Zapowiedzi książkowe: MAJ 2020

Moi Drodzy,

Pandemia zmusiła wydawców, by zwolnili tempo, ale maj i tak rozkwita wyborem przepysznych premier w literaturze.

Wybrałam dla Was 10 wyjątkowych tytułów, na które warto polować i na które warto zwrócić uwagę!

PATRONATY

„W górach szaleństwa” H.P. Lovecraft
Wydawnictwo Vesper
Premiera: 15 maja

Zbiór dla prawdziwych koneserów Samotnika z Providence, w którym znajdziecie cztery wyjątkowe opowiadania: „W górach szaleństwa”, „Cień spoza czasu”, „Bezimienne miasto”, „Pod piramidami” o czterech niesamowitych miejscach i czterech bohaterach, którym przyjdzie zmierzyć się z prawdą. Wszystkie te opowiadania znalazły się w poprzednich lovecraftowych zbiorach, ale po raz pierwszy zebrane zostały razem.

„Babcie” Petr Šabach
Wydawnictwo Afera
Premiera: koniec maja

Pełna czarnego czeskiego humoru i nostalgii opowieść o innych czasach i dwóch babciach, z których każda ma swoje zdanie i zupełnie odmienną opinię. A między nimi ich wnuk, który próbuje połapać się tak w życiu, jak w rodzinnych zawiłościach.

INNE

„Blizna” Audur Ava Olafsdottir
Wydawnictwo Poznańskie
Premiera: 6 maja

Kolejny tytuł ze znakomitej Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich, z którą nie sposób się pomylić, bo każdy kolejny tom jest ucztą literacką. I tym razem przed czytelnikiem opowieść rodem z Islandii o kryzysie wieku średniego i poszukiwaniu nowego celu.

„Dzień rozrachunku” John Grisham
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 20 maja

Do tej pory nazwisko Grishama kojarzyło mi się przede wszystkim z kryminałami i thrillerami sądowymi, nomen omen – doskonałymi i bardzo mrocznymi. Tym razem Grisham znów powraca na amerykańskie Południe, ale też do… filipińskiej dżungli, tam, gdzie wszystko się zaczęło, tam, gdzie rozpoczęła się opowieść o zbrodni.

„Piętno” Przemysław Ostrowski
Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera: 6 maja

Mroczny, przerażający kryminał i zbrodnie, których długo nie wyrzucimy z pamięci. Opowieść o powrotach do przeszłości, o koszmarach, na które nikt nie jest gotów i o śledztwie, które doprowadzi do sedna całej sprawy.

„Lot 202” Remigiusz Mróz
Wydawnictwo FILIA
Premiera: 20 maja

Nowy Mróz, Remigiusz Mróz, czyli najpopularniejszy polski pisarz w Polsce serwuje swoim czytelnikom powieść poza serią, opowieść sensacyjną, kryminalną, która łączy zbrodnię z tajemnicą pewnego lotu. Jestem ogromnie ciekawa, co też z tego wyniknie!

„Pani Churchill” Marie Benedict
Wydawnictwo ZNAK
Premiera: 20 maja

Bo za każdym wielkim mężczyzną stoi w cieniu wyjątkowa kobieta, czyli tym razem Marie Benedict opowiada historię Clementine Churchill, żony legendarnego brytyjskiego premiera Winstona Churchilla. Kobiety, dzięki której Churchill stał się tym, kim się stał, która wspierała go przez całą jego karierę i niejednokrotnie ratowała życie.

„Lista nieobecności” Michał Paweł Urbaniak
Wydawnictwo MOVA
Premiera: 20 maja

Przejmująca opowieść, która zaczyna się od śmierci i drąży głęboko w duszach jej bohaterów. Historia samotności, tęsknoty i zagubienia w pustce, która pozostaje po drugim człowieku.

„Kolory zła. Czerń” Małgorzata Oliwia Sobczak
Wydawnictwo W.A.B
Premiera: 6 maja

Po rewelacyjnej „Czerwieni” nadchodzi „Czerń”. I tym razem z sopockiej plaży przenosimy się w kaszubskie lasy pod Kartuzami, gdzie czai się zło i ciemność i potwór. Potwór, który porywa dzieci.

„Zjawa” Max Czornyj
Wydawnictwo FILIA
Premiera: 20 maja

Powieści Maxa Czornyja nigdy dość i nigdy dość mroku i okrucieństwa, jakie wychodzą spod jego pióra. A na dokładkę… Powraca Eryk Deryło! Cudem. Jest, a jakby go nie było, a przecież to w jego uśpionym umyśle tkwi odpowiedź na zagadkę kolejnej zbrodni. Nie mogę się doczekać!

A na jakie tytuły czekacie Wy?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: MAJ 2020

Dodaj komentarz: