6 książek dla kobiet na Święta od polskich pisarek

Często myślałam, że powieści obyczajowe te babskie opowieści pełne wzruszeń, miłosnych uniesień i rodzinnych perypetii to nie moja bajka i raczej gatunek, w którym nie do końca potrafię się odnaleźć. Przyznaję, od czasu do czasu wzruszałam się przy Nicholasie Sparksie, lubiłam sięgnąć po opowieść o perypetiach i przeciwnościach losu, a także śmiałam się na komediach romantycznych i czerpałam z tego niemałą frajdę, ale nigdy nie zgłębiałam tematu. A przez te wszystkie lata, od początku istnienia Wielkiego Buka, wielokrotnie pytaliście mnie (chociaż częściej pytałyście) o powieści obyczajowe, o literaturę kobiecą, natomiast ja obiecywałam, Wy czekaliście cierpliwie,ale nigdy do końca nie było okazji aż do teraz!

Wydawnictwo Czwarta Strona ruszyło ze świąteczną akcją Jak zostać Mikołajem? w której główną rolę odgrywają powieści obyczajowe polskich pisarek. Kiedy Dziewczyny z Wydawnictwa zaproponowały mi ambasadorowanie Akcji, to poczułam, że nie ma innej opcji, bo od razu pomyślałam o Was i dzisiaj z radością przedstawiam Wam 6 wyjątkowych powieści:

6 KSIĄŻEK NA ŚWIĘTA DLA KOBIET (i nie tylko) od polskich pisarek

Ciepłych, wzruszających, pełnych świątecznej atmosfery, w której rozpoznamy tak ukochane i cieszące serducho zapachy świeżych pierniczków, przystrojonej choinki oraz poznamy opowieści, w których los daje i odbiera, rzuca kłody pod nogi, ale zawsze trzeba mieć nadzieję, tym bardziej, gdy nadchodzi ten pysznie gwiazdkowy czas. Łapcie Babeczki cierpliwe, moje Czytelniczki kochane ten wpis jest dla Was!

Magia grudniowej nocy Gabriela Gargaś

Kontynuacja opowieści o Michalinie, która pojawiała się w poprzednich książkach Gabrieli Gargaś, ale obiecuję przyjemność z lektury nawet jeśli nie znacie jej poprzednich losów. To cudownie magiczna opowieść, która przypomina czym naprawdę są Święta i o co w tych Świętach chodzi.

Uwierz w miłość Calineczko Natalia Sońska

Piękna zimowa atmosfera i przedświąteczny klimat to idealny czas, by opowiedzieć historię miłości i przyjaźni oraz walki o prawo do szczęścia. Taka jest historia Mai, która musi przeciwstawić się tym, którzy wiedzą lepiej i samej pokierować swoim losem.

Siedem cudów Agata Przybyłek

Wzruszająca opowieść o trudnościach losu, które wcale magicznie nie znikają wraz z nastaniem Świąt, ale też o sile i mocy rodzinnych więzi, które są ważniejsze niż świąteczna gonitwa i prezentowa gorączka.

Spełnione życzenia Karolina Wilczyńska

Pełna emocji, miejscami poruszająco smutna, miejscami wzruszająca opowieść, inna niż podobne historie ku pokrzepieniu serc. Tutaj świąteczny czas to także bolesna rzeczywistość rodem z „Dziewczynki z zapałkami”, która potrafi uderzyć znienacka, nie bacząc na magię witryn sklepowych i urokliwych reklam.

Anioł na śniegu Joanna Szarańska

Kontynuacja powieści Cztery płatki śniegu, ale można zaczytać się niezależnie i poczuć ciepło na sercu. Wspaniali bohaterowie i ich perypetie oraz kontynuacja ich niełatwych często dziejów, a wszystko to w atmosferze pierniczków, pachnącej choinki oraz przede wszystkim rodzinno-przyjacielskiego ciepła i zrozumienia.

Randka pod jemiołą Agnieszka Olejnik

Najbardziej kobieca z tych babskich opowieści i chyba najmniej świąteczna, chociaż Boże Narodzenie oczywiście przewija się w samej opowieści. To pełna humoru historia nieudanego małżeństwa i odzyskiwania samej siebie na nowo komedia romantyczna z gwiazdkowym akcentem.

A Wy Kochani? Lubicie świąteczne, ciepłe, kojące opowieści? Czytacie albo oglądacie takie historie? Macie swoje ulubione?

Bo warto czytać.

O.

*Zapraszam na filmik i na KONKURS – do wygrania pakiet wszystkich książek!

**Łapcie filmik świątecznej Akcji Czwartej Strony:

https://www.youtube.com/watch?v=1i8vqHgG0Uk

Komentarze do: “6 książek dla kobiet na Święta od polskich pisarek

 1. Marta Korkus napisał(a):

  Mało czytam tego typu książek, ale lubię kilka Nory Roberts z tym motywem. Z filmów mój ulubiony to „To właśnie miłość” – mam do niego ogromną słabość 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   „To właśnie miłość” nieśmiertelnie cudowny! <3 A Norę Roberts kiedyś czytałam jakiś thriller chyba (czy ona też pisze sensacyjne powieści?) i podobało mi się. 🙂

   • Marta Korkus napisał(a):

    i takie i takie. Jej seria „In death” jest moją ulubioną, ale zaczynała od typowych romansów 🙂

 2. Katrina napisał(a):

  Raczej nie stawiam na świąteczne historie, ale w tym roku trafiła do mnie i świąteczna Jadowska, i nowy Pratchett od Rebisu i… to były naprawdę sympatyczne spotkania. <3

Dodaj komentarz: