„Niezbity dowód” Małgorzata Rogala – recenzja PATRONACKA

Legendarne lampy Tiffany’ego, antykwariaty i tajemnica pewnej zbrodni w kolejnej odsłonie serii kryminalnej z Celiną Stefańską – „Niezbity dowód” Małgorzaty Rogali.

POŚRÓD ANTYKÓW

Wszystko zaczyna się od morderstwa w sklepie z antykami. Pośród cennych mebli i bibelotów ginie Adela Naczyńska, pracownica owego sklepu. Tuż przed śmiercią kobieta poznaje mroczną prawdę. W jej ręce wpada jedna z cennych lamp Tiffany’ego – lampa, która rzekomo miała spłonąć przed laty w pożarze. A teraz ktoś próbuje ukryć jej odkrycie, zabiera lampę, która staje się dowodem morderstwa. Sprawą śmierci Adeli zajmuje się Celina Stefańska, którą tropy zaprowadzą daleko, aż do Szwajcarii.

W STARYM, DOBRYM STYLU

Seria kryminalna z Celiną Stefańską to opowieści o zbrodni w starym, dobrym stylu – bez zbędnej przemocy, bez skrajnych okrucieństw, ale z porządną zagadką, tajemnicą i motywem podróży na dokładkę! Małgorzata Rogala łączy w swojej serii zarówno umiłowanie do porządnie wykreowanej zbrodni, jak i do historii sztuki. Robi to w sposób nietuzinkowy, intrygujący, przyciągający uwagę czytelnika. Jeśli nie wiedzieliśmy nic a nic o lampach Tiffany’ego, to po lekturze będziemy wiedzieć całkiem sporo.

Autorka zawraca do przeszłości, śledzi historię lamp i powiązanych z nimi osób, prowadzi nas przez meandry skomplikowanych ludzkich emocji i wydarzeń, które nawet po latach odmieniają życie innych ludzi. A w tle malownicza Szwajcaria, zjawiskowe krajobrazy, które pozwalają jeszcze lepiej zanurzyć się w intrygę powieści.

Jest lekko, przyjemnie, smakowicie kryminalnie – „Niezbitym dowodem” Małgorzata Rogala serwuje czytelnikom idealny kryminał na jesienne szarobure wieczory, by choć na chwilę móc odetchnąć i rozświetlić mrok wokół nas.

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona.

**Zapraszam na film i na KONKURS!

Dodaj komentarz: