Warto Czytać, czyli OD CZEGO ZACZĄĆ i JAK CZYTAĆ: Stephen King, H.P. Lovecraft, literatura polska, polskie kryminały, klasyka światowego romansu, horror & groza

bombla_wartoczytac

Moi Drodzy,

Niebawem mija już ROK od powstania na Wielkim Buku cyklu WARTO CZYTAĆ! <3

Celem powstania tej serii było przybliżenie Wam gatunków literackich, pisarzy, ich konkretnej twórczości, oraz w ogóle literatury, po którą dopiero zamierzacie sięgnąć, z którą przygodę dopiero chcielibyście rozpocząć. Warto Czytać to taki mini-przewodnik, który odpowie Wam na pytania OD CZEGO ZACZĄĆ i JAK CZYTAĆ?

Z okazji rocznicy przypominam wszystkie dotychczasowe wpisy.

A już niebawem w Warto Czytać na Wielkim Buku: John Grisham, Donna Tartt i kilka słów o szkolnych lekturach.

Bo warto czytać.

O.

WARTO CZYTAĆ #1: STEPHEN KING & przewodnik po twórczości

WARTO CZYTAĆ #2: „GRA O TRON” & „SAGA PIEŚNI LODU I OGNIA” GEORGE R.R. MARTIN

WARTO CZYTAĆ #3: LITERATURA POLSKA CZ.1

WARTO CZYTAĆ #4: KLASYKA ŚWIATOWEGO ROMANSU

WARTO CZYTAĆ #5: H.P. LOVECRAFT & WEIRD FICTION

WARTO CZYTAĆ #6: POLSKIE KRYMINAŁY

WARTO CZYTAĆ #7: HORROR & GROZA W LITERATURZE

*Fotografia w nagłówku: Lacie Slezak z Unsplash

Komentarze do: “Warto Czytać, czyli OD CZEGO ZACZĄĆ i JAK CZYTAĆ: Stephen King, H.P. Lovecraft, literatura polska, polskie kryminały, klasyka światowego romansu, horror & groza

 1. tanayah napisał(a):

  A ja pamiętam (choć to nie było w tym cyklu), jak przekonywałaś, że warto czytać klasykę 😀

  • Bombeletta napisał(a):

   Bo klasykę zawsze warto czytać. 😀 Ale w ogóle muszę zrobić takie osobne filmiki – lit. brytyjska i lit. francuska. <3

 2. Ewa ;) napisał(a):

  Moja przygoda z Kingiem dopiero się zaczyna. Mam już za sobą Cmętaż zwierżąt, który pochłonełam <3, Komórkę, Dziewczyna ,która kochała Toma Ggondora oraz trylogię Pana Marcedesa. Na półce czeka Missery i Bazar złych snów.
  Lovecrafta mam za sobą już :Opowieści nieznanego Kadath, Czyhający w progu, Opowiadanie Dragon,Ustalenia w sprawie zmarłego Arthura Jermyna i jego rodu, Szczury w murach, Muzyka Ericha Zanna, Święto i Zew Cthulhu reszta jeszcze do przeczytania ;).
  Jeżeli chodzi o klasykę romansu, to dopiero ją będę zaczynała właśnie od Dumy i uprzedzenia ;). Moja przygoda z polskim kryminałem zaczynała się od Zygmunta Miłoszewskiego – Uwikłania.mam za sobą Pochłaniacza, podobał mi się motyw zamiany braci wiesz o co chodzi :). Mroza mam za sobą dopiero Behawiorystę a Kasacja czeka grzecznie na swoją kolej. Bardzo bym chciała posłuchać, też filmik na temat kryminałów zagranicznecznych np o skandynawskich, norweskich. Bardzo uwielbiam krymnały norweskie – Jo Nesbo. Czytałaś? Jeżeli nie to bardzo polecam cykl z komisarzem Harrym Holem:).
  Saga pieśni i lodu ognia zaczęta ;), aktualnie po pierwszym tomie jestem, i się bardzo już zakochałam, przeczytam resztę na pewno <3.

 3. Dafne napisał(a):

  Hej, hej! Spodobał mi się Twój przewodnik po horrorze. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że to Twój ulubiony gatunek literacki? Bardzo fajnie o nim opowiadasz. Co do splatterpunku, polecam twórczość Jacka Ketchuma. 😉 W wolnej chwili zapraszam też do siebie.

  • Bombeletta napisał(a):

   Cieszę się bardzo – wspieram horror od lat i zdecydowanie należy do moich ukochanych gatunków. 🙂
   O Ketchumie pisałam niejednokrotnie – -na blogu znajdziesz kilka tekstów o jego powieściach i opowiadaniach. 🙂
   Serdeczności!

Komentarze zablokowane.