Zapowiedzi książkowe: WRZESIEŃ 2018

Koniec wakacji! Koniec laby i lenistwa!

Pierwszy wrześniowy dzwonek i SZALEŃSTWO NOWYCH TYTUŁÓW! Wydawnictwa powariowały, bo serwują nam takie pychoty, że aż trudno wymienić wszystkie, które chciałoby się przeczytać. Wybrałam dla Was te, które wydają mi się niezwykle godne. Różne gatunki, dużo dobroci! Łapcie!

Miasto w morzu i inne utwory poetyckie Edgar Allan Poe

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Vesper

Czyli Boski Edgar w pięknych wydaniu poetyckim i mój pierwszy patronat literacki w Wydawnictwie Vesper, którym ekscytuję się co niemiara!

To będzie prawdziwa uczta dla miłośników poezji i mroku gwarantuję Wam!

Sierota, bestia, szpieg Matt Killeen

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Media Rodzina

To będzie historyczno-młodzieżowa bomba! Historia jak żadna inna!

Bękarty wojny dla nastolatków. Lato roku 1939. Dla Żydów dobry moment na opuszczenie Berlina już dawno minął. Po tragicznej w skutkach próbie ucieczki piętnastoletnia Sara sprytna i impulsywna gimnastyczka zostaje sama jak palec. Ale gdy już się wydaje, że szczęście ją opuściło, los stawia na jej drodze brytyjskiego szpiega, a ten składa jej propozycję nie do odrzucenia. Jeśli Sara pomoże mu w pewnej niebezpiecznej misji, on wywiezie ją z Niemiec. Sara przyjmuje więc fałszywą tożsamość, wstępuje do elitarnej szkoły dla córek nazistów i rozpoczyna grę o wszystko.

Stulecie winnych. Opowiadania Ałbena Grabowska

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Zwierciadło

Jeśli znacie trylogię Stulecie Winnych, to w opowiadaniach odnajciecie się jak ryba w wodzie i powrócicie do swoich ukochanych bohaterów.

Losy bohaterów osadzone w realiach dwudziestego wieku, opisane przez jedną z najlepszych polskich pisarek Ałbenę Grabowską, skradły już serca tysięcy czytelników a saga Stulecie Winnych znalazła się na listach bestsellerów. Wiosną 2019 roku będzie można śledzić losy bohaterów sagi w serialu telewizyjnym.

Okrutny Książę Holly Black

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Jaguar

Lektura dla miłośników Klubu Marudnych Zaczytanych Ciotek!

Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, mrocznego Elysium.

Rozmiłowani w intrygach i władzy piękni, nieśmiertelni elfowie zdolni są do każdej podłości.

Siedemnastoletnia Jude wcale nie pragnie dorównać okrutnym elfom: zamierza ich przewyższyć… Czy dzięki pewnej niedostępnej magicznym istotom umiejętności zdoła przetrwać w obcym świecie i osiągnąć upragniony, nieosiągalny cel?

Dwugłowy aligator Robert Cichowlas

Premiera: wrzesień

Wydawnictwo Seria Phantom Books Horror

Horror klasy B, który powala na łopatki! Dla wszystkich miłośników piranii, rekinów, ośmiornic, rekino-ośmiornic i pytonów w krzakach!

Runa Vera Buck

Wydawnictwo Initium

Premiera: 03.09.2018

Mroczna opowieść z historią i medycyną w tle, która rozgrywa się na tle zakładu dla obłąkanych Salpêtrière.

Paryż, rok 1884.

Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym. Jori Hell, szwajcarski student medycyny, widzi w tym szansę na zdobycie upragnionego tytułu doktora i wysuwa śmiałą propozycję zabiegu, który do tej pory wydawał się nie do pomyślenia. Chce jako pierwszy lekarz w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu pacjentki. Nie wie jednak, że Runa zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też najmroczniejszą tajemnicę Joriego…

Zwiastun do obejrzenia:

Manhattan Beach Jennifer Egan

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo ZNAK

Zjawiskowa i kobieca powieść, którą pokochałam całym sercem: chłodna, klimatyczna, niezwykle miejska i morska!

Obejrzyjcie recenzję:

Woda na sicie Anna Brzezińska

Premiera: 05.09.2018

Wydawnictwo Literackie

Najnowsza powieść autorki bestsellerowych „Córek Wawelu” to fikcyjna opowieść czarownicy, która broni się przed inkwizycją.

Tym razem sceną wydarzeń jest nie dwór ostatnich Jagiellonów, lecz fantastyczna kraina wzorowana na wczesnorenesansowej Italii oraz lochy inkwizycji. To stamtąd swoją opowieść snuje oskarżona o praktykowanie magii, wyrzucona za nawias społeczeństwa bękarcica, La Vecchia…

Dziwna pogoda Joe Hill

Premiera: 05.09.2018

Wydawnictwo Albatros

W tomie zawierają się cztery mroczne mini-powieście autorstwa syna Stephena Kinga.

Lincoln w Bardo George Saunders

Premiera: 05.09.2018

Wydawnictwo ZNAK

NAJLEPSZA ZAGRANICZNA POWIEŚĆ 2017 według Wielkiego Buka i zdobywczyni Nagrody Bookera. Wspaniała opowieść o śmierci i żałobie, napisana w taki sposób, że czasami bawi, a czasami doprowadza do łez rozpaczy.

Trwa wojna secesyjna, śmierć codziennie zbiera swe tragiczne żniwo. Pewnego zimowego dnia zabierze też chłopca imieniem Willie, ukochanego synka prezydenta Lincolna. Żałoba rodziców przybierze różne formy. Matka zamknie się w sobie. Ojciec rozpocznie conocne wędrówki do grobowca. Rozdarty między rozpaczą po stracie syna a odpowiedzialnością za kraj i obywateli, chce trwać w złudzeniu, że dziecko wciąż jest z nim. Osieroconego rodzica obserwują zjawy, a wśród nich Willie. Wzajemna miłość przyciąga ich do siebie, ale czy możliwe stanie się spotkanie? Obaj staną wobec bolesnych dylematów. Jak żyć po śmierci tych, których kochaliśmy? Jak odejść i zostawić na ziemi ukochane osoby?

Najszczęśliwsza Max Czornyj

Premiera: 05.09.2018

Wydawnictwo FILIA

Przepadam za Grzechem i Ofiarą, więc czuję, że thriller psychologiczny Najszczęśliwsza również przypadnie mi do gustu.

Dawid Kaster dostaje list od byłej żony. Problem w tym, że Ilona została zamordowana cztery lata temu. Mimo to charakter pisma i treść nie pozostawiają wątpliwości. To musi być ona. Krótka wiadomość przywołuje demony przeszłości. Na tym jednak nie koniec, bowiem mężczyzna wkrótce otrzymuje kolejny niespodziewany prezent.

Czy zabójca Ilony prowadzi z Dawidem sadystyczną grę? A może kobieta żyje, a cztery lata temu doszło do niewyobrażalnej pomyłki? Z każdą kolejną wskazówką Kaster jest coraz bliżej odkrycia prawdy. A ta zaprowadzi go wprost do piekła.

Skaza Robert Małecki

Premiera: 05.09.2018

Wydawnictwo Czwarta Strona

To będzie moje pierwsze spotkanie z kryminałami Roberta Małeckiego, które zapowiada się doskonale!

Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy.

Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Oba zgony łączy tylko mroźna noc. To jednak za mało, by rozpocząć śledztwo.

Zdaniem komisarza Bernarda Grossa pytań w obu sprawach jest zdecydowanie więcej niż odpowiedzi. Kiedy zaczyna je zadawać, mieszkańcy niewielkiego miasteczka nabierają wody w usta. Gross wie, że ich milczenie to mur, za którym czają się duchy przeszłości. Jeśli zdoła go przeskoczyć, dowie się, że kluczem do odkrycia prawdy jest wyjaśnienie starej sprawy tajemniczego zaginięcia małżeństwa niejakich Tarasewiczów

Kontratyp Remigiusz Mróz

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Czwarta Strona

Nowa Chyłka czy trzeba tutaj coś dodawać?

W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.

Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.

Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające kobietę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania, Joanna Chyłka musi zmierzyć się z własnymi problemami i groźbami człowieka twierdzącego, że to on niegdyś zaatakował ją kwasem

Pułapka Lilja Sigurdardottir

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Kobiece

Kryminał i Islandia to wystarczyło, żebym zainteresowała się tą opowieścią.

Sonja prowadziła szczęśliwe życie jako żona i matka. Jednak kiedy wdała się w gorący romans z kobietą, mąż Adam zażądał od niej rozwodu i przejął opiekę nad ich synem Tomasem. Zrozpaczona kobieta potrzebuje pieniędzy, by udowodnić przed sądem, że jest w stanie zająć się dzieckiem. Gdy dostaje propozycję przemytu kokainy za pokaźną sumę gotówki, nie waha się ani przez chwilę. Okazuje się, że zdesperowana matka doskonale sprawdza się w roli przemytniczki i przyjmuje kolejne zlecenia. Nie wie jednak, że ktoś bacznie obserwuje każdy jej ruch. Sonja szybko się przekona, że z przestępczego świata nie ma powrotu. Wpada w pułapkę.

Królowa cukru Natalie Baszile

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Literackie

Powieść polecona przez Oprah Winfrey poruszająca tematykę szukania swoich korzeni, tożsamości i kobiecości. Zapowiada się pięknie!

Przyzwyczajona do blichtru Los Angeles czarnoskóra Charley Bordelon otrzymuje niecodzienny spadek plantację trzciny cukrowej. Nie może jej odstąpić ani sprzedać, co jasno zostało sprecyzowane w testamencie zmarłego ojca. Stawia więc wszystko na jedną kartę i przeprowadza się z 11-letnią córką na Południe, do dawnego domu swojej babci Miss Honey.

Czy dziewczyna z wielkiego miasta zdoła poprowadzić z sukcesem wielkie gospodarstwo? Czy w zaściankowej społeczności Luizjany Charley znajdzie sojuszników i przyjaciół?

Paragraf 148 Jacek Ostrowski

Premiera: 19.09.2018

Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Podobno jest to powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, a zapowiada się świetny kryminał!

Kiedy giną pierwsze dwie osoby, sprawa trafia w ręce mecenas Zuzy Lewandowskiej. Prawniczka jest zdeterminowana, bo po latach porównywania jej do nieżyjącego już ojca niegdyś najlepszego adwokata w mieście wreszcie ma okazję się wykazać i udowodnić, że nie ma sobie równych w swoim fachu. Wbrew zasadom prowadzi własne śledztwo, w którym wspomaga się wysokoprocentowym alkoholem i ekstra mocnymi. Czy w tym stanie zdoła dorwać maniakalnego zabójcę?

Na koniec:

12 życiowych porad. Antidotum na chaos Jordan B. Peterson

Wydawnictwo Fijorr Publishing

Głośny, kontrowersyjny i fenomenalny przewodnik po życiu jak się ogarnąć, kiedy świat wokół ogarnięcia nie ułatwia. Śledzę poczynania Jordana B. od długiego już czasu i niezmiennie podziwiam oraz polecam!

I dorzućcie tytuły, na które Wy czekacie!

Bo warto czytać.

O.

*Zapraszam na filmik!

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: WRZESIEŃ 2018

 1. Flora Eerschay napisał(a):

  Poe poczytałabym w oryginale… dopisuję do mojej listy książek do sprowadzenia 🙂 „Runa” nawet mnie zaciekawiła! „Królowa cukru” – lubię opowieści z serii „ucieczka na wieś”, mam jeszcze „Lawendowe pole” Joanny Posoch do przeczytania 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   Zajrzyj na bookdepository – rok temu zamówiłam sobie tam jego tomik <3
   "Runa" jest świetna, w tym tygodniu o niej opowiem, a "Królowa cukru" zapowiada się pysznie amerykańsko. 🙂

 2. I. napisał(a):

  Z Twoich propozycji zainteresowały mnie: ” Manhattan Beach”, „Lincoln z Bardo” i „Królowa cukru”. Sama dodam: Tomasz Targański „Piastowie.Walka o tron 1138-1320” i przede wszystkim „Głód” Katsu Alma. Czekam na tę ostatnią pozycję pełna nadziei na dobrą lekturę!

 3. Mika napisał(a):

  Dla mnie na pewno „Lincoln w Bardo” i „Manhattan Beach”, nawet ciekawie zabrzmiała też „Runa”. Poza tym czekam bardzo na dwa reportaże: „Lud” Wiśniewskiej, bo w świetnym stylu opisuje fascynujące mnie północne regiony i „Agonię” Pawła Kapusty, bo już pojedyńczymi reportażami kazał zapamiętać swoje nazwisko, a temat służby zdrowia jest mi aż za bliski.

  • Bombeletta napisał(a):

   Mam nadzieję, że zarówno „Lincoln…” jak i „Manhattan Beach” zachwycą Cię – są zjawiskowe!
   O 'Runie” będę pisać w weekend. 🙂
   A reportaże brzmią bardzo interesująco – muszę posprawdzać tytuły!

 4. Mudd napisał(a):

  „Dwugłowy Aligator” brzmi arcyfajnie. 😀 Nie za mądrze, ale fajnie. 😀 Trzeba będzie się z nim zmierzyć. 😀

Dodaj komentarz: