Twoim śladem i Wróć za mną A. Meredith Walters – recenzja

Początki zawsze wydają się niewinne. Darmowa próbka pod szkolnymi murami, a potem jeden przyjacielski buch w domu u koleżanki, dymek na poprawę nastroju na nudnej imprezie, jeden joint wypalony na spółkę przed stresującym egzaminem. Od czasu do czasu magiczna tabletka, halucynogenny grzybek, coś niecoś dla zabicia życiowej nudy. Niektórym przechodzi, odpuszczają, dorastają i idą dalej, a inni wpadają coraz głębiej i głębiej. Dla krótkich chwil pozornego relaksu gotowi są naprawdę na wiele. Brną głęboko, za głęboko, tracą godność i o ile staczają się w samotności, to można uznać to za ich indywidualny wybór. Jednak, jeśli czepiają się bliskich wokół, wykorzystują ich miłość, dobroć, oddanie, to w piekielną otchłań ciągną innych, a tego nie tak łatwo wybaczyć.

Przekonali się o tym bohaterowie dwutomowej serii new adult Twisted Love autorstwa A. Meredith Walters Twoim śladem i Wróć za mną.

Aubrey i Maxx poznają się pewnej szalonej nocy w klubie. Ona jest studentką psychologii i koordynatorką w grupie uzależnień. On jest tajemniczym przystojniakiem, który skrywa brudny sekret. Rodzi się wielka namiętność, a wraz z nim silne uczucie, naznaczone równie wielkim uzależnieniem. Toksyczny związek w obłokach narkotycznych doznań, chaos, który może zburzyć wszystko w pył. Przed parą zakochanych prawdziwa droga przez piekło i tylko od nich zależy, czy wyjdą z niego razem czy osobno.

Uderzenie w twarde dno było łatwe.
Natomiast wyczołganie się z powrotem na powierzchnię okazało się prawie niemożliwe.
Moje życie miało o tyle więcej sensu, kiedy mogłem wziąć kilka tabletek i udawać, że rzeczy, o które naprawdę powinienem się martwić szkoła, Landon, zapłacenie rachunków nie miały żadnego znaczenia.
Bo kiedy życie robiło się za trudne, miałem najlepsze przyjaciółki na świecie, które potrafiły wszystko naprawić.
Były przy mnie zawsze, kiedy ich potrzebowałem.
Tęskniłem za nimi.
Dragi.

Twoim śladem i Wróć za mną to opowieść o miłości w cieniu uzależnienia, historia ku przestrodze dla wszystkich młodych ludzi, którzy ignorują szpony nałogu, wpadając coraz głębiej i głębiej, bez szansy na ratunek. To historia wielkich uczuć, lekkomyślnych czynów, wielkich poświęceń i skoków w przepaść, bez trzymanki. To morze łez, rzeka cierpień i jezioro smutków w jednym, ruiny czyjegoś życia, a jednocześnie walka o ostatnie promyki nadziei i chwytanie się ostatniej deski ratunku. To narkotyczny, euforyczny obraz świata pod wpływem, skonfrontowany z bolesną, zwyczajną i nudną rzeczywistością bez dopalaczy, która warta jest więcej niż niejeden szalony wieczór w klubie. Nie brakuje tu nadziei, nie brakuje wiary w drugą osobę, nie brakuje tego wszystkiego, co sprawia, że jeden człowiek będzie gotowy przenosić góry dla drugiego. Nawet jeśli zawiedzie, nawet jeśli podda się i na chwilę ponownie zwróci w kierunku ciemności.

Seria Twisted Love A. Meredith Walters to przejmujące dzieje namiętności i rodzącego się uczucia między dwojgiem młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, a już muszą nauczyć się czym jest poświęcenie i czym odpowiedzialność tak za swoje czyny, jak i za życie oraz szczęście drugiego człowieka. Opowieść, która udowadnia, że warto walczyć z przeszłością o lepszą przyszłość, tak samo jak warto pokonywać własne słabości i nie poddawać się, nawet jeśli umysł podpowiada coś zupełnie innego. A jako że Twoim śladem i Wróć za mną należą do gatunku new adult, przeznaczonej dla czytelników w wieku studenckim, szukających lekkiej lektury z przesłaniem i romantycznym twistem, to A. Meredith Walters unika niepotrzebnego moralizowania, bez komplikowania fabuły pokazuje uproszczone, niemniej żywe, intensywne w doznania emocje. Takie, które zadziałają na wyobraźnię i dają sercu popalić.

Dla młodych miłośników twórczości Coleen Hoover.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem YA. <3

**Zapraszam na filmik!

Dodaj komentarz: