Targi Książki Online Vol. 2 – na co polować?

Moi Drodzy,

Nie ma to jak jesienne długie wieczory, deszczowe dni, ciepły kocyk, kubek gorącej herbaty i… targi książki z perspektywy kanapy. Przyznam Wam, że takie właśnie spotkania autorskie, takie konkursy i… takie wyprzedaże lubię najbardziej, dlatego też ambasadorowanie Targom Książki Online z księgarnią Tania Książka to rola wprost stworzona dla mnie.

Wielki Buk dumnie Targom patronuje, więc czas wykorzystać tę książkową jesienną obfitość i podpowiedzieć Wam na co warto polować, póki szaleństwo wyprzedaży trwa!

Wybrałam dla Was 10 wyjątkowych jesiennych propozycji, 10 książek polskich autorów na wspaniałe jesienne zaczytanie!

„Od jednego Lucypera” Anna Dziewit- Meller

Ania znów powraca na rodzinny Śląsk, by snuć poruszającą i wstrząsającą opowieść o śląskich kobietach, górniczkach, o czasach stalinizmu, a wszystko to oparte o prawdziwe wydarzenia.

Między słowami jednak snuje przejmującą i niezwykle uniwersalną historię kobiecości, emancypacji i rodzinnej traumy, która przechodzi z pokolenia na kolejne pokolenie kobiet.
W tej opowieści jest wszystko co najważniejsze, a nawet więcej, bo okazuje się, że pewne doświadczenia są ponadczasowe, nie tylko z perspektywy kobiet.

„Żałobnica” Robert Małecki

Niespiesznie snujący się thriller obyczajowy – mglisty, tajemniczy, bardzo w stylu i pozostałych kryminałów Roberta Małeckiego. Znów mamy do czynienia z postacią złamaną, pogrążoną w bólu, przepełnioną rozpaczą, która musi zmierzyć się z własną przeszłością, a ta pełna jest zamiecionych pod dywan tajemnic. Wspaniała atmosfera.

„Stramer” Mikołaj Łoziński

Poruszająca serce, zaskakująco ciepła opowieść o żydowskiej rodzinie Stramerów z Tarnowa – ich marzeniach, tęsknotach, pragnieniach w przeddzień mrocznych wydarzeń historycznych, które dopiero nadejdą wraz z latami 30. XX wieku.

„Zimowla” Dominika Słowik

Przenosimy się do galicyjskiego miasteczka o słodziuchnej nazwie Cukrówka, które ominęła historia, ale którego zdecydowanie nie ominęły legendy i tajemnicze opowieści. Nie przez przypadek niektórzy porównywali fikcyjną Cukrówkę do równie fikcyjnego Twin Peaks, bo i tutaj króluje dziwność, oniryczna atmosfera urwanych zdań, niedopowiedzianych gestów, niezrozumiałych sekretów. Czyta się niespiesznie, trochę sennie, ale przez tę senność przebija się niepokój, jakaś nieostra groza, coś, na co czekamy i nie wiemy czy w końcu się wydarzy.

„Uczniowie Hipokratesa. Doktor Bogumił” Ałbena Grabowska

Ałbena Grabowska rozpoczyna nową sagę historyczną. Przed nami opowieść, która rozpoczyna jej nowy cykl, łączący wszystko to, co tak wyróżnia tę wyjątkową pisarkę, czyli wątki historyczne i medyczne w jednym. To opowieść o XIX-wiecznym młodym lekarzu, który szuka swojego powołania przeplatana historycznymi ciekawostkami medycznymi, które spójnie łączą się z fabułą. Aż trudno uwierzyć, że tak kiedyś wyglądała medycyna!

„Topiel” Jakub Ćwiek

Opowieść o pewnym przełomowym lecie oparta o prawdziwe wydarzenia z 1997 roku, tragiczną w skutkach powódź. Czterech chłopaków spędza wakacje w Głuchołazach, by stawić czoła prawdziwej ciemności.

To najlepsza powieść Ćwieka, jaką do tej pory czytałam, bardzo realistyczna i bardzo osobista. A jednocześnie wspaniała historia o przyspieszonym dorastaniu, bardzo w duchu Stephena Kinga.

„Książę” Magdalena Parys

Czyli thriller paryski (od nazwiska autorki) – jedyny w swoim gatunek, który łączy dreszczowiec polityczny, kryminał, powieść historyczną i literaturę piękną. Kipiąca akcją opowieść o demonach przeszłości, które powracają po latach i duchach nacjonalizmu i nazizmu, które budzą się z uśpienia.

To niby jest kontynuacja „Magika” i drugi tom Trylogii Berlińskiej, jednak można czytać nie po kolei i zacząć przygodę z twórczością Magdy właśnie od „Księcia”.

„Saturnin” Jakub Małecki

W „Saturninie” powracają motywy tak dobrze znane z „Dygotu”, „Śladów” czy „Rdzy”, pełne czułości rodzinne wątki, wielka historia i zwykli ludzie w nią uwikłani. To najbardziej osobista powieść Jakuba Małeckiego, proza jaką znamy i kochamy.

„Paradoks” Artur Urbanowicz

Nikt nie tworzy takich labiryntów fabularnych, jak robi to Artur Urbanowicz w swojej najnowszej powieści zawieszonej gdzieś między grozą, thrillerem a powieścią science fiction. Historia Maksa Okrągłego to historia rozdartej duszy, zagubienia i samotności, która prowadzi głęboko w wewnętrzną ciemność.

„Sprzedawca” Krzysztof Domaradzki

Kryminał i satyra w jednym, czyli historia sprzedawcy doskonałego, który potrafiłby opchnąć nawet samą śmierć, a która przypomina konwencją legendarnego „American Psycho” Breta Eastona Ellisa. Kacper Berger tak samo uwodzi słowami i potrafi zamydlić oczy swoim ofiarom i czytelnikom.

Mam nadzieję, że co nieco zainspiruję Was do zakupów. Dajcie znać koniecznie, na co planujecie polować i pamiętajcie, że Targi Książki Online trwają 5-31 października 2020. Link do Targów:

A na kanale śmiga KONKURS, w którym do wygrania jest pięć z nich – link poniżej:

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Targi Książki Online Vol. 2 – na co polować?

  1. Monika Deja napisał(a):

    Idealna książka na jesienne wieczory powinna być niewinna jak dziewica, słodka jak miód, gorzka jak cytryna, ostra jak chilli, zostawiająca po sobie niedosmak jak nieskończony deser.

  2. Ajkub napisał(a):

    Przypomniałaś mi o jednej pozycji z listy do przeczytania: „Saturnin” w dobrej cenie i biorę bez mrugnięcia okiem 🙂 Dzięki!

Dodaj komentarz: