„Ślady. Psim tropem” & „Ślady. Rudy warkocz” Katarzyna Kielecka – recenzja PATRONACKA

Po „Sednie życia” i „Piętnie dzieciństwa” autorka powieści obyczajowych Katarzyna Kielecka kontynuuje dzieje rodzeństwa Rawickich, dorzucając do swojej opowieści mieszankę sensacji i thrillera – dylogia „Ślady. Psim tropem” i „Ślady. Rudy warkocz” zaskoczy miłośników prozy autorki!

ŚLADY I TROPY

Po emocjonalnych przeżyciach z przeszłości Edyta i Jędrek wiodą spokojne i ułożone życie, opiekując się ukochanym synkiem Grzesiem i rozbieganą bokserką Kufą. Jednak pewnego dnia pod ich domem pojawia się była żona Jędrka, która znów mąci i znów próbuje coś ugrać. Jej nagła wizyta odwraca uwagę od zagrożenia, które czai się w cieniu. Dramat zacznie się, gdy Kufa zniknie na spacerze, nie będzie wracać, a tuż potem zaginie mały Grześ. Nic już nie będzie takie jak przedtem…

DOSKONAŁA KONTYNUACJA!

W „Sednie życia” i „Piętnie dzieciństwa” Katarzyna Kielecka trzymała się swoistego obyczajowego status quo. Jej powieści były dojrzałe, ale lekkie i sympatyczne, nie wykraczające poza oczekiwania gatunkowe. W „Śladach” autorka jednak postanowiła wyjść poza ramy powieści obyczajowej, nadając rumieńców losom swoich bohaterów. Czytelników dylogii czekają liczne zwroty akcji – przeszłość puka do drzwi bohaterów, skrywane pieczołowicie sekrety wypływają na wierzch, a akcja pędzi w zastraszającym tempie, co rozdział podnosząc stawkę, co rozdział wyciskają od Rawickich ile się da.

Miłośnicy prozy Katarzyny Kieleckiej w wydaniu obyczajowym nie muszą się jednak niczego obawiać – historia ukazana w „Śladach” wciąż pełna jest bolesnych emocji, wciąż porusza trudne i skomplikowane tematy, z których często składa się życie. Natomiast wątki sensacji i thrillera wynoszą jedynie całość na inny, jeszcze ciekawszy poziom.

Jeśli szukacie intrygującej, lekkiej powieści obyczajowej z sensacyjnym twistem, który sprawi, że nie będziecie spać do rana – „Ślady. Psim tropem” i „Ślady. Rudy warkocz” są właśnie dla Was! To doskonała lektura na wiosenne zaczytanie i sama przyjemność z lektury.

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Szara Godzina.

**Zapraszam na film i na KONKURS!

Dodaj komentarz: