„Mroczne niebo” Danielle L. Jensen – recenzja PATRONACKA

Między powieścią młodzieżową a pełnokrwistym mrocznym high fantasy znajdziecie serię Danielle L. Jensen „Mroczne Wybrzeża, w tym drugi tom cyklu „Mroczne niebo”. Przed Wami seria nie tylko dla młodszych czytelników!

przeł. Anna Studniarek

POD MROCZNYM NIEBEM

Wyobraź sobie świat podzielony na dwie równe połówki, na Wschód i na Zachód. Pomiędzy nimi złowieszcze Bezkresne Morza, głębiny i niezbadane czeluście. Świat Zachodu to tajemnica, to sekret, którego nikt nie może poznać. Legendy o jego wybrzeżach kuszą nieodparcie wschodnie waleczne Imperium Calendoru gotowe podbić wszystkie niezdobyte jeszcze ziemie. W tych czasach rodzących się waśni i niepokoju walczą u swego boku Teriana i Marcus, wspierają się Lidia i Killian połączeni przeznaczeniem. Mudamorę z każdej strony otacza wróg. Wróg tym bardziej niebezpieczny, bo posługujący się nadprzyrodzoną siłą. Zaraz toczy miasta, pochłania kolejnych ludzi. Przez lata dochodziło na przełęczach dochodziło jedynie do potyczek, ale skończył się czas pozornego pokoju. Zaczyna się wojna i tylko ci najbardziej bezwzględni przetrwają.

ŚWIETNE HIGH FANTASY

Danielle L. Jensen podbiła serca czytelników Trylogią Klątwy o podziemnym mieście Trollus, ale jak sama zaznacza w posłowiu – to „Mroczne Wybrzeża” były pierwsze, to od nich wszystko się zaczęło, a ten świat Wschodu i Zachodu chodził za nią od ponad dekady i nie potrafił opuścić.  Jedno pozostaje pewne – Danielle L. Jensen stworzyła niezapomnianą opowieść, w której nic nie jest przesądzone, a każda kolejna bitwa jedynie podbija stawkę i podwyższa poprzeczkę. Niech nie zwiodą Was młodzi bohaterowie i fantastyczna oprawa: cykl „Mroczne Wybrzeża” to opowieść o politycznych spiskach, o wojnie, o wierności, przysięgach, poświęceniu oraz cenie, jaką płacimy za wolność. Nie znajdziecie tu tanich romansów, wymuszonych trójkątów, dziecięcych zagrywek, ale wyrafinowany świat high fantasy z najwyższej półki.

Danielle L. Jensen serwuje czytelnikowi tajemnice, magię i wystawioną na najcięższe próby przyjaźń, ale przede wszystkim rysuje przed nim świat skąpany w swej brutalności, wyrachowaniu i bezwzględnej dominacji.

Świat Mrocznych Wybrzeży na długo pozostanie w Waszej pamięci!

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Galeria Książki.

**Zapraszam na film i na KONKURS!

Dodaj komentarz: