HORRORY ZA DARMO – 10 tytułów

Horrory do czytania, do straszenia, całkowicie ZA DARMO – łapcie!

Co jakiś czas blogu podrzucam Wam linki do strasznych książek, do opowiadań, do tekstów, które są dostępne w domenie publicznej całkowicie za darmo. Warto bowiem pamiętać, że nie musicie wydawać zawsze miliona monet, by zanurzyć się w doskonałej opowieści.

Myślę, że to świetna opcja, tym bardziej gdy mówimy o klasyce literatury, ale nie tylko, bo o współczesnych dziełach również. Taka opcja sprawdzi się również, gdy nie do końca wiemy czego spodziewać się po konkretnym autorze, a nie chcemy rzucać się w ciemno na wydanie papierowe.

Tym razem zebrałam dla Was 10 tytułów, które z pewnością każdy z Was kojarzy, o których słyszał, ale być może jeszcze nie miał okazji przeczytać. Klikajcie w tytuły!

 „Zagłada Domu Usherów” Edgar Allan Poe (klik! klik!)

Na bagnistych, spowitych wieczną mgłą, niemal wymarłych terenach, w smugach podziemnych oparów stoi Dom Usherów… Opowiadanie o wielkim rodzie, o odwiedzinach w domu przyjaciela i co z tego wynikło.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych opowieści tego wybitnego amerykańskiego twórcy.

➡️ Do czytania na Wolnych Lekturach m.in. „Czarny Kot”, „Beczka Amontillado”, „Serce oskarżycielem”, „Maska Śmierci Szkarłatnej”.

Dodaj komentarz: