Targi Książki Online – na co polować?

Targi Książki Online w dobie pandemicznych przemian i chaosu to idealne rozwiązanie, żeby spotkać ulubionych pisarzy, wziąć udział w pysznych konkursach i obkupić się co niemiara siedząc wygodnie na kanapie, popijając herbatkę z ulubionego kubka.

To nie przypadek, że ambasadoruję tej akcji, bo nie ma dla mnie nic przyjemniejszego od spędzania czasu w książkowym świecie, niemniej w kapciochach i we własnym fotelu.

Z tej okazji podrzucę Wam również 10 doskonałych tytułów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli planujecie targowe zakupy. To wyjątkowe opowieści, coś dobrego dla każdego, pyszne kąski polskiej literatury współczesnej.

„Kult” Łukasz Orbitowski

Opowieść o nas samych. O Polsce wtedy i Polsce dzisiaj. O tajemnicy wiary. Oparta na faktach, ale w jakiś sposób nawet realnie magiczna. To Orbitowski, który nie straszy, nie niepokoi, ale przyciąga realizmem, zaskakuje męską delikatnością i jak zwykle zachwyca frazą.

„Przez” Zośka Papużanka

Zarys fabuły jest najprostszy na świecie: mężczyzna rozchodzi się z kobietą, wyprowadza się, ale zamiast odejść na zawsze, to podgląda ją z mieszkania naprzeciwko i obsesyjnie robi jej zdjęcia. To opowieść o voyeurystycznej przyjemnością podglądania, ale też o tęsknocie za drugim ciałem, za ciepłem, za bliskością. Piękna, minimalistyczna proza, która mówi wszystko, a nawet mówi więcej.

„Piętno” Przemysław Piotrowski

Powieść, która niejednego czytelnika zbiła z tropu, zanim jeszcze sięgnął po lekturę, bo co jak co, ale w tym przypadku makabryczna okładka z wrzeszczącą mumią zrobiła swoje. Horror to czy kryminał? Mocny kryminał, jeden z najmocniejszych i najmroczniejszych tytułów gatunku w tym roku.

„Różany eter” Julia Gambrot

To intrygująca mieszanka gatunkowa – połączenie powieści historycznej z wątkiem romantycznym oraz kryminalnym w duchu retro. Do tego Belle Époque, fascynujący okres w kulturze, który otwiera umysły zarówno na zagadki świata cielesnego, jak i duchowego. Jest lekko i fascynująco, a kolejna powieść Julii Gambrot już niebawem!

„Jedna krew” Stefan Darda

Kto czekał na pełną mroku i tajemnicy prozę naszego rodzimego mistrza horroru, ten doczekał się „Jednej krwi” i klątwy, która dręczy pewną bieszczadzką wioskę. Przed Wami czysta dawka grozy i przepysznej opowieści, która zapewni Wam niejedną bezsenną noc.

„Góra Tabor” Wiesław Helak

Przejmująca, pełna symboli i mistycyzmu opowieść pióra jednego z najciekawszych, a jednak wciąż szeroko nieodkrytych polskich twórców. Opowieść o narodzinach i śmierci II Rzeczypospolitej, o poszukiwaniu i o przemianie. To także opowieść o utraconym pokoleniu i o utraconej w ogniu ojczyźnie.

„Pokaż mi” Marcel Moss

Tajemniczy twórca thrillerów Marcel Moss tym razem zabiera nas w internetowe odmęty portali i aplikacji randkowych. Ten autor nie boi się poruszać tych najbardziej współczesnych kontrowersyjnych tematów i teraz wciąga czytelnika w wirtualne zakamarki, gdzie ukrywają się najbardziej zwyrodniałe ludzkie pragnienia. I wciąż nie spodziewamy się tego, co tam znajdziemy.

„Inkub” Artur Urbanowicz

Opowieść o nawiedzonej wiosce, o demonie, o dziwnym domu, w którym podobno mieszkała czarownica. To niby jest współczesna opowieść, niby przeszłość nawet tu nie jest tak daleka, a jednak można mieć poczucie, że zagubiliśmy się gdzieś w czasoprzestrzeni, a z jej kątów i zakamarków zerka na nas odwieczne zło.

„Wyrwa” Wojciech Chmielarz

Tym razem Wojciech Chmielarz snuje przygnębiającą, pełną niepokojącego napięcia opowieść o śmierci, żałobie, rozbitej rodzinie i o tajemnicach małżeństwa, które gdzieś po drodze straciło uczucie, które połączyło je na początku.

„Obserwatorka” Alicja Sinicka

Opowieść o ludzkich obsesjach, uzależnieniach i voyeurystycznych pragnieniach. To lekka, niezobowiązująca lektura, która przyciągnie czytelników (czytelniczki przede wszystkim poszukujących porządnie skrojonej intrygi bez zbędnej krwi, bez zbędnej przemocy. Tutaj liczy się układ między bohaterami, skomplikowane emocje i tajemnice, które kryją się za zamkniętymi drzwiami.

Mam nadzieję, że co nieco zainspiruję Was do zakupów. Dajcie znać koniecznie, na co planujecie polować i pamiętajcie, że Targi Książki Online trwają od 1-21 czerwca, ale to nie tylko rabaty, ale też spotkania z autorami i konkursy dla Was. Link poniżej klik w zdjęcie!

Pysznej zabawy!

O.

Dodaj komentarz: