Świąteczne książki pod choinkę

Moi Drodzy,

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam świąteczne opowieści. Urocze, kojące serducho, takie, które działają na wrażliwego czytelnika jak kubek kakao z piankami i gorący kocyk jednocześnie.

Moje ulubione to opowieści pełne wzruszeń, miłosnych uniesień i rodzinnych perypetii, gdy Święta już tuż tuż, śnieżek wiruje w powietrzu, a zapach piernika kusi po kawiarniach.

Kilka lat temu, ze względu na moją Babcię, odkryłam polskie pisarki powieści obyczajowych, które jak się okazało, wiodą prym w tego typu historiach i… sama przepadłam bez reszty. Dobrze wiecie, że jeśli chodzi o obyczajówki to sięgam po nie sporadycznie w ciągu roku, ale w tym przedświątecznym okresie zawsze znajduję na nie czas. W tym roku, podobnie jak rok temu, polecam świąteczne powieści obyczajowe razem z Wydawnictwem Czwarta Strona.

Przed Wami 8 opowieści ciepłych, wzruszających, pełnych świątecznej atmosfery, w której rozpoznamy tak ukochane i cieszące serducho zapachy świeżych pierniczków, przystrojonej choinki pierwszego śniegowego puchu.

8 opowieści, w których los daje i odbiera, rzuca kłody pod nogi, ale zawsze trzeba mieć nadzieję, tym bardziej, gdy nadchodzi ten pysznie gwiazdkowy czas.

„Szczęście przy kominku” Gabriela Gargaś

Opowieść o gwiazdkowych cudach i… o książkach! Antykwariat z Książką i Kawą to miejsce, do które odwiedzają nie tylko miłośnicy literackich kąsków, ale też zbolałe dusze spragnione rady Buni, która pocieszy, doradzi, pomoże.

„Podaruj mi szczęście” Lidia Liszewska i Robert Kornacki

Mazury zimową porą i rodzinne Święta, które bohaterom sprawią wiele radością i moc wzruszeń. Opowieść o chorobie, o tworzeniu nowego życia, o najsilniejszych więzach.

„To będą piękne Święta” Karolina Wilczyńska

Świąteczny tom, który uzupełnia bestsellerowy obyczajowy cykl autorki Stacja Jagodno, którego akcja rozgrywa się pośród malowniczych krajobrazów Gór Świętokrzyskich. Książka to nie tylko świąteczna opowieść, ale też moc porad i pomysłów, zaczerpniętych z kolejnych tomów sagi.

„Wigilijna przystań” Sylwia Trojanowska

Nadmorskie miasteczko zimową porą, nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i sekrety, które skrywają snujący się mieszkańcy. Historia mniejszych i większych cudów, małego i wielkiego dobra, pełna wzruszeń.

„Bądź moim światłem” Agata Przybyłek

Jeden przypadkowy wieczór, jedno przypadkowe spotkanie, nieznajomy, który odmieni wszystko. W ciemną listopadową noc, gdy w mieście gasną wszystkie światła ktoś może oświetlić drugiej osobie drogę. Nawet jeśli ona jeszcze o tym nie wie. Opowieść o najtrudniejszych życiowych wyborach.

„Zapach goździków” Agnieszka Lis

Cudownie ciepła, poczciwa i urocza opowieść o świątecznej magii, o rodzinie, o marzeniach… I w sumie nic więcej dodać nie muszę.

„Choinka cała w śniegu” Joanna Szarańska

Różni ludzie, różne opowieści, jeden przedświąteczny czas i jedna… pani Michalska, czyli dozorczyni w blogu przy ulicy Weissa. To ona czujnie obserwuje mieszkańców, to do niej przychodzą po radę, to jej zdradzają swoje sekrety.

„Słuchaj głosu serca” Natalia Sońska

Opowieśc zimowa, opowieść świąteczna i opowieść miłosna w jednym, a wszystko to w góralskiej, pysznej atmosferze Zakopanego.

A Wy Kochani? Lubicie świąteczne, ciepłe, kojące opowieści? Czytacie albo oglądacie takie historie? Macie swoje ulubione?

Bo warto czytać.

O.

*Zapraszam na KONKURS!

Komentarze do: “Świąteczne książki pod choinkę

  1. Rafał napisał(a):

    A gdybyście mieli polecić wyłącznie jedną, świąteczną książkę? (na więcej nie starczy czasu, a człowiek chciałby poczuć atmosferę..).

    • Olga Kowalska napisał(a):

      Gdybym miała polecić jedną z tego zestawienia to Gabrieli Gargaś „Szczęście przy kominku”. 🙂

Dodaj komentarz: