Premiery książkowe: MARZEC 2021 (33 tytuły!)

Tego jeszcze na Wielkim Buku nie było! Przed Wami 33 premiery książkowe marca – zapraszam!

Kiedy zaczęłam zbierać i przygotowywać materiał do tego filmu i wpisu, to nie spodziewałam się, że natknę się na prawdziwą kopalnię nowości książkowych, na dokładkę takich, których nie mogę pominąć, o których muszę Wam opowiedzieć.

PATRONATY

Wielkobukowe patronaty to książki, które miałam szansę poznać jeszcze przed premierą, które urzekły mnie, zachwyciły, a które już teraz polecam Wam z całego serca.

„Ślady. Psim tropem” i „Ślady. Rudy warkocz” Katarzyna Kielecka
24 lutego 2021
Wydawnictwo Szara Godzina

Bohaterowie powieści „Sedno życia” i „Piętno dzieciństwa” powracają w opowieści o demonach przeszłości, które za nic nie chcą odejść. Przed czytelnikiem dramat rodzinny, dreszczowiec małżeński i trzymająca w napięciu opowieść, która nie odpuszcza do samego końca.

„Później” Stephen King
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo Albatros

Jamie Conkin udaje zwyczajnego dorastającego chłopca, ale skrywa pewien sekret. Jamie widzi… duchy. Teraz jego niezwykłe zdolności posłużą mu, by wydobyć jego małą rodzinę z finansowych tarapatów. Zapowiada się poruszająca i pełna niesamowitości opowieść o dojrzewaniu i dorastaniu, taka, jaką lubimy najbardziej.

„Demon i mroczne odmęty” Stuart Turton
Premiera: 24 marca
Wydawnictwo Albatros

Kolejna powieść twórcy fenomenalnych „Siedmiu śmierci Evelyn Hardcastle”! Opowieść o morderstwie na dalekich morzach, o demonie i o dwóch detektywach, którzy rozwiążą tę niezwykłą i nietuzinkową zagadkę.

„Klara i słońce” Kazuo Ishiguro
Premiera: 24 marca
Wydawnictwo Albatros

Ishiguro sięga po jeden z moich ulubionych motywów sci-fi, czyli motyw sztucznej inteligencji i szukanie odpowiedzi na pytanie, co sprawa, że jesteśmy ludźmi? Zapowiada się piękna opowieść z wyjątkową, niezapomnianą narratorką!

„Pudełko w kształcie serca” Joe Hill
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo Albatros

Wznowienie debiutanckiej powieści syna Stephena Kinga, absolutnie klasyczny horror, którego głównym spoiwem jest strach, zarówno ten bohaterów przed śmiercią, przed nieuniknionym, jak również nasz czytelniczy strach przez nieznanym i potwornym, przed światem zmarłych i tym co wychodzi „z drugiej strony”, a czego nie chcielibyśmy nigdy spotkać.

„Piętno Katriny”Agnieszka Bednarska
Premiera: 17 marca
Wydawnictwo Media Rodzina

Niezwykle klimatyczna, mroczna opowieść, której akcja toczy się pośród spustoszonego huraganem Katriną stanem Luizjana, nad rzeką Mississipi. Zgnilizna, ruiny, traumy, a pośród tego całego zniszczenia – dziewczyna  z Polski, która chociaż ucieka, to nie znajdzie ukojenia.

„Przepis na żonę doskonałą” Karma Brown
Premiera: 2 marca
Wydawnictwo Akapit Press

Fantastyczna, arcy kobieca opowieść z twistem smakowitej tajemnicy! Alice porzuca swoją karierę, by wraz z mężem przenieść się na przedmieścia i u jego boku zajmować się domem. Odkrywa jednak coś, co całkowicie odmieni jej życie i pozwoli zawalczyć o samą siebie. Fenomenalna lektura z czarnym humorem na dokładkę!

„Szczęśliwy los” Małgorzata Starosta
Premiera: 26 marca
Wydawnictwo Vectra

Pierwszy tom nowej serii komediowo-kryminalnej z folklorystycznym twistem, czyli po „Pruskich Babach” Małgorzata Starosta znów zabiera nas na podlasie, by snuć opowieść o zbrodni w tak charakterystycznym dla siebie, pięknie dopracowanym stylu. A to dopiero początek!

„Kantata” Klaudia Zacharska
Premiera: 23 marca
Wydawnictwo Videograf

Smakowity, bezsenny patronat! Przed Wami opowieść o powrocie, który nigdy nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali i koszmarach, które budzą się z uśpionej przeszłości.
Smakowicie przerażająca lektura na długie bezsenne noce, w doskonałym kobiecym wydaniu na dokładkę!

„Alrauna” Hanns Heinz Ewers
Premiera: marzec
Wydawnictwo Golem

Wspaniała, absolutnie porażająca opowieść i klasyka literatury w jednym! Historia pewnej legendy, ziarna mandragory i kobiety, która z niego wyrosła. Ale jakiej kobiety! Alrauny nie zapomnicie długo jeszcze po lekturze!

„Wehikuł czasu” H.G. Wells
Premiera: 17 marca
Wydawnictwo Vesper

Klasyka powieści science fiction w nowym, zjawiskowym wydaniu, czyli podróże w czasie jeszcze nigdy nie były tak fascynujące i tak… ludzkie. Pozycja obowiązkowa!

„Koty Ultharu” H.P. Lovecraft
Premiera: 17 marca
Wydawnictwo Vesper

Kolejny tom opowiadań Samotnika z Providence, czyli klasyka weird fiction w najpyszniejszym możliwym wydaniu i wybór 10 wyjątkowych tekstów w przekładzie Macieja Płazy: Polaris, Biały Statek, Przyszła na Sarnath zagłada, Koty Ultharu, Celephaïs, Wędrówka Iranona, Inni bogowie, Dziwny dom wysoko wśród mgieł, Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka oraz Srebrny klucz.

„Obskura 2. Antologia”
Premiera: marzec
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Perełka dla milośników horroru ekstremalnego – zbiór siedemnastu opowiadań polskich autorów i autorek grozy, tylko dla dorosłych czytelników o mocnych nerwach.

„Kolejny dzień bliżej śmierci” Bradley Denton
Premiera: marzec
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Zbiór poruszających opowiadań o życiu i śmierci, zawieszonych między grozą a fantastyką.

„Tramwaj nr 1852” Edward Lee
Premiera: marzec
Wydawnictwo Dom Horroru

Mistrz horroru ekstremalnego składa hołd mistrzowi weird fiction, czyli H.P. Lovecraftowi.

„Galeria” Karolina Kaczkowska
Premiera: marzec
Wydawnictwo Dom Horroru

Polska mistrzyni horroru ekstremalnego serwuje czytelnikom mocne i bezkompromisowe opowiadania tylko dla dorosłych, lubiących ten podgatunek grozy czytelników.

WARTO TEŻ ZWRÓCIĆ UWAGĘ

„Czarny lampart, czerwony wilk” Marlon James
Premiera: 24 marca
Wydawnictwo Czarna Owca

Realistyczno-magiczna, oniryczna opowieść o zaginionym dziecku i niezwykłej grupie, która wyrusza na poszukiwania. Zapowiada się niezwykła, mityczna niemal lektura!

„Niebo w kolorze siarki” Kjell Westö
Premiera: 31 marca
Wydawnictwo Poznańskie

Kolejny tom Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich. Opowieść o chłopaku, który zaprzyjaźnia się z pewnym bogatym rodzeństwem. Wkrótce zaczyna ich łączyć coś więcej i tworzy się między młodymi dziwny i niepokojący trójkąt. Przypomina mi bardzo „Marzycieli” Bertolucciego.

„Spotkajmy się zanim przyjdzie zima” Zbigniew Zborowski
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo Czarna Owca

Pełna pasji, ludzkich bolączek i namiętności powieść historyczna o kilku pokoleniach, których połączą niezwykłe zbiegi okoliczności.

„Fatalne kłamstwo” Valerie Keogh
Premiera: 24 marca
Wydawnictwo MUZA

Trzy najlepsze przyjaciółki. Jedna przerażająca tajemnica, która je łączy. Czyli wciągający thriller o sekretach, które nie mogą wyjść na jaw.

„Bolesne sekrety” Muna Shehadi
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo Sonia Draga

Trzeci tom serii Córki Fortuny o rodzinnych tajemnicach, o matczynym sekrecie i trzech siostrach, które muszą go odkryć i pogodzić się z prawdą.

„Wierny czytelnik” Max Seeck
Premiera: 24 marca
Wydawnictwo Sonia Draga

Fiński kryminał z literackim sznytem! Martwa żona pewnego znanego pisarza, specyficzny modus operandi mordercy i śledztwo, które odkryje więcej niż można było się spodziewać.

„W zamknięciu” Kate Simants
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo MUZA

Niepokojący thriller psychologiczny o pozorach idealnego życia, o matce i córce i przerażającym sekrecie, który ukrywają pod pozorami nocy. Zapowiada się prawdziwa uczta!

„Pod pokładem” Sophie Hardcastle
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo MOVA

Poruszająca opowieść o traumie przeszłości, o przemocy seksualnej i rozpaczy, która powraca nawet po latach. Opowieść o młodej kobiecie, która ufnie dołącza do pewnego rejsu, by stać się prawdziwą ofiarą.

„Sekta” Marek Stelar
Premiera: 10 marca
Wydawnictwo FILIA

Szokujące morderstwa, śledztwo szczecińskiej policji i mroczne tajemnice, które wyjdą na jaw.

„Utonęła” Therese Bohman
Premiera: 3 marca
Wydawnictwo PAUZA

Pasjonująca, psychologiczna rozgrywka w domu pewnego pisarza. Upalne lato i lodowata atmosfera między bohaterami. To debiutancka powieść autorki, która zachwyciła czytelnikó „O zmierzchu” i „Tą drugą”.

„Żertwa. Antologia słowiańskiego horroru”
Premiera: marzec
Wydawnictwo IX

Często pytaliście o horror z motywami słowiańskimi, a teraz nadchodzi pełna antologia. Polecam!

„Domy i inne duchy” Marta Bijan
Premiera: 11 marca

Po pasjonującej muzycznej debiutanckiej powieści, Marta sięga do grozy, dzieląc się swoimi strachami pośród onirycznych, mrocznych opowiadań. Już w przyszłym tygodniu przedpremierowo na Wielkim Buku.

„Dziecko Rosemary” Ira Levin
Premiera: 17 marca
Wydawnictwo Vesper

Jedna z najsłynniejszych, demoniczno-diabelskich opowieści o młodym małżeństwie, o pewnym wyczekiwanym dziecku i niepokoju nowego, mieszczańskiego życia.

„Małpia łapka” W.W. Jacobs
Premiera: 20 marca
Wydawnictwo C&T

Dla horrorowców to pozycja obowiązkowa! Dlaczego? A to dlatego, że od dekad stanowi źródło horrorowej inspiracji dla twórców wszelkiej maści grozy – to jest TO opowiadanie, które prowadzi „Cmętarz Zwieżąt” Kinga i „Umarli nie wracają” Bartka Fitasa.

PREMIERY ZAGRANICZNE

„Our Last Echoes” Kate Alice Marshall
Premiera: 16 marca

Na wysepce zwanej Bitter Rock już kiedyś zaginęła kobieta. A potem kolejna. Córka jednej z nich postanawia wyruszyć na poszukiwania, by odkryć, że sama już tam kiedyś była, a sama wyspa nie jest tym, czym wydaje się być. Opowieść o tajemnicach w duchu Twin Peaks – nie potrafię sobie odmówić.

„Goddess of Filth” V. Castro
Premiera: 30 marca

Powiedzmy sobie szczerze – wywoływanie duchów, jakichkolwiek duchów, to nigdy nie jest dobry pomysł. Przekonuje się o tym grupa nastolatek, która ze spirytystycznego seansu wyjdzie co najmniej odmieniona. Obudzą się duchy ich azteckich przodków i nic już nie będzie takie jak przedtem. Liczę na porządną dawkę miejscowego folkloru!

„The Rose Code” Kate Quinn
Premiera: 9 marca

Autorka „Łowczyni” i „Sieci Alice” znów snuje opowieść o II Wojnie Światowej, o wyjątkowej kobiecej odwadze, a wszystko to oparte o prawdziwe wydarzenia i ekipę, której udało się złamać kody Enigmy.

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Premiery książkowe: MARZEC 2021 (33 tytuły!)

  1. Jowita napisał(a):

    „Sekta” jest zdecydowanie jedną z najlepszych premier miesiąca 🙂 Gorąco polecam 🙂

Dodaj komentarz: