Premiery książkowe: LIPIEC 2024

Premiery książkowe lipca – nowości wydawnicze lipcowych tygodni.

WIELKOBUKOWE PATRONATY

„Anubis” Przemysław Piotrowski
Premiera: 3 lipca
Wydawnictwo Czarna Owca

Kolejna odsłona cyklu z komisarzem Igorem Brudnym to jest nie lada wakacyjna gratka! Zmierzy się bowiem z mordercą, który… mumifikuje swoje ofiary na wzór staroegipskich praktyk! To jest ten odcinek, w którym Brudny podróżuje, więc do walizki na urlop lub balkonik idealnie.

„Noc poślubna” Przemysław Borkowski
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo Czwarta Strona

Ślub w leśnej gęstwinie zwanej „lasem wisielców” to nie nigdy nie jest najlepszy pomysł, więc nie wiem, co myślała sobie para, która właśnie w sąsiednim pałacu zorganizowała sobie wesele. Bo cała ta impreza szybko wymknie się spod kontroli. I nie mówię tylko o pijanych w sztok krewnych. Thriller jak ta lala!

„Jesteśmy obserwowani” Olivia Worley
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo 4YA

Tutaj mamy posmak młodzieżowy i posmak influencerski, ale z morderczym twistem, który uwielbiam całą sobą. Otóż. Dziesiątka influencerów w poszukiwaniu nowych followersów postanawia wziąć udział w reality show na odciętej od świata wyspie. Nie wiedzą jednak, że to początek morderczego odliczania. Cudny, letni klimat!

PREMIERY POLSKIE

„Gość z koszmaru” J.H. Markert
Premiera: 31 lipca
Wydawnictwo Harde

Ten tytuł od razu zapisuję sobie miłośnicy Bezsennych Śród, czyli horroru i grozy! O tej książce mówiłam przy okazji jej oryginalnej premiery. Mamy tu tajemniczy dom na wzgórzu, mamy pisarza i zbrodnie, które zainspirowane są pisaną dopiero przez niego książką! To będzie hit!

„Dom pogrzebowy Cottona” Monica Brashears
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo MOVA

Niepokojąca baśń, która rozgrywa się w zakładzie pogrzebowym? Dokładnie tak! Czyli młoda kobieta, która zgadza się na pracę modelki w zakładzie pogrzebowym właśnie, a kolejne zlecenia są coraz bardziej niepokojące…

„Bad Summer People” Emma Rosenblum
Premiera: 3 lipca
Wydawnictwo Książnica

Dosłowne tłumaczenie? Źli letnicy, czyli historia stara jak świat! Elitarne grono nowojorskich bogaczy spędza wolny czas na plotach i zdradzaniu swoich żon i mężów do czasu, gdy znalezione zostaje ciało!

„To tylko kolejna zaginiona” Gillian McAllister
Premiera: 3 lipca
Wydawnictwo ZNAK

Młoda kobieta wchodzi w zamknięty zaułek i… znika. Śledztwo prowadzi Julia, która spodziewa się tego, co przy każdej podobnej sprawie. Ale tym razem będzie inaczej, bo sprawca zna każdy jej sekret.

Dzieła Zebrane Stefana Grabińskiego tomy I-IV
Premiera: przełom lipca/sierpnia
Wydawnictwo IX

Pierwsze cztery tomy serii z szesnastu, które zostaną wydane, pod redakcją Krzysztofa Grudnika. Pierwsze cztery tomy to: „Z wyjątków. W pomrokach wiary”, „Na wzgórzu róż”, „Demon ruchu” oraz „Szalony pątnik”.

„Dni śmiertelnego strachu” Graham Masterton
Premiera: 16 lipca
Dom Wydawniczy Rebis

Tym razem mistrz w duecie z Dawn G. Harris w zbiorze dziesięciu opowiadań z motywem horroru ekstremalnego. Zapowiada się na ostro!

„Dom do wynajęcia” Marcel Moss
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo FILIA

Wakacyjny thriller, lalalala, czyli dom u podnóża gór, okazja jedna na milion i para, która decyduje się na ryzykowną przeprowadzkę. Nawet nie wiedzą jak ryzykowną.

„Wakacje pod morzem” Marta Bijan
Premiera: 31 lipca
Wydawnictwo Young

Czyli piosenkarka i autorka mrocznych opowieści grozy z twistem dla młodzieży w nowej letniej, mrocznej opowieści. Czyli hotel nad Bałtykiem, para nastolatków, która podejmuje letnią pracę i niepokojące wydarzenia, które prowadzą do równie niepokojących konkluzji.

„Blask” Marek Stelar
Premiera: 10 lipca
Wydawnictwo FILIA

Trzy historie, trzy linie czasowe, trzy osoby, które powiąże powrót prosto w przeszłość. Emocjonalny kryminała z historią w tle? Najpewniej!

„Usuń to!” Tomasz Żak
Premiera: 10 lipca
Wydawnictwo SQN

Zapowiada się cholernie mroczna historia z muzyką i motywem śladu w sieci w tle. Czyli samobójcza śmierć muzyka prowadzi w przeszłość i przez pół świata. Zapowiada się rewelacyjnie!

„Najgorsze dopiero nadejdzie” Robert Małecki
Premiera: 10 lipca
Wydawnictwo Literackie

Wznowienie debiutanckiej serii Roberta Małeckiego z aroganckim dziennikarzem śledczym w roli głównej, który ma się podjąć swojego ostatniego dziennikarskiego śledztwa. Można się jednak domyślić, że tam, dokąd go śledztwo zaprowadzi nie znajdzie wcale ukojenia.

„Nikt nie widział, nikt nie słyszał” Małgorzata Warda
Premiera: 25 lipca
Wydawnictwo Prószyński Media

Fikcyjna powieść o zaginionych dzieciach i skutkach owych zaginięć napisana w bardzo realistyczny, przejmujący sposób. Na dokładkę: inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

„Dziewczyny ze Słowaka” Maria Paszyńska
Premiera: 31 lipca
Wydawnictwo ZNAK

Kobieca, przemilczana historia kobiet okupowanej Warszawy, które broniły dzielnie stolicy w chwili największej próby.

„Slenderman. Internetowy demon, choroba psychiczna i zbrodnia dwunastolatek” Kathleen Hale
Premiera: 24 lipca
Wydawnictwo Czarne

Reportaż o jednym z najmroczniejszych i najdziwniejszych fenomenów, jakim była legenda o Slender Manie, mordercy dzieci z internetowej creepy pasty. Legenda doprowadziła do brutalnego morderstwa, którego dokonały dwie dwunastolatki.

„Kobiety Picassa” Jean Mackin
Premiera: 3 lipca
Wydawnictwo ZNAK

Historie kobiet, które towarzyszyły na drodze życia jednego z najbardziej znaczących artystów XX wieku. Każda z nich była wyjątkowa, każda z nich prowadziła własne artystyczne życie. Co sprawiło, że były z mężczyzną tak… specyficznym?

„Wieloryb i koniec świata” John Ironmonger
Premiera: 17 lipca
Grupa Wydawnicza Relacja

Od razu pomyślałam o „Dostatku” Crummeya! Mamy wyrzuconego na brzeg wieloryba, mamy tu wyrzuconego na brzeg mężczyznę, ale… mamy tu też nadchodzącą apokalipsę. Brzmi intrygująco.

„Piękne życie” Virginie Grimaldi
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo Sonia Draga

Francuski bestseller i opowieść o siostrzanej miłości. Dwie siostry po śmierci babci po kilku latach nieutrzymywania kontaktów spotykają się w jej domu i w ciągu nadchodzącego tygodnia próbują odzyskać utraconą bliskość.

„Poczwarki” John Wyndham
Premiera: 30 lipca
Dom Wydawniczy Rebis

Kolejna powieść Wyndhama, twórcy wciągających monster horrorów i motywów sci fi. Tym razem w postapokaliptycznej opowieści o… przerażających mutacjach.

„Pineapple Street” Jenny Jackson
Premiera: 31 lipca
Wydawnictwo Otwarte

Opowieść dla wszystkich miłośników serialu „Sukcesja”! Tym razem zbliżenie na wyższe sfery i luksusy od tej kobiecej strony i z humorem.

„Zanim zostaliśmy potworami” Katniss Hsiao
Premiera: 31 lipca
Wydawnictwo MOVA

Thriller psychologiczny, który obnaża podobno prawdziwą naturę seryjnych morderców.

„Rodzina Połanieckich” Henryk Sienkiewicz
Premiera: 27 lipca
Wydawnictwo Świat Książki

Zjawiskowa oprawa, niezapomniana klasyka, czyli rodzinna saga i portret zmieniającego się polskiego ziemiaństwa końca XIX wieku. Do kolekcji!

„Zatoka surferów” Allie Reynolds
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo Albatros

To jest dopiero wakacyjny thriller z klimatem jak z „Na fali” i „Niebiańskiej plaży w jednym”! Czyli grupa zapalonych surferów znajduje perfekcyjny zakątek, gdzie fale są niesamowite, plaże nieskazitelne, pogoda zjawiskowa… Teraz tylko trzeba utrzymać to miejsce w tajemnicy.

„Hotel Portofino” J.P. O’Connell
Premiera: 10 lipca
Wydawnictwo Marginesy

Połączenie klimatów Agathy Christie z serialem „Dawnton Abbey”, czyli ekskluzywy hotel na włoskiej riwierze, w tle reżim Mussolliniego, rozrywki towarzystkie i zagrywki polityczne. I podobno jest serial!

„Nie pozwól jej zostać” Nicola Sanders
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo Czwarta Strona

Domestic thriller, w którym dom, który ma być azylem, staje się niebezpieczną pułapką.

„Dziewczyna z wyspy zapachów” Erica Bauermaister
Premiera: 3 lipca
Wydawnictwo Świat Książki

Intrygująca opowieść z motywami realizmu magicznego, czyli dziewczyna, która wychowuje się na odległej wyspie, dziwna maszyna zatrzymująca zapachy i prawdziwy świat, któremu trzeba stawić czoła.

„Agencja” Eva Minge
Premiera: 4 lipca
Prószyński Media

Projektantka Eva Minge w kolejnej książkowej odsłonie, czyli thriller z agencją modelek w tle i jej niecnymi tajemnicami.

„Miecz Kajgenu” M.L. Wang
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo Vesper

Powieść fantasy z motywem dawnej Japonii i ludzi, którzy walczą o swój honor.

„Listonoszka z Apulli” Francesca Gianonne
Premiera: 17 lipca
Wydawnictwo ZNAK

Włochy, lata 30., mała włoska społeczność z południa i niezależna kobieta z północy, która na dokładkę podejmuje się iście męskiego fachu – zostaje listonoszką!

„Teściowa” Moa Hengren
Premiera: 31 lipca
Wydawnictwo Albatros

Nieustanny powód żartów: teściowa i synowa, czyli szwedzka oprawa i rodzina, która musi pogodzić się ze zmianami, które nadeszły.

„Kronika ptaka nakręcacza” Haruki Murakami
Premiera: 10 lipca
Wydawnictwo Albatros

Na koniec: nie wiem, czy widzieliście te najnowsze wydania książek Murakamiego? Oprawa taka, że aż szkoda ominąć!

PREMIERY ZAGRANICZNE

„The Cliffs” J. Courtney Sullivan
Premiera: 2 lipca

Miłośnicy grozy zacierają rączki! Nawiedzony dom przed nami! Mamy tu kobietę, która traci wszystko i wraca do rodzinnego miasteczka, by przekonać się, że gotycki opuszczony dom na klifach ma nową właścicielkę. Kobieta rozpoczyna remoncik, który obudzi coś uśpionego w ścianach i przywróci wspomnienia.

„The God of The Woods” Liz Moore
Premiera: 2 lipca

Kolejna powieść z motywem grozy i letnią atmosferą wakacji. Rok 1975, obóz młodzieżowy w sercu lasu i zaginięcie trzynastoletniej dziewczynki. Co ciekawe, jej starszy brat również zaginął w podobny sposób. Pytanie: jakie sekrety skrywa rodzina tych dzieci i co kryje się w lesie?

„The Briar Club” Kate Quinn
Premiera: 9 lipca

Jedna z najciekawszych autorek kobiecych powieści historycznych zabiera nas do internatu dla dziewcząt w 1950 roku. Kiedy do pokoju na strychu wprowadza się urocza wdowa – zaczyna się odkrywanie kolejnych tajemnicych i rozdzierających sekretów.

„Breaking the Dark” Lisa Jewell
Premiera: 4 lipca

A to ciekawostka! Jedna z popularnych autorek thrillerów tym razem zaczyna serię thrillerów z motywem superbohaterów – jestem ogromnie ciekawa co z tego wyniknie!

„I Was a Teenage Slacher” Stephen Graham Jones
Premiera: 16 lipca

Hołd oddany małym teksaskim miasteczkom lat 80. i slasherom z motywem zemsty. Nastoletni chłopak zostaje seryjnym mordercą z zemsty, nie inaczej.

„Look in The Mirror” Catherine Steadman
Premiera: 30 lipca

Kolejny z wakacyjnych thrillerów, którym trudno się oprzeć! Po śmierci ojca Nina dziedziczy dom na odległej wyspie – dom, o którym nie miała pojęcia! Jakie jeszcze tajemnice i sekrety ukrywał jej ojciec? Zapowiada się genialnie!

Bo warto czytać.

O.