Seria „Pilny na tropie” Adam Michejda – recenzja

Wyjątkowa, polska młodzieżowa seria przygodowo-sensacyjno-kryminalna na miarę Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego, czyli Pilny na Tropie Adama Michejdy. W serii ukazały się dotychczas: „Skarb getta”, „Tajemnica Canaletta” i „Gwiazda północy’, które porwą nie tylko tego młodszego czytelnika już od pierwszych stron!

REDAKTOR PILNY NA TROPIE

Pamiętnik dziadka, kryjący tajemnicę. Skradziony słynny obraz. Zatopiony okręt i sekret, który skrywa… I redaktor Rafał Pilny, który u boku swoich młodych pomocników gotowy jest stawić czoła największym wyzwaniom i rozwiązać najmroczniejsze zagadki. A w tle pościgi i wyścigi, podróże po Polsce i na drugi koniec oceanu, zabytki, cuda, cudeńka i galeria niezapomnianych postaci.

PRZYGODA, RADOCHA I WIEDZA

Nie sądziłam, że ktoś jeszcze potrafi pisać takie opowieści dla starszych dzieciaków i młodzieży. Opowieści tak wciągające, tak pełne przygody, a jednocześnie mądre, przekazujące niesamowity ogrom wiedzy. A jednak – Adam Michejda potrafi! I robi to w taki sposób, że szczęka opada z wrażenia. W jego książkach nie ma nic banalnego, nic infantylnego, tylko historia z krwi i kości. Historia zarówno polska, jak i światowa, przemycona pośród licznych ciekawostek i pędzącej na łeb na szyję akcji. Postaci fikcyjne i historyczne mieszają się i przenikają, a przeszłość i współczesność uzupełniają się na niezwykłej płaszczyźnie fabularnej.

Adam Michejda pisze o sprawach ważnych i najważniejszych – niczego nie upraszcza, a jednak potrafi pisać tak lekko, tak zabawnie, tak wciągająco. Jako udało mu się nie uszczknąć ani grama wiedzy, ani grama swojego przesłania? Nie wiem!

Jeśli szukacie polskich, wartościowych książek przygodowych dla młodego czytelnika, które staną się kultowe tak, jak przed laty Pan Samochodzik Zbigniewa Nienackiego, to sięgajcie po serię Pilny na Tropie Adama Michejdy. Nie sposób nie pokochać tych książek.

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem 4em.

**Zapraszam na film i na KONKURS.

Dodaj komentarz: