Podsumowanie miesiąca: SIERPIEŃ 2020

Podsumowanie czytelnicze

Moi Drodzy,

Sierpień był cudownie inspirujący, pysznie zaczytany, rozszalały literacko po prostu, a takie miesiące lubię najbardziej!

Czas więc podsumować minione tygodnie. Przygotowałam dla Was TOPkę ulubionych książek sierpnia, zdobycze książkowe, czyli book haul, ale… nie tylko!

Przed Wami również podsumowanie filmowe naszego pierwszego Wielkobukowego Maratonu Czytelniczego! (polecam kliknąć w film poniżej)

TOP 3

Topiel - Jakub Ćwiek

„Topiel” Jakub Ćwiek

Opowieść o pewnym przełomowym lecie oparta o prawdziwe wydarzenia z 1997 roku, tragiczną w skutkach powódź. Czterech chłopaków spędza wakacje w Głuchołazach, by stawić czoła prawdziwej ciemności.

To najlepsza powieść Ćwieka, jaką do tej pory czytałam, bardzo realistyczna i bardzo osobista. A jednocześnie wspaniała historia o przyspieszonym dorastaniu, bardzo w duchu Stephena Kinga.

Zapraszam na rozmowę z autorem:

„Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso

Moje wielkie literackie odkrycie! Niewielka malownicza wyspa na Morzu Śródziemnym, pisarz, którego życie owiane jest tajemnicą i zbrodnia, która odmienia wszystko. To historia na granicy kryminału, opowieść o sile literatury. Chciałabym sięgnąć po więcej książek Musso, ale piszecie, że jest tak nierówny, że trochę się obawiam. Co czytać w następnej kolejności? Recenzja TUTAJ

„N.P.” Banana Yoshimoto

Melancholijna, poetycka, minimalistyczna opowieść o sile opowieści, książka o książkach i mocy, jaką ma cudza wyobraźnia. Historia trójki młodych ludzi i pewnego lata, w którym upłynnią się granice między rzeczywistością a fikcją. Zachwyca, przyciąga i wreszcie przynosi niesamowitą satysfakcję z lektury.

BOOK HAUL

READING VLOG

A jak Wam minęły ostatnie tygodnie?

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: