„Będziesz tego żałować” Alicja Sinicka – recenzja PATRONACKA

Alicja Sinicka rozbiła bank domestic thrillerów – po trylogii „Stażystka”, „Obserwatorka” i „Służąca” czas na nową serię „Uwikłane” i pierwszy tom „Będziesz tego żałować”. Kto przepada za  duszną atmosferą w duchu książek B.A. Paris, ten u Alicji Sinickiej odnajdzie się jak ryba w wodzie!

W KLESZCZACH LĘKU

Iga wydostała się z nieudanego związku, ale nie spodziewała się tego, co dopiero nadejdzie. Wiadomość z groźbą. Brutalny atak na przyjaciółkę. Poczucie, że ktoś obserwuje i śledzi każdy jej kolejny krok. Czuje się zupełnie osamotniona w swojej rozpaczy i w swoim strachu. A ten doprowadza ją do stanu wycieńczenia. Znajduje jednak odpowiedź na swoje lęki – ekskluzywne, zamknięte osiedle dla takich kobiet jak ona. Jedyne na co musi się zgodzić to specyficzne zasady regulaminu mieszkańców. A ten okazuje się kryć nie lada niespodzianki.

Z DESZCZU POD RYNNĘ

Pierwsze uderzenie – groźba na telefonie. Drugie uderzenie – atak na przyjaciółkę. A potem? Cios za ciosem, zapędzenie w róg, całkowite osaczenie. Wreszcie… wymarzony spokój, oaza, bezpieczna przystań. Ale czy na pewno? Bohaterki „Będziesz tego żałować” walczą z bezsilnością, z niepojętym poczuciem zagrożenia, z przeświadczeniem, że nie mają już innego wyjścia, bo pomocy jak na razie znikąd. Przemykają, uciekają, nie zdając sobie sprawy, że z deszczu trafiają pod prawdziwą rynnę i dopiero przyjdzie im skonfrontować się z bolesną rzeczywistością.

Alicja Sinicka zbudowała taki suspens, wykreowała tak misterną intrygę, że czytelnik podczas lektury napina się jak struna, na wdechu, łykając powietrze jak ryba kontynuuje przejmującą lekturę.

„Będziesz tego żałować” bawi się dobrze znanym motywami sekretów, które znajdziemy za drzwiami sypialni, bolesnych tajemnic, które kryją się za oknami idealnych domów, potworów, którzy ukrywają się za maskami pieczołowicie przećwiczonych pozorów. Robi to jednak tak dobrze, tak umiejętnie, że czytelnik z prawdziwą przyjemnością zanurza się w tej mrocznej opowieści i chłonie każde kolejne zdanie.

Dla miłośników twórczości B.A. Paris to pozycja obowiązkowa – Alicja Sinicka to nasza mistrzyni domestic thrillerów!

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Kobiecym.

**Zapraszam na film i na KONKURS!

Komentarz do: “„Będziesz tego żałować” Alicja Sinicka – recenzja PATRONACKA

Dodaj komentarz: