„Podszept” Jacek Łukawski – recenzja PATRONACKA

Polska kryminałem stoi, co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości! Udowadnia to Jacek Łukawski, który w „Odmęcie” obnażał sekrety pewnego małego miasteczka, a teraz w „Podszepcie” zabija… influencerów!

WIDOWISKOWA ŚMIERĆ

„Influencerzy powinni umierać online, w porze wysokiej oglądalności, lajkowani do samego końca.”

Tak umiera popularna kielecka FoodTuberka, która na wizji połknęła… proszek do czyszczenia rur. Jej widowiskowa śmierć to dopiero początek wirtualnej makabry, którą ktoś dokonuje z niezwykłym okrucieństwem i wyrachowaniem. Sprawą zajmie się Arkadiusz Painer, który niestety nie do końca odnajduje się w tej internetowej rzeczywistości. Na szczęście z pomocą przyjdą mu specjaliści, z którymi wspólnie dotrze do sedna sprawy.

HISTORIA PEWNEJ ZEMSTY

Dwie siły kierują ludźmi i dwie siły od zawsze stoją ze sobą w konflikcie, chociaż dzieli je naprawdę cieniutka linia. Miłość i nienawiść. „Podszept” to opowieść o nienawiści oczywiście, która jednak jest wynikową swoistej miłości i zdrady, jaką pociągnęła za sobą. Teraz bowiem przyszedł czas na zemstę, precyzyjną i pieczołowicie rozplanowaną. A ta zabierze czytelnika w świat nowych technologii i otchłani internetowych przestrzeni. Influencerzy, agencje reklamowe, darknet, cały ten wirtualny kram – Jacek Łukawski opisuje ten drugi świat, w którym wielu z nas obraca się na co dzień, który obserwujemy, śledzimy, a który dla osób z zewnątrz może wydawać się totalną niewiadomą.

„Podszept” ukazuje brudną podszewkę wirtualnej rzeczywistości – układy, umowy, strategie, związane z nimi niesnaski, a wszystko to podane w smakowitej, kryminalnej formie. Nie sposób nie przepaść w tej historii, Jacek Łukawski bowiem zadbał, by nic nie było oczywiste, a grasujący psychopata ukrywał przed naszymi oczami do samego końca.

Podoba mi się ogromnie w jakim kierunku idzie Krąg Painera i z niecierpliwością czekam na więcej!

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona.

**Zapraszam na film i na KONKURS!

Dodaj komentarz: