Zapowiedzi książkowe: LIPIEC 2019

Moi Drodzy!

Upalne dni za nami, upalne dni przed nami, fala gorąca przelewa się nad Polską to w jedną, to w drugą stroną, a to oznacza, że nadszedł już lipiec. Na szczęście latem w świecie wydawniczym panuje sezon ogórkowy, wydawnictwa dają nam odetchnąć, ale tylko trochę, nie za bardzo, żebyśmy nie zapomnieli, że w księgarniach czeka na nas masa literackich dobroci.

Specjalnie dla Was wybrałam 13 nadchodzących w lipcu tytułów, w tym dwie premiery zagraniczne.

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Nasz dom płonie Bonnie Kistler
Premiera: 17 lipca 2019
Wydawnictwo Czwarta Strona

Kto czytał Małe ogniska Celeste Ng, kto czytał Wielkie kłamstewka Liane Moriarty, ten odnajdzie w opowieści Bonnie Kistler podobnie złożone, skomplikowane relacje rodzinne i problemy, które naciągają więzi do granic wytrzymałości. Opowieść o wypadku, który odmienił wszystko i postawił przyszłość pewnej rodziny pod znakiem zapytania.


Kłopotliwa oferta Wiesław Rybski
Premiera: koniec lipca
Wydawnictwo Poligraf

Wiesław Rybski jest absolutnym mistrzem powieści sensacyjnych! Uwielbiam cykl z Nelem Durandem, dlatego jestem tak dumna, że patronuję kolejnej jego odsłonie! Po raz kolejny przenosimy się na Daleki Wschód, tym razem na Tajwan, po raz kolejny Nel zostaje uwikłany w skomplikowane relacje damsko-męskie, intrygi i tajemnice, które będzie musiał jakoś rozwikłać. Lektura tych powieści to pyszna frajda w klasycznym sensacyjnym stylu.

Adwokat diabła Andrew Neiderman
Premiera: 17 lipca 2019
Wydawnictwo Vesper

Pamiętacie Keanu Reevesa i Ala Pacino w genialnej ekranizacji tej powieści? To już pyszny klasyk współczesnej grozy, powieść, która wciąż robi wrażenie. Młody, niedoświadczony jeszcze prawnik dołącza do wielkiej firmy prawniczej na Manhattanie, którą kieruje nie kto inny, jak charyzmatyczny, ognisty John Milton (nazwisko nieprzypadkowe). Prawnicy w tej firmie wygrywają każdą sprawę, a wszelkie czyny ich klientów, jakkolwiek zdeprawowane, zostają uniewinnione. Opowieść o walce dobra ze złem i ciemności, która ukrywa się pod powierzchnią.

INNE TYTUŁY

Historia wilków Emily Fridlund
Premiera: 3 lipca 2019
Wydawnictwo Editio

Powieść nominowana do Nagrody Bookera, która znalazła się nawet w ścisłym finale. Opowieść o trudnym dorastaniu, o odrzuceniu, o poszukiwaniu akceptacji. Ale także o tajemnicy i wyborach, jakie przyjdzie podjąć dojrzewającej dziewczynie. Szykuje się znakomity kawał prozy, która działa na wyobraźnię.

Początki Carl Frode Tiller
Premiera: 17 lipca 2019
Wydawnictwo Poznańskie

Sięgając po Serię Dzieł Pisarzy Skandynawskich nie można popełnić błędu, bo każda z tych powieści jest wyjątkowa, jest mocna, jest przejmująca. Nie inaczej jest tym razem, bo przed czytelnikiem rysuje się portret autodestrukcji człowieka, który igra ze śmiercią i przekonuje sam siebie do samobójstwa. Egzystencjalny dramat psychologiczny, który przenika do głębi.

Seria PARABELLUM Remigiusz Mróz
Premiera: 17 lipca 2019
Wydawnictwo Czwarta Strona

Wznowienie mojej ulubionej serii najpopularniejszego polskiego pisarza w Polsce. Opowieść wojenna, przygodowa i romans w jednym. Akcja pędzi na łeb na szyję, bohaterów raz kochamy, raz nienawidzimy, a w tle jeden z największych światowych konfliktów zbrojnych, czyli II Wojna Światowa. Czyta się jednym tchem z radością, z ekscytacją, z narastającym smutkiem, że całość zmierza ku końcowi.

Z przyjemnością powrócę raz jeszcze do tego cyklu. Team Obelt forever!

Kolory pawich piór Jojo Moyes
Premiera: 3 lipca 2019
Wydawnictwo ZNAK

To kolejna mądra i wzruszająca powieść autorki, która potrafi opowiadać o emocjach i uczuciach bez skrajnej egzaltacji, bez przerysowania. Historia córki, która musi zmierzyć się z przeszłością swojej matki, rodzinnym sekretem, który zadręcza kolejne pokolenia. Szykuje się uczta dla wszystkich miłośniczek autorki.

Dzikie serce Jamey Bradbury
Premiera: 10 lipca 2019
Wydawnictwo Marginesy

Dzikie ostępy Alaski, młoda dorastająca traperka, rodzina na odludziu i tajemniczy nieznajomy, który zaburza porządek rzeczy. Czy może być coś bardziej fascynującego? Zapowiada się rodzinny thriller, horror nawet podobno, pełen grozy i tej alaskańskiej głuszy, w której niektórzy ludzie nie do końca są już ludźmi.

Pokuta Anna Kańtoch
Premiera: 31 lipca 2019
Wydawnictwo Czarne

Kryminalne oblicze Anny Kańtoch zachwyca, dlatego też czekam i ostrzę pazury na tę opowieść o nadmorskiej zbrodni na młodej dziewczynie i o seryjnym mordercy, który od trzydziestu lat grasuje po okolicy. Zapowiada się opowieść pełna niedopowiedzeń, pełna sekretów, z tym charakterystycznym mrokiem, który osnuwa całość nawet w rażącym słońcu.

Yeti Daniel C. Taylor
Premiera: 17 lipca 2019
Wydawnictwo Poznańskie

Czyli opowieść o tym, jak poszukiwania legendarnego człowieka śniegu uratowały Himalaje. To literatura faktu, która ukazuje jak dzięki poszukiwaniom yeti Himalaje zyskały niejeden park krajobrazowy, park narodowy, a wielki obszar samej Azji w okolicy Nepalu objęto ścisłą ochroną. Brzmi niesamowicie i bardzo ciekawie!

J.R.R. Tolkien. Pisarz stulecia T.A. Shippey
Premiera: 2 lipca 2019
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Tolkien. Jeden z pisarzy, który miał na mnie największy wpływ nie tylko jako czytelniczkę, ale jako człowieka i do dzisiaj pozostaje jednym z najważniejszych dla mnie twórców, a wszystko to dzięki ponadczasowemu przesłaniu zamkniętemu w jego twórczości. Dr Shippey udowadnia, jak wielki wpływ Tolkien miał i wciąż ma na naszą kulturę, jak istotne wartości przekazuje i jak tym samym stał się pisarzem ponadczasowym.

ZAGRANICZNE:

Growing Things and Other Stories Paul Tremblay
Premiera: 2 lipca 2019

Zbiór niepokojących, mrocznych, potwornych opowiadań grozy autora, którego znamy w Polsce z Głowy pełnej duchów i poznamy wkrótce z The Cabin at The End of the World. Szykuje się straszna, bezsenna lektura!

The Nickel Boys Colson Whitehead
Premiera: 16 lipca 2019

Autor Kolei podziemnej snuje kolejną mroczną opowieść o szkole z piekła rodem w sercu Florydy w czasie panowania restrykcyjnych praw rasowych Jima Crowa. Podobno oparta o prawdziwe wydarzenia.

A Wy na jakie tytuły czekacie najbardziej?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: LIPIEC 2019

    • Bombeletta napisał(a):

      Tego Tremblaya muszę zamówić z BookDepository – pewnie w sierpniu albo wrześniu będę o nim mówić. <3

Dodaj komentarz: