KSIĄŻKI NA DZIEŃ MATKI – propozycje prezentów

Moi Drodzy,

Dzień Matki nadchodzi wielkimi krokami! Święto naszych rodzicielek, matek, matul, mam, mamuś i macoch!

Dzień wyjątkowy, specjalny, taki, o którym warto pamiętać i z radością świętować! Wyjątkowa okazja do wspólnych rodzinnych przeżyć, do wspólnej szczęśliwości, do wspominania i łapania pięknych chwil.

Wypadałoby coś smakowitego mamie sprezentować i można pozostać przy tradycyjnych kwiatkach, uroczej kartce, pysznym ciachu, ale jeśli Wasza Mama jest takim zaczytanym bukoholikiem jak moja, to wydaje mi się, że KSIĄŻKA będzie najlepszym upominkowym wyborem.

Do wyboru, do koloru, wybrałam dla Was 10 tytułów, które z pewnością odnajdą pośród Waszych Mam szczęśliwe czytelniczki!

Eseje wybrane Virginia Woolf

Eseje

Teksty dowcipne, błyskotliwe, ostre jak brzytwa, czasami mroczne i bolesne, w zależności od tego, jaki temat obraca ta wybitna angielska pisarka, ale zawsze fascynujące, precyzyjne i przenikliwe.

Kapelusz cały w czereśniach Oriana Fallaci

Autobiografia/powieść biograficzna

Wielopokoleniowa saga, rodzinna opowieść i jednocześnie autobiografia wybitnej reporterki i pisarki, nad którą praca zajęła jej ponad 10 lat, a którą pisała aż do śmierci. Porywająca historia!

Wielkie kłamstewka Liane Moriarty

Kryminał z przymrużeniem oka

Niewielka społeczność bogatej dzielnicy na przedmieściach Sydney. Nieszczęśliwa plotka, kobieca rywalizacja, toksyczne małżeństwo i zagadka pewnej śmierci. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego wieczoru? Cudownie dowcipna, zaskakująco brutalna, niebanalna opowieść ze zbrodnią w tle.

Jej obsesja Amanda Robson

Thriller rodzinny

Wciągający kobiecy, rodzinny, małżeński thriller o pytaniach, które powinny pozostać bez odpowiedzi. Mroczna opowieść o zmaganiu się z chorobą psychiczną, o rozbitej rodzinie oraz nieudanych małżeńskich wyborach, które dręczą przez lata, a które ostatecznie mogą zniszczyć tak pieczołowicie budowane światy w ułamku sekund.

Macocha” Petra Hůlová

Powieść feministyczna

Autorka bestsellerowych romansów nie stroni od alkoholu i przesiaduje często na balkonie, gdzie prowadzi niekończące się, błyskotliwe monologi, rozstrzygając tematy miłości, macierzyństwa, kariery zawodowej, miejsca kobiety w społeczeństwie, samotności i wreszcie alkoholizmu.

Gorące mleko Deborah Levy

Powieść obyczajowa

Leniwa, oniryczna atmosfera hiszpańskiego nadmorskiego miasteczka zawieszona między jawą a snem, oraz toksyczne relacje hipochondrycznej matki i córki, która nie potrafi się wyzwolić. Lektura zaskakująca, której pełną siłę i znaczenie można docenić w upalny dzień podszyty morską bryzą.

Dzień, w którym cię straciłam Fionnuala Kearney

Dramat obyczajowy

Rodzinny dramat pełen sekretów i kłamstw oraz poruszająca opowieść o matczynej miłości skazanej na najtrudniejszą próbę. Opowieść o pożegnaniach, o śmierci, o żałobie i wybaczaniu.

Idealne matki Doris Lessing

Opowiadanie/Nowela

U Dorris Lessing nie ma rodzin doskonałych, a tej rodzinie szczególnie daleko do doskonałości. Leniwa letnia atmosfera, morska bryza, dwie matki, nieodłączne przyjaciółki i dwóch nastoletnich synów, wychowywanych w tym dziwnym czworokącie. Powieść, a w zasadzie nowela, pozostawia pewien niesmak, ale napisana jest w niezapomniany sposób.

Światło między oceanami M.L. Stedman

Dramat historyczny

Wielka Wojna, żołnierz z PTSD i mała, odizolowana wysepka na oceanie, na której znajduje posadę latarnika. Chociaż razem z ukochaną żoną starają się o dziecko, ona nie może utrzymać ciąży i popada w rozpacz. Aż pewnego dnia do brzegu przypływa łódź, a w niej, niczym mały Mojżesz, niemowlę Opowieść o niewłaściwych wyborach i konsekwencjach, jakie nadchodzą.

Dwa oblicza Agnieszka bednarska

Thriller

Pełen napięcia dreszczowiec o dziewczynie, która oddała życie swoje i swojego dziecka w ręce obcej, nieprzewidywalnej kobiety. Historia sekretów i mroków niepamięci. Bardzo mocna!

Komentarze do: “KSIĄŻKI NA DZIEŃ MATKI – propozycje prezentów

Dodaj komentarz: