Podsumowanie miesiąca: STYCZEŃ 2021

Dopiero co witaliśmy zimę, dopiero co spędzaliśmy rozkosznie świąteczny czas, a tu już bliżej do wiosny niż dalej! Czas podsumowań styczniowe tygodnie!

TOP 5

„Gambit Królowej” Walter Tevis

Od lat nikt już tak nie pisał o szachach i nie potraktował szachów jedynie jako pretekst – w „Gambicie Królowej” szachy służą czemuś zupełnie innemu niż tylko grze. To rozgrywka psychologiczna, to jedyny możliwy cel, to życie samo w sobie. Przynajmniej dla bohaterki.
Wciągająca diabelnie, chociaż przecież tak banalna i łatwa do przewidzenia.

„Wyborny trup” Agustina Bazterrica

Powieść wstrząsająca i kontrowersyjna, zatrważająca w przekazie – nie dla wszystkich! Czyli dystopijna opowieść i historia świata zaburzonego, pozbawionego moralności, zanurzonego w libertyńskiej przyjemności…

RECENZJA

„Mexican Gothic” Silvia Moreno-Garcia

Horror okrzyknięty najlepszym horrorem wg użytkowników portalu Goodreads i nie ma co się dziwić – to smakowita historia z kobiecym twistem, uniwersalna w przekazie. Groza subtelna, pulsująca, niepokojąca. Sącząca się niespiesznie, obserwowana przez bohaterkę, która próbuje zrozumieć, co naprawdę dzieje się wokół niej.

RECENZJA

„Przepowiednia” Christoffer Carlsson

Porywająca, bardzo poruszająca opowieść o zbrodni, o tajemnicy i o skazie, która osadza się w człowieku. Opowieść melancholijna, do bólu skandynawska, w której motyw kryminalny to jedynie pretekst do opowieści o genezie zła. Do czytania z zapartym tchem.

RECENZJA

„A Time for Mercy” John Grisham

Po „Czasie zabijania” i „Czasie zapłaty” przyszedł czas na „Czas łaski”, czyli trzeci tom opowieści o Jake’u Briggance, prawniku z Clanton w stanie Mississipi. Grisham znów porusza kontrowersyjny temat, znów zmusza swoich bohaterów do największych poświęceń, nie oszczędzając tak postaci, jak i czytelników. Dla fanów Grishama to będzie smakowity kąsek!

BOOK HAUL

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: