Podsumowanie miesiąca: LIPIEC 2017

Moi Drodzy,

Lipiec przeminął z upalnym wiatrem, z tropikalną aurą niczym w amazońskiej dżungli, a sierpień nadszedł znienacka i powiem Wam, że z nieznanych powodów czuję w powietrzu babie lato Ale zanim nowy miesiąc totalnie zawróci mi w głowie (tyle będzie się działo!), to czas podsumować lipiec. Było cudownie książkowo, literacko i pracowicie. <3

Na blogu pojawiły się 23 wpisy w tym WYWIAD Z REMIGIUSZEM MROZEM, WYWIAD Z ROBERTEM BEATTY, NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2017 (do tej pory), recenzja CZARNEJ MADONNY Remigiusza Mroza.

Za mną 15 przeczytanych książek, w tym pięć naprawdę wyjątkowych:

Na miejscu 1:

Pani Dalloway Virginia Woolf za kobiece życie zaklęte w jednym dniu i opowieść, która z roku na rok staje się coraz bardziej rzeczywistością. Niebawem na Wielkim Buku.

Na miejscu 2:

Jedna księżycowa noc Caradog Prichard za piękną, poetycką opowieść o dorastaniu w małym walijskim miasteczku.

Na miejscu 3:

Wiara Anna Kańtoch za prawdziwy gotyk polskiej wsi. Do poczytania TUTAJ.

Na miejscu 4:

Dom na wyrębach Stefan Darda za doskonałą, nienachalną grozę, która przeraża i wciąga bez reszty. Niebawem na Wielkim Buku.

Na miejscu 5:

Misja: Encyklopedia Arturo Pérez-Reverte za dwa oblicza oświeceniowej filozofii i podróż ku światłu. Do poczytania TUTAJ.

Ewidentnie co nieco przybyło na moje półki. 😀

Lipiec był szczególnie książkowo-towarzyskim miesiącem! Za mną trzy wyjątkowe wydarzenia, a każde zostawiło ślad w moim serduchu i w głowie. <3

Spotkanie blogerów książkowych w Sopocie A MOŻE NAD MORZE Z KSIĄŻKĄ?

Piąta edycja wyjątkowego spotkania blogerów książkowych, które zorganizowali niezastąpieni Aleksandra z bloga Aleksandra Czyta i Zuza z Alanem z Recenzjum.

Cudownie było spotkać tylu zaangażowanych w książkowe życie osób. <3 Był ultra-trudny quiz, była loteria, była zdjęciowa budka (do której nie zdążyłam się doturlać). I książek moc!

See Bloggers

Czyli grubaśna, poważna impreza i największe wydarzenie dla twórców internetowych w Polsce, które miało miejsce w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Po pierwsze: to była cudowna okazja, żeby spotkać się z blogującymi zaczytanymi Dziewczynami <3 Wspaniale było też zobaczyć na żywo moją modową inspirację, czyli Radzką.

Na zdjęciach: Rude Recenzuje, Kanapowy Lew, Rudym Spojrzeniem, Pełen Zlew, Bardziej Lubię Książki niż Ludzi, Blair Czyta, Parapet Literacki, Szufladopółka, The Carolinas Book, Wielka Litera, Piekielna Strona Popkultury, Radzka. <3

Po drugie: brałam udział w kilku naprawdę inspirujących prelekcjach, które co prawda nie za bardzo odnosiły się do kultury jako takiej, ale były niezwykle pomocne dla youtuberów i osób, które tworzą swoją markę w sieci.

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Czyli spotkania z pisarzami i mini-targi, a to wszystko w towarzystwie niezastąpionej Justyny z Wełniastego Podejścia do Literatury. <3 Plany zakupowe były ambitne, ale akurat tak się złożyło, że jak zwykle wylądowałam przy stoisku Książkowych Klimatów. <3

 

A co w sierpniu? Sierpień będzie również cudownie zaczytany i pełen książkowych spotkań, a do tego kontynuuję mój ostatnio ulubiony cykl wywiadów. Już teraz możecie przeczytać WYWIAD Z MAGDALENĄ PARYS, a niebawem Aura Xilonen. Do tego Festiwal Literacki Sopot i nadchodzący finał Literackiej Nagrody Gdyni! Będzie się działo! <3

Ponadto, pojawi się Cormac McCarthy i moc pysznych recenzji.

Życzę Wam pięknego zaczytania!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Podsumowanie miesiąca: LIPIEC 2017

Dodaj komentarz: