BEZSENNE NOWOŚCI 2021 (II półrocze)

W Bezsenną Środę zapraszam Was na porządną dawkę horrorowo-grozowych nowości, które w najbliższych miesiącach pojawią się zarówno u nas w Polsce, jak i za oceanem.

To mój subiektywny wybór najciekawszych premier, który mogłabym potraktować jako TBR, czyli listę książek do przeczytania, ale tego nie zrobię, bo znacie mnie już na tyle długo, żeby domyślić się, że mogłabym nie dotrzymać swoich własnych postanowień.

Jedno mogę dzisiaj Wam stwierdzić z pewnością: to jest rok horroru i warto skorzystać z tej strasznej obfitości.

Wybrałam 15 tytułów, które zdecydowanie przyciągnęły moją uwagę!

POLSKIE PREMIERY

Mexican Gothic” Silvia Garcia-Moreno
Premiera: 15 października
Wydawnictwo MOVA

Nareszcie w Polsce, ta pyszna gotycka opowieść, którą czytelnicy portalu Goodreads uznali za najlepszą grozę 2020 roku! Posiadłość na meksykańskim odludziu, młoda kobieta uwięziona w jego murach i lepkie tajemnice pewnego starego rodu. Klimat niesamowity, opowieść wciągająca, a wszystko to z kobiecym wydźwiękiem. Dla mnie bomba!

Wielkobukowy PATRONAT

Lęk” Tomasz Sablik
Premiera: 15 września
Wydawnictwo Vesper

Po mrocznej „Windzie” Tomasz Sablik tworzy dystopijną, postapokaliptyczną opowieść o przytłaczającej ciszy i garstce ludzi, która przetrwała kataklizm. Wydaje się, że na świecie została już tylko czwórka ludzi. Pewnego dnia jednak w okolicy pojawia się dziewczyna, a wraz z nią zaczyna się piekło.

„Poradnik Zabójców Wampirów Klubu Książki z Południa” Grady Hendrix
Premiera: 29 września
Wydawnictwo Vesper

Ten szalony tytuł zapowiada równie szaloną wapiryczną opowieść. Nudnawe, monotonne życie pań domu z przedmieść urozmaicają jedynie spotkania w klubie książki. Ale… Pewnego dnia w sąsiedztwie pojawia się ktoś nowy, fascynujący i podejrzany… Czuć wampiryczną opowieść nieco w klimacie jak z „Czarownic z Eastwick”!

Żywiołaki” Michael McDowell
Premiera: 29 września
Wydawnictwo Vesper

Opowieść o nawiedzonym domu? Uwielbiam! Zapowiada się perełka z 1981 roku, duszna, gotycka, której akcja rozgrywa się rezydencji na plaży w Alabamie! To mi wystarczy!

Piękna i bestialska” Kristopher Triana
Premiera: 30 września
Wydawnictwo Dom Horroru

Perełka horroru ekstremalnego – powieść zwyrodniała, krwawa i zbrodnicza, taka specyfika gatunku. Opowieść o młodziutkiej, ładniutkiej cheerleaderce, która w ramach chorej potrzeby uwodzi swojego nauczyciela, wykorzystuje go i manipuluje, by wkrótce posunąć się dalej…

The Nightmare Within” Glen R. Krisch
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Opowieść o człowieku, który potrafi ożywiać sny, ożywiać koszmary i nadawać im namacalnej formy, tworzyć scenki i przywoływać potwory. Sny okrutne, sny obrzydliwe, sny erotyczne, sny pełne grozy i rozpaczy. Pewnego dnia jednak wypuszcza je wszystkie na wolność…

Where Darkness Dwells” Glen R. Krisch
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Horror z motywem historycznym, którego akcja rozgrywa się w czasach Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pewnego gorącego lata dwóch małych chłopców odkrywa opuszczone szyby, korytarze, które prowadzą prosto w ciemność…

Ośmiornica” Matt Shaw
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Horror ekstremalny w najbardziej mackowej postaci! Warto pamiętać, że próba przebudzenia uśpionego w otchłaniach Pacyfiku Wielkiego Cthulhu to nigdy nie jest najlepszy pomysł… A najlepsze, że ta historia ma aż dwie kontynuacje!

Głód” Matt Shaw
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Kolejny horror ekstremalny tego autora, opowieść o pewnym kanibalu, który swoje zwyrodniałe pragnienia tłumaczy w nad wyraz intrygujący sposób…

Antologia: SABAT” Guy N. Smith i inni
Premiera: 31 grudnia
Wydawnictwo Phantom Books Horror

Prawdziwa perełka dla uczczenia jednego z najznamienitszych twórców horroru! Antologia, na którą składają się wszystkie tomy cyklu Sabat wraz z opowiadaniami. Na dokładkę opowiadania polskich autorów inspirowane Sabatem właśnie!

Wciąż jeszcze dostępna na stronie Wydawnictwa!

PREMIERY ZAGRANICZNE

When the Reckoning Come” LaTanya McQueen
Premiera: 8 września

Demony amerykańskiego Południa znów budzą się ze snu. Niewielkie miasteczko, które otrząsnęło się z bolesnej historii, turystyczna perełka, wesele przyjaciółki i młoda kobieta, która mimo wszystko usłyszy duchy przeszłości…

This Thing Between Us” Gus Moreno
Premiera: 12 października

To będzie niesamowita opowieść, czuję w kościach! Najbardziej zaawansowane urządzenie a la Alexa, inteligentny głośnik, który zamienia życie pewnej rodziny w prawdziwy, morderczy koszmar. Koszmar, przed którym nie ma ucieczki.

The Death of Jane Lawrence” Caitlin Starling
Premiera: 5 października

Złapano mnie na samą zapowiedź: mieszanka „Mexican Gothic” i „Crimson Peak”, „Rebeki” i „Nawiedzonego Domu Na Wzgórzu”, czyli zapowiada się absolutnie gotycka perełka o młodej kobiecie uwikłanej w małżeński układ, który mrozi krew w żyłach.

Nothing But Blackened Teeth” Cassandra Khaw
Premiera: 19 października

W tym przypadku wystarczy nam jedynie to, że przed nami historia o nawiedzonym domu oparta o japoński folklor, więc możemy być pewni, że umrzemy ze strachu.

The Seven Visitations of Sydney Burgess” Andy Marino
Premiera: 28 września

Niesamowita historia opętania, która zaczyna się od traumy, od napadu i od strachu, który osadza się głęboko w duszy.

A na które tytuły czekacie Wy?

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: