Książki na zimę (do czytania i do słuchania)

Długie, przejmujące chłodem wieczory, wiatr, śniegi i deszcze za oknem, więc nic tylko zakopać się pod puchatym kocem i zaczytać. Poznajcie książki na zimę, które pozwolą Wam uciec do zupełnie innego świata.

Dodatkowo: z kodem WIELKIBUK możecie testować aplikację BookBeat i korzystać z aplikacji przez 45 dni za darmo, tym samym też przekonać się, czy audiobooki i słuchanie książek jest właśnie dla was. Szczegóły znajdziecie w linku w opisie pod filmem.

„Malowany człowiek” Peter V. Brett

Zima to dla mnie idealny czas na fantastykę, na podróże do światów magicznych i tajemniczych, a takim światem jest zdecydowanie świat cyklu Bretta. To świat, który każdej nocy napadają demony Otchłani, osaczona, bezwolna ludzkość i troje młodych ludzi, którzy zrobią wszystko, by stawić czoła tak im, jak i swojemu przeznaczeniu. Po kilku chwilach można przepaść bez reszty, a kolejnych tomów jest co niemiara.

Hrabia Monte Christo” Aleksander Dumas

Porywająca, ponadczasowa powieść kostiumowa, przygodowa, w której zwykły człowiek przywdziewa maskę, by siać grozę i zniszczenie. Historia zemsty i nienawiści, która przetrwa najgorsze męki i największe poniżenie. Motyw dobrze znany, uwielbiany, a sama opowieść tak porywająca, że szkoda jej sobie odmówić.

„Wiedźmin. Ostatnie życzenie” Andrzej Sapkowski

Każda kultowa opowieść ma swój początek. Zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie” to jednocześnie wstęp i pierwszy tom serii, który poprzedza sagę i powoli wprowadza w świat Geralta z Rivii, tytułowego Wiedźmina. A w nim świat zagubiony i zniszczony, który trwa w wiecznym konflikcie zarówno sam ze sobą, jak ze wszystkim co inne, tajemnicze, niewytłumaczalne. A kogo wciągnie, ten może od razu zasłuchać się w kolejnych tomach.

Nędznicy” Wiktor Hugo

Zawsze powtarzam, że dzieła Hugo wyrywają serce czytelnika, a sam pisarz rzuca nim o glebę i depcze, za nic mając nasze łzy i wzruszenia. „Nędznicy” to z jednej strony historia dylematów moralnych i ludzkich dramatów, a z drugiej epicki portret pewnej historycznej epoki, z przekrojem całego społeczeństwa i ustroju na czele. Czyta się z zapartym tchem, bo pozostawiają wszelkie głębsze interpretacje – to opowieść o nieśmiertelnej walce dobra ze złem i duszy, która czeka na odkupienie.

„Pamiętnik diabła” Adrian Bednarek

Coś dla miłośników thrillerów mrocznych i krwawych, drapieżnych i niebezpiecznych w nowej odsłonie. Kultowa i uwielbiana seria o seryjnym mordercy Kubie Sobańskim zredagowana od nowa, w nowej oprawie, więc kto jeszcze nie zna, ten będzie miał szansę poznać jeden z najbardziej szalonych umysłów thrillerowego świata.

„Gdzie śpiewają raki” Delia Owens

Kto chce uciec przed chłodem i zimnem – ma doskonałą szansę! Piękna i poruszająca opowieść o dzikiej, nieokiełznanej dziewczynie, o inności i o kobiecości w środku bagien amerykańskiego Południa, ze zbrodnią w tle. Delia Owens zabiera czytelnika prosto w odmęty dzikich, wilgotnych mokradeł Karoliny Północnej i od pierwszych chwil zachwyca czytelnika opisami tego mrocznego zakątka natury. To historia o dorastaniu, o samotności i krwawej tajemnicy, która naznacza życie.

Rok 1984” George Orwell

Jedna z pierwszych, a na pewno pierwsza tak kultowa powieść dystopijna, futurystyczna, której wydźwięk zdaje się być uniwersalny bez względu na mijający czas czy dziesięciolecie. Krytyka i krzywe zwierciadło systemu stalinowskiego z nowomową, Wielkim Bratem czy myślozbrodnią to opowieść przenikająca czas i przestrzeń, którą po prostu trzeba znać!

„Krwawnica” Mieczysław Gorzka

Stary, zapomniany dom nad jeziorem, niewielka wioska, ciała kobiet zakopane w ziemi… I były policjant, które będzie musiał rozwiązać zagadkę, będzie musiał spróbować odróżnić prawdę od kłamstw, uświadomić sobie kto jest wrogiem, kto przyjacielem. A w tle malownicze krajobrazy jeziora, historia szaleństwa i niepokojących niedopowiedzeń. Dobry thriller, dobra literatura gatunkowa, do wspominania lata i gorących wieczorów.

„Wrony” Petra Dvořáková

Bestsellerowa czeska powieść o niby zwyczajnej rodzinie, jakże normalnym życiu i pozorach szczęścia, pod którymi kryje się osobiste piekło dorastających dziewczynek. O przemocy, o rozpaczy, o poszukiwaniu własnej ścieżki i próbie wyrwania się z koszmaru. Smutna, życiowa, poruszająca.

„Pajęcza sieć” Mike Omer

Historia seryjnego mordercy, który na cel bierze młode kobiety i… uprzedza swoje zbrodnie, przesyłając im niepokojącą wiadomość. Omer potrafi budować napięcie, potrafi podnosić poprzeczkę, potrafi naprawdę wystraszyć. To pierwszy tom cyklu thrillerów kryminalnych Tajemnice Glenmore Park, więc można od razu czytać dalej.

Bo warto czytać.

O.

*We współpracy z BookBeat.

Komentarz do: “Książki na zimę (do czytania i do słuchania)

Dodaj komentarz: