„Jeśli tam jesteś” Katy Loutzenhiser recenzja

Prawdziwa przyjaźń potrafi nawet uratować życie jak w młodzieżowej opowieści sensacyjnej Jeśli tam jesteś Katy Loutzenhiser.

Gdyby Wasz najlepszy przyjaciel wyjechał, obiecał pisać i dzwonić każdego dnia, ale nie odzywałby się przez długi czas i nie odpowiadał na Wasze wiadomości, to co byście sobie pomyśleli?

Nastoletnia Priya jakiś czas temu wyniosła się do Kalifornii, by tam zacząć nowe życie. Jej najlepsza przyjaciółka Zan tęskni i czeka na wiadomość, która nie nadchodzi. Do tej pory dziewczyny były nierozłączne i nic nie zapowiadało przedłużającego się milczenia. Zan zaczyna podejrzewać, że Priyi przytrafiło się coś złego, ale nikt nie bierze jej podejrzeń na poważnie. Każdy bagatelizuje sprawę. Dopiero, gdy w szkole pojawi się nowy chłopak imieniem Logan, Zan będzie miała komu się wygadać i zyskać sprzymierzeńca w sprawie. Jak wkrótce się okaże, Zan od początku miała rację

przeł. Joanna Dziubińska

Jeśli tam jesteś to jedna z tych młodzieżowych opowieści, które wciągają czytelnika bez względu na jego wiek. Katy Loutzenhiser zadbała o to, by całość przeżywało się niemal jak porządny, pędzący na łeb na szyję film, zakończony zaskakującym, pełnym akcji finałem. Mamy tutaj opowieść o nastoletniej przyjaźni, mamy szkolne perypetie, mamy nastoletni romans, mamy zwroty akcji i wątek sensacyjny, który jakkolwiek mało prawdopodobny, to jednak przyciąga uwagę czytelnika. Bohaterowie są wyraziści, tacy, jak to w młodzieżówkach bywa miejscami nieco przerysowani, miejscami zbyt emocjonalni, ale to młodzi ludzie, więc wszystko można wybaczyć, a ich egzaltacja jedynie nadaje całości prawdopodobieństwa.

Powieść Katy Loutzenhiseer to porządnie skrojona sensacja młodzieżowa (chociaż nie tylko dla młodszych czytelników), która na wakacyjne, leniwe i spokojne zaczytanie będzie jak znalazł!

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem IUVI. <3

**Zapraszam na filmik i na KONKURS!

Komentarz do: “„Jeśli tam jesteś” Katy Loutzenhiser recenzja

  1. Gandalf napisał(a):

    „Jeśli tam jesteś” to powieść, która może się wydawać klasyczną młodzieżówką, ale faktycznie – wciąga niesamowicie i to czytelników w każdym wieku. Momentami ma się wrażenie, że lektura zamienia się w oglądanie filmu akcji i choć bohaterowie są bardzo wyraziści, wszystko świetnie do siebie pasuje. Zdecydowanie polecamy wraz z Tobą – doskonały wybór na zakończenie wakacji!

Dodaj komentarz: