Książkowe NOWOŚCI PAŹDZIERNIKA 2017

Moi Drodzy,

Nie potrafię rozpocząć tego tekstu inaczej, jak słowami cudownie pozytywnej, rudowłosej i niezapomnianej Ani z Zielonego Wzgórza: Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!

Tym bardziej, że, jak zauważyła Salcia Hałas, listopad ma tendencje do wydłużania się w nieskończoność i wydaje się zawsze, że trwa trzy miesiące zamiast jednego. To byłoby zdecydowanie okropne, gdyby po wrześniu nastąpiła ciemność, lodowatość i marazm!

Na szczęście mamy październik, a wraz z nim wysyp wspaniałych książkowych premier! Ciekawi, co dla Was wybrałam w tym miesiącu? <3

Córka Króla Moczarów Karen Dionne

Wydawnictwo Media Rodzina

Premiera: 11 października 2017

Porywająca opowieść o drapieżniku i ofierze, o ojcu i córce, w której nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać.

Ona przez dwanaście lat żyła na mokradłach, nieświadoma, że nigdy nie poznała smaku wolności. Świat poszedł naprzód, a tamta dziewczynka przekształciła się w spełnioną kobietę, żonę i matkę. Przeszłość poszła w niepamięć – do czasu… Teraz potwór powrócił. Król Moczarów.

Mroczny, klimatyczny thriller, który wywoła ciarki i wciągnie w grzęzawisko prawdziwego koszmaru.

Labirynt Duchów Carlos Ruiz Zafón

Wydawnictwo MUZA

Premiera: 11 października 2017

Długo wyczekiwany, czwarty tom bestsellerowej, uwielbianej serii i zamknięcie tetralogii Cmentarz Zapomnianych Książek.

Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco.

Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja, wraz z przydzielonym do tego dochodzenia, kapitanem policji ma kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii „Labirynt duchów”. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha.

Początek Dan Brown

Wydawnictwo Sonia Draga

Premiera: 3 października 2017

Kolejny tom pasjonujących przygód profesora Uniwersytetu Harvarda i specjalisty od symboli Roberta Langdona. Tym razem przenosimy się do Hiszpanii, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:

Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?

Bez względu na to kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które na zawsze zmieni oblicze nauki. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Już w październiku odcinek cyklu WARTO CZYTAĆ o twórczości Dana Browna!

Swing Time Zadie Smith

Wydawnictwo ZNAK

Premiera: 11 października

Wibrująca muzyką, roztańczona powieść o przyjaźni, pasji i poszukiwaniu korzeni autorki Białych zębów.

Dwie przyjaciółki marzą o karierze tancerek, choć tylko jedna z nich Tracey ma prawdziwy talent. Drugą pasjonuje rytm, zachwycają ciemnoskóre ciała i czarna muzyka, fascynuje prawdziwa wolność. Skomplikowana, napędzana rywalizacją przyjaźń niespodziewanie się kończy. Dziewczyny nigdy już nie będą ze sobą blisko, ale też nigdy o sobie nie zapomną.

Po latach Tracey udaje się spełnić marzenie z dzieciństwa, ale boryka się z dorosłym życiem, podczas gdy jej przyjaciółka, jako asystentka słynnej gwiazdy, wkracza w świat blichtru i sukcesu. W podróży między Londynem, Nowym Jorkiem i zachodnią Afryką odkrywa, że życie to nieustanny taniec, którego rytm dyktują zmieniające się czasy.

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy Anna Dziewit-Meller

Wydawnictwo ZNAK Emotikon

Premiera: 11 października 2017

Maria Skłodowska-Curie, Wanda Rutkiewicz, Izabela Czartoryska i wiele, wiele innych wyjątkowych, inspirujących kobiet, które zapisały się w niezapomnianej historii Polski.

Koniecznie dajcie znać, które październikowe premiery zrobiły na Was największe wrażenie i na co planujecie polować! <3

Bo warto czytać.

O.

*Zapraszam na filmik!

Komentarze do: “Książkowe NOWOŚCI PAŹDZIERNIKA 2017

 1. Paulina napisał(a):

  Czekam na „Labirynt duchów” i „Damy…”, które wydają mi się odpowiedzią na książkę R. Swaby „Upór i przekora”. Z pewnością zapoluję 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   Zauważyłam, że ostatnio pojawiło się już i jeszcze pojawią się tytuły podobne do „Dam, dziewuch…” – jestem ciekawa tych pozycji. 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   A ni ma w tym zestawieniu, bo akurat „Śpiące Królewny” jakoś mnie nie kuszą specjalnie. 😀 Chociaż wiadomo – sięgnę po nie prędzej czy później. 🙂 (pewnie prędzej)

 2. takitutaki napisał(a):

  Dan Brown z pewnością u mnie zagości tak jak i Córka króla moczarów… poza tym ciekawie sie zapowiad tez Arundhati Roy – Ministerstwo niezrównanego szczęścia i Max Czornyj – Grzech… grunt to znaleźć czas na wszystkie zaległości i wtedy można zajrzeć do przyszłości (to nie jest jakieś azjatyckie przysłowie?)

Dodaj komentarz: