„Zapomniana historia nauki. Panny apteczkowe, znachorzy, kołtuny” Krzysztof Rejmer recenzja PATRONACKA

Fantazje i facecje, ciekawostki, anegdotki, marzenia i mrzonki ludzkości, a wszystko to w Zapomnianej historii nauki. Panny apteczkowe, znachorzy, kołtuny Krzysztofa Rejmera.

Czy wiesz, że kawa była uważana dawniej za napój szatana i inspirowała spiskowców do zdrady? A zmierzchnica trupia główka, ćma z charakterystycznym wzorem czaszki, kojarzona była ze śmiercią i uznawana za totem czarownic? Natomiast teriak od czasów starożytności aż do początków XX wieku uznawany był za idealne remedium na wszelkie choroby?

Krzysztof Rejmer pisze o wszystkim o mniej i bardziej szalonych wynalazkach, o intrygujących pomysłach, o tworach ludzkich rąk, które do dzisiaj dają do myślenia, budzą naszą ciekawość, inspirują do dalszych poszukiwań. To opowieści, które rozpalają wyobraźnię, ale też zapraszają do grzebania w bebechach historii na własną rękę. Poruszają wszelkie możliwe tematy od starodawnej medycyny i alchemii, przez zagadnienia matematyczne, aż po legendy o dzieciach wychowanych przez niedźwiedzie. Krążą po wszystkich możliwych erach, od starożytności, przez średniowiecze po współczesność. Zaglądają w każdy zakamarek globu od Etiopii, przez obie Ameryki po Warszawę. A czytelnik nie ma dość!

Miedzioryt z „Historii Polski” Bernarda O’Connora

Spragniony wiedzy, ciekawski umysł czytelnika zachłyśnie się dobrobytem podczas lektury publikacji Krzysztofa Rejmera. Zapomniana historia nauki. Panny apteczkowe, znachorzy, kołtuny po brzegi wypełniona jest wiedzą mniej i bardziej potrzebną, intrygującą, wodzącą za nos. Aż chce się myszkować dalej w poruszonych tematach, wykorzystywać wybrane historyjki w najmniej spodziewanych momentach, tak, by zaskoczyć swojego rozmówcę, by zbić go z pantałyku. To fascynujące eseje do czytania na jeden chaps lub do czytania po kawałku, po rozdziale, kiedy tylko dusza zapragnie.

Historie o wszystkim dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej.

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem PWN. <3

**Zapraszam na film i na KONKURS!

Komentarze do: “„Zapomniana historia nauki. Panny apteczkowe, znachorzy, kołtuny” Krzysztof Rejmer recenzja PATRONACKA

  1. Aleksandra Kazuch napisał(a):

    Uwielbiam historyczne ciekawostki. Recenzja super, muszę ją mieć. Dziękuję, kolejna pozycja do kolekcji.

    • Bombeletta napisał(a):

      To pozycja idealna dla Ciebie! Świetne eseje – inteligentne i pełne ciekawostkowego dobra. 🙂

Dodaj komentarz: