Premiery książkowe: STYCZEŃ 2021

Nowy Rok to nowa porcja premier i porządna dawka nowości na rynku wydawniczym. Ciekawi, co w trawie piszczy?

Przygotowałam dla Was aż 20 styczniowych wartościowych premier książkowych, które zawitają na rynku tak w Polsce, jak i za oceanem.

PATRONATY WIELKIEGO BUKA

„Wyborny trup” Agustina Bazterrica
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo MOVA

To będzie powieść, która Was zmiecie – to gwarantuję! Dystopijna opowieść z kanibalizmem w tle – prowokacyjna, drażniąca, emocjonalnie zbijająca z nóg. Historia przyszłości, do które nigdy nie chcemy dopuścić.

„Ostatnia „Więźniarka” Auschwitz
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo Bellona

Niezwykła i poruszająca opowieść o pani Annie Marii, która urodziła się na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz i do dziś mieszka w jednym z esesmańskich bloków, współtworząc Muzeum Auschwitz-Birkenau i pielęgnując tamtą mroczną historię.

INNE PREMIERY

„W cieniu Babiej Góry” Irena Małysa
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo MOVA

Policjantka Baśka Zajda wraca w rodzinne strony, by przekonać się, że mrok może czaić się nawet w cieniu urokliwej góry. Gdy ginie jej przyjaciółka dawne tajemnice wychodzą na wierzch. Szykuje się bardzo klimatyczny kryminał.

„Firefly Lane” Kristin Hannah
Premiera: 13.01.2021
Wydawnictwo Świat Książki

Może kojarzycie serial na Netflix pod tym tytułem? To opowieść o wieloletniej kobiecej przyjaźni, której fundamenty zniszczyła zdrada. Czy uda się uratować to,co teraz zostało? Książki Kristin Hannah to pewnik poruszających emocji i wzruszeń.

„Sezon drugi” Max Czornyj
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo FILIA

Mój ulubiony twórca dreszczowców powraca z opowieścią o podejrzanym reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Teraz do domu pełnego kamer wkracza nowa grupa, a wraz z nią nowe sekrety i zwiastun prawdziwego piekła.

„Gniew matki” T.R. Ragan
Premiera: 20 stycznia
Wydawnictwo FILIA

Mroczna opowieść o kobiecie, która mści się na złoczyńcach, którzy zabili jej męża i porwali dzieci. Handel ludźmi, niewyobrażalna przemoc i thriller, który trzyma w napięciu do samego końca.

„Niespokojne niebo” Charlotte Link
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo ZNAK

To trzeci tom zamykający pełną historycznego rozmachu i ludzkich namiętności sagę rodzinną o losach kobiet z rodziny Dombergów. Jestem ogromnie ciekawa, na jakie próby znów wystawi je los.

„Powrót” Nicholas Sparks
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Ach! Nicholas Sparks znów powraca z romantyczną, pełna tajemnic opowieścią o weteranie wojennym, który powraca na rodzinne ziemie, by nie tylko znaleźć miłość swojego życia, ale też odkryć sekrety przeszłości. Będą wzruszenia!

„Ostatni” Maja Lunde
Premiera: 13 stycznia
Wydawnictwo Literackie

Trzecia część klimatycznej tetralogii Mai Lunde – autorki bestsellerowej „Historii pszczół” i „Błękitu”. Opowieść o umierającym świecie i ludziach, którzy próbują ratować tak siebie, jak i naturę wokół.

„Wróbel w getcie” Kristy Cabron
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo ZNAK

Opowieść o strzępach nadziei w najmroczniejszych czasach, zainspirowana prawdziwą historią dzieci z getta w Terezinie.

„Lina” Sara Antczak
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo Kobiece

Opowieść o parze ludzi, których połączyła miłości do wspinaczki, oraz o przeszłości, ukrytej w górskich szczytach.

„Tuż za ścianą” Louise Candlish
Premiera: 13 stycznia
Wydawnictwo MUZA

Autorka „Na progu zła” z kolejnym porywającym domestic thrillerem o sąsiedzkiej nienawiści, która może prowadzić do zbrodni. Szykuje się pełna zawiłości fabularnych i przewrotnych rozwiązań opowieść!

„Przepowiednia” Christoffer Carlsson
Premiera: 21 stycznia
Wydawnictwo Czarna Owca

Nie ma to jak mroczny, szwedzki kryminał! W niewielkiej osadzie zostaje zamordowana młoda kobieta. I chociaż ktoś zostaje skazany za zbrodnię, to coś wciąż pozostaje nie w porządku. Wraca przeszłość, a wraz z nią niespokojne tajemnice małej społeczności.

„Parafil” Bartek Rojny
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo Chilli Books

Polska kryminałem stoi, a przed czytelnikiem pełna zwyrodniałych zbrodni opowieść, która otwiera nowy cykl z ekspertem od dewiacji seksualnych Witkiem Weinerem w roli głównej.

„Dywan z wkładką” Marta Kisiel
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo W.A.B.

Mistrzyni pełnych humoru opowieści powraca z komedią kryminalną o pewnym trupie znalezionym w dywanie i perypetiach, które rozbawią czytelników do łez.

„Halibut na księżycu” David Vann
Premiera: 13 stycznia
Wydawnictwo PAUZA

Opowieść o wielkiej depresji, wielkiej samotności i wielkiej rozpaczy na tle hipnotyzujących krajobrazów Alaski. Historia mężczyzny, który próbuje zrozumieć samego siebie i nadać sens życiu, chociaż może już być na to za późno.

„Zostań sama w domu” Barbara Stenka
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Miłośnicy Klubu Marudnych Zaczytanych Ciotek zachwycą się opowieścią o dorastającej dziewczynce, która wcale nie chce dorosnąć. O jej bolączkach, problemach, marzeniach… I perypetiach, które być może pozwolą jej emocjonalnie dojrzeć.

„Muminki zebrane. Tom 1” Tove Jansson
Premiera 27 stycznia
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Miłośnicy muminkowej sagi mogą zacierać ręce, bo wszystkie muminkowe opowieści w tradycyjnym, dobrze znanym tłumaczeniu zostały zebrane w dwóch, pięknie wydanych tomach. Gratka dla wielbicieli pięknych wydań.

PREMIERY ZAGRANICZNE

„The Wife Upstairs” Rachel Hawinks
Premiera: 5 stycznia

Intrygujący motyw żony trzymanej w ukryciu znamy chociażby z „Dziwnych losów Jane Eyre”. Tutaj zarówno pan Rochester, jak i sama Jane powracają w pełnej fabularnych zakrętów opowieści z nowoczesnym sznytem. Jestem ciekawa efektu!

„Exit” Belinda Bauer
Premiera: 21 stycznia

Autorka przejmującego „Ostrza” powraca z pełną akcji opowieścią o pewnym emerycie, który zostaje zamieszany w… morderstwo i teraz musi uciekać, czy tego chce czy nie chce.

Która z nadchodzących premier przyciągnęła najmocniej Waszą uwagę? Na jakie książki będziecie polować w nadchodzących miesiącach?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Premiery książkowe: STYCZEŃ 2021

  1. Evangeline Black napisał(a):

    Hej ciekawe masz premiery. Zapraszam do mnie. Dopiero co zaczynam ale sądzę, że dobrze mi idzie.
    booktravels.pl

    • Olga Kowalska napisał(a):

      Brzmi świetnie! Chyba powiązana jest z „Legendą o samobójstwie” tego samego autora 🙂

Dodaj komentarz: