4

 • Spotkanie z Martą z bloga Lolanta Czyta i Justyną z Wełniastego Podejścia do Literatury – dziękuję Dziewczyny za herbatkę i pogaduchy! <3 I cudną zakładkę!

spotkanie

 • 4 Urodziny Wielkiego Buka i Szalony Konkurs Urodzinowy. Nie wiem nawet jak Was wszystkim dziękować. <3 To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

blog5

Ach, grudzień… Tak, to jest miesiąc podsumowań, miesiąc zakończeń, miesiąc rozliczeń. <3 Zaczęłam od nowości na blogu i kanale, czyli KSIĄŻKOWYCH PREMIER MIESIĄCA (TUTAJ). Już na dniach, już tradycyjnie, Wielkobukowy PORADNIK PREZENTOWY, a w tym roku na kanale na dokładkę dołączą do mnie inni BOOKTUBERZY! Szykuję również zimowe atrakcje w postaci TAGu, TOPki, będa nowe TRENDY i oczywiście PODSUMOWANIE ROKU, które zapowiada się nad wyraz zacnie i godnie. Ale… to nie wszystko, bo mam dla Was cudowne lektury, których już nie mogę się doczekać.

Życzę Wam pięknego grudnia, zaczytanych, spokojnych przedświątecznych chwil, żeby nie porwała Was gorączka szaleństwa. 🙂

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Podsumowanie miesiąca: LISTOPAD 2016

Dodaj komentarz: