Warto Czytać, czyli OD CZEGO ZACZĄĆ i JAK CZYTAĆ: Stephen King, H.P. Lovecraft, literatura polska, polskie kryminały, klasyka światowego romansu, horror & groza

bombla_wartoczytac

Moi Drodzy,

Niebawem mija już ROK od powstania na Wielkim Buku cyklu WARTO CZYTAĆ! ❤

Celem powstania tej serii było przybliżenie Wam gatunków literackich, pisarzy, ich konkretnej twórczości, oraz w ogóle literatury, po którą dopiero zamierzacie sięgnąć, z którą przygodę dopiero chcielibyście rozpocząć. Warto Czytać to taki mini-przewodnik, który odpowie Wam na pytania OD CZEGO ZACZĄĆ i JAK CZYTAĆ?

Z okazji rocznicy przypominam wszystkie dotychczasowe wpisy.

A już niebawem w Warto Czytać na Wielkim Buku: John Grisham, Donna Tartt i kilka słów o szkolnych lekturach.

Bo warto czytać.

O.

WARTO CZYTAĆ #1: STEPHEN KING & przewodnik po twórczości

WARTO CZYTAĆ #2: „GRA O TRON” & „SAGA PIEŚNI LODU I OGNIA” GEORGE R.R. MARTIN

WARTO CZYTAĆ #3: LITERATURA POLSKA CZ.1

WARTO CZYTAĆ #4: KLASYKA ŚWIATOWEGO ROMANSU

WARTO CZYTAĆ #5: H.P. LOVECRAFT & WEIRD FICTION

WARTO CZYTAĆ #6: POLSKIE KRYMINAŁY

WARTO CZYTAĆ #7: HORROR & GROZA W LITERATURZE

*Fotografia w nagłówku: Lacie Slezak z Unsplash

4 thoughts on “Warto Czytać, czyli OD CZEGO ZACZĄĆ i JAK CZYTAĆ: Stephen King, H.P. Lovecraft, literatura polska, polskie kryminały, klasyka światowego romansu, horror & groza

  1. Ewa ;) pisze:

    Moja przygoda z Kingiem dopiero się zaczyna. Mam już za sobą Cmętaż zwierżąt, który pochłonełam <3, Komórkę, Dziewczyna ,która kochała Toma Ggondora oraz trylogię Pana Marcedesa. Na półce czeka Missery i Bazar złych snów.
    Lovecrafta mam za sobą już :Opowieści nieznanego Kadath, Czyhający w progu, Opowiadanie Dragon,Ustalenia w sprawie zmarłego Arthura Jermyna i jego rodu, Szczury w murach, Muzyka Ericha Zanna, Święto i Zew Cthulhu reszta jeszcze do przeczytania ;).
    Jeżeli chodzi o klasykę romansu, to dopiero ją będę zaczynała właśnie od Dumy i uprzedzenia ;). Moja przygoda z polskim kryminałem zaczynała się od Zygmunta Miłoszewskiego – Uwikłania.mam za sobą Pochłaniacza, podobał mi się motyw zamiany braci wiesz o co chodzi :). Mroza mam za sobą dopiero Behawiorystę a Kasacja czeka grzecznie na swoją kolej. Bardzo bym chciała posłuchać, też filmik na temat kryminałów zagranicznecznych np o skandynawskich, norweskich. Bardzo uwielbiam krymnały norweskie – Jo Nesbo. Czytałaś? Jeżeli nie to bardzo polecam cykl z komisarzem Harrym Holem:).
    Saga pieśni i lodu ognia zaczęta ;), aktualnie po pierwszym tomie jestem, i się bardzo już zakochałam, przeczytam resztę na pewno <3.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s