Podsumowanie miesiąca: PAŹDZIERNIK 2020

To był intensywny w czytelnicze doznania październik, nie co do tego wątpliwości!

Za nami Targi Książki Online z księgarnią Tania Książka, którym ambasadorowałam, moc spotkań z wyjątkowymi twórcami w Na Żywo z Wielkim Bukiem i oczywiście multum, całe tabuny genialnych książek na dokładkę. A! I jeszcze nasz Bezsenny maraton czytelniczy!

ULUBIEŃCY MIESIĄCA

„Kobiety z Vardo” Kiran Milwood Hargrave

Tę opowieść zainspirowała prawdziwa historia…⁣ W Wigilię 24 grudnia 1617 roku wybrzeże wyspy Vardo na północnych rubieżach Norwegii nawiedził okrutny sztorm. Sztorm, który zabił niemal wszystkich mężczyzn…⁣ Kobiety rozpoczęły walkę o przetrwanie, ale ich niezależność wbrew regułom rozdrażniła króla. I rozpoczął prześladowania. Absolutnie przejmująca, pysznie kobieca historia.

„Zdarzyło się nad Jeziorem Mystic” Kristin Hannah

Kristin Hannah to jedna z tych nielicznych autorek, które naprawdę potrafią wzruszać mnie do łez. Przed czytelnikiem historia zdrady, rozstania i powrotu do domu. Także poszukiwania istoty samej siebie po latach poświęcania się dla innych. A w tle małe amerykańskie miasteczko i jego tajemnice. Wspaniała lektura!

„Melodia mgieł dziennych” Marta Bijan

Jeden z moich najulubieńszych debiutów tego roku! Piosenkarka Marta Bijan napisała cudownie melodyczną opowieść, wypełnioną smutkiem, melancholią, muzyką. Ukazuje podszewkę muzycznego światka i nie jest to piękny widok. Warto zanurzyć się w tej opowieści.

„Córka fałszerza” Joanna Jax

Historyczna perełka! Wielka historia i świat wielkiej sztuki! Republika Weimarska, powstanie III Rzeszy, młodzi ludzie, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości… Joanna Jax jest mistrzynią wciągających opowieści historycznych, bez dwóch zdań!

„Chodź ze mną” Konrad Możdżeń

MNIAM! Przed czytelnikiem opowieść o pewnej wrocławskiej restauracji, która w swoich piwnicach i zakamarkach skrywa krwawy sekret.A w to wszystko zamieszana jest prawdziwa historia niejakiego Karla Denke – legendarnego mordercy i kanibala. Dla mnie to bezsenny majstersztyk!

BOOK HAUL

Więcej w filmie na kanale:

A jak Wam Kochani minął październik?

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: