NA KRÓTKO #2: „Przez” Zośka Papużanka & „Zimowla” Dominika Słowik

Zapraszam na nowy odcinek cyklu Na Krótko, w którym w kilku słowach opowiadam Wam o książkach, na które wpadam przypadkiem, mimochodem, a o których chciałabym Wam opowiedzieć.

W tym odcinku mam dla Was dwa wyjątkowe polskie tytuły od dwóch wyjątkowych polskich pisarek. „Zimowla” Dominiki Słowik, za którą Dominika otrzymała Paszport Polityki. Oraz „Przez”, czyli najnowszą powieść Zośki Papużanki, która kilka lat temu zachwyciła mnie powieścią „On”.

O.

Komentarze do: “NA KRÓTKO #2: „Przez” Zośka Papużanka & „Zimowla” Dominika Słowik

 1. Ew napisał(a):

  O „Przez” słyszałam wiele, nie jest to jednak powieść w moim stylu, ale „Zimowla” brzmi mega interesująco. 🙂

  • Olga Kowalska napisał(a):

   „Przez” jest super, ale faktycznie nie dla każdego, ale mam nadzieję, że „Zimowla’ Cię zachwyci! 🙂

 2. Thomas napisał(a):

  „Zimowla” zapowiada się niesamowicie. „Przez” może także być czymś dla mnie ale to zależny od języka jakim jest napisane. Wszystko więc przede mną, z pewnością zapoznam się z tymi lekturami. Dziękuję za takie ciekawe propozycje. 🙂

  • Olga Kowalska napisał(a):

   „Zimowla” jest cudownie dziwna, oniryczna i niespieszna – mam nadzieję, że i Tobie się spodoba. 🙂

 3. Luiza Malik napisał(a):

  Nie wiem, jak Zimowla, bo jestem jeszcze przed lektura, ale Przez pochłonęło mnie do reszty i to od pierwszych stron. Uświadamia boleśnie, że pozornie nic nieznaczące gesty, przedmioty czy zdarzenia tak naprawdę wpływają na relacje z drugim człowiekiem i często je niszczą.

 4. Marta Likus napisał(a):

  Super recenzje. Obie książki świetne, choć mnie bardziej zachwyciła nowa Papużanka. Intryguje od pierwszych stron. Jeszcze nic nie wiadomo, ale oderwać się nie sposób. Zamiast akcji zapis wspomnień i przemyśleń głównego bohatera. Historia z pozoru banalna… ale nie, gdy pisze ją Papużanka 😉

Dodaj komentarz: