Premiery miesiąca: STYCZEŃ 2023

Nowy Rok na Wielkim Buku zaczynamy z przytupem, czyli od nowości książkowych, które zawitają na półki zarówno w naszych polskich księgarniach, jak i tych za oceanem – ponad 20 tytułów!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

To książki, które już przeczytałam – mam ten ogromny przywilej – które zachwyciły mnie i/lub przeraziły, które uznałam również za warte Waszej uwagi, a które polecam z całego serca.

Klątwa dla demona” Magdalena Kubasiewicz
Premiera: 11 stycznia
Wydawnictwo SQN

Trzeci tom iście magicznej serii! Magia, klątwy, wiedźmy, czarodziejki i demony… Wszystko to we współczesnej oprawie, w znajomym świecie, od naszej rodzimej specjalistki od urban fantasy. Cykl o Wilczej Jagodzie to dawka pysznej przygody i zapomnienia od wszelkich trosk. W kolejnym tomie nie będzie inaczej – efekt gwarantowany od pierwszych stron!

Zamknięte drzwi” Freida McFadden
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Bestsellerowy thriller i nic w tym dziwnego! Historia córki seryjnego mordercy, która po latach sama zostaje wplątana w ciąg niewyjaśnionych zbrodni. Cudownie satysfakcjonująca lektura!

Poszukiwany ukochany” Beth O’Leary
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Szykujcie chusteczki, bo wzruszenia gwarantowane! Powieść obyczajowa, poczciwa, romantyczna, ale też bardzo życiowa. O jednym mężczyźnie i trzech kobietach. I wspomnieniu. Do spłakiwania się (przynajmniej dla wrażliwców).

Piętno diabła” Adrian Bednarek
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo ZACZYTANI

Seryjny morderca Kuba Sobański powraca w piątym tomie serii thrillerów, a wraz z nim powraca zbrodnia i zakazane namiętności. Miłośnicy cyklu powinni być co najmniej zadowoleni.

PREMIERY W POLSCE

Powiedziała, że nie żałuje” Tommi Kinnunen
Premiera: 11 stycznia
Wydawnictwo Poznańskie

Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich to seria nieśmiertelna i niezawodna – każda kolejna książka to kolejna perła w kolekcji. Tym razem opowieść o kobietach i wojnie, wojnie i kobietach. Rok 1945 i wędrówka przez zniszczony krajobraz w kierunku Finlandii.

Magiczna chwila” Kristin Hannah
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo Świat Książki

Kristin Hannah – to nazwisko mówi samo za siebie. Przed czytelnikami poruszająca opowieść o dziewczynce znalezionej w lesie. Dziecko po przejściach i ludzie, którzy spróbują na nowo odzyskać jego zaufanie. I odnaleźć własne szczęście.

Wiek czerwonych mrówek” Tania Pjankowa
Premiera: 18 stycznia
Wydawnictwo MOVA

To może być jedna z najbardziej porażających powieści tego roku. Opowieść o Holodomorze, czyli Wielkim Głodzie na Ukrainie lat 1932-33. Historia rodziny i ich walki o przetrwanie w chwili największej próby.

Ministerstwo prawdy” Carlos Augusto Casas
Premiera: 18 stycznia
Wydawnictwo MOVA

Literacki hołd złożony klasycznej powieści George’a Orwella „Rok 1984”. Opowieść o dziennikarce, która w poszukiwaniu prawdy gotowa jest podważyć niepodważalną władzę. I uzyskać odpowiedzi.

Spaleni w ogniu” Jaume Cabré
Premiera: 11 stycznia
Wydawnictwo Marginesy

Szykuje się lektura intrygująca i zaskakująca o niefortunnych przypadkach niejakiego Ismaela, a wszystko to z zacięciem filozoficzno-literackim. Można domyślić się, że symboli i nawiązań znajdziemy tu co niemiara.

Światło między oceanami” M.L. Stedman
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Seria wydawnicza Piąta Strona Świata rozrasta się o bestsellerową, nagradzaną i zekranizowaną opowieść o weteranie Wielkiej Wojny, teraz latarniku i jego żonie, którzy na brzegu swojej wysepki znajdują niemowlę. Ich kolejne wybory przyniosą dramatyczne konsekwencje.

Niebezpieczna propozycja” Max Czornyj
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo FILIA

Jeśli Czornyj to wiadomo, że możemy spodziewać się prawdziwego ognia! Nasz rodzimy mistrz thrillerów powraca z opowieścią czwórce nietuzinkowych bohaterów połączonych jedną tajemnicą. Zbrodnia i namiętności w natarciu.

Uwięziona” B.A. Paris
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo Albatros

Mistrzyni thrillerów psychologicznych serwuje… thriller psychologiczny o żonie miliardera, która porwana czuje się u porywaczy bezpieczniej niż u boku własnego męża. Szykują się nieoczekiwane zwroty akcji.

Do cna” Katarzyna Bonda
Premiera: 11 stycznia
Wydawnictwo MUZA

Detektyw Jakub Sobieski powraca, a wraz z nim powraca Warszawa i warszawskie okolice, stolica od tej brudnej, ciemnej podszewki, której nie chcemy poznać. A intryga ma toczyć się wokół zaginięcia i… torby ludzkich kości.

Niewinni” Marcel Moss
Premiera: 25 stycznia
Wydawnictwo FILIA

Kolejna odsłona mrocznej, dynamicznej i diabelnie wciągającej serii ECHO o Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych. Tym razem znika sześcioletnia dziewczynka, a wszystkie tropy doprowadzą bohaterów w największy mrok ludzkiej niegodziwości i okrucieństwa.

Domy na dnie morza” Caitlin R. Kiernan
Premiera: 27 stycznia
Wydawnictwo MAG

Gratka dla wielbicieli grozy, weird fiction i wszelkich niepokojących dziwności. Zbiór opowiadań inspirowanych twórczością Samotnika z Providence, czyli H.P. Lovecrafta, a dokładnie mitologią Cthulhu. Już ostrzę pazury!

Elmet” Fiona Mozley
Premiera: 24 stycznia
Wydawnictwo PAUZA

Porównywana do „Drogi” Cormaca McCarthy powieść „Elmet” to historia nastoletniego rodzeństwa i ich ojca, którzy żyją z dala od cywilizacji, z dala od ludzi. Próbują przetrwać w domu, w którym wciąż czają się tajemnice.

Incydent” Piotr Borlik
Premiera: 19 stycznia
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Atak terrorystyczny w stolicy to dopiero początek niebezpiecznej gry i skomplikowanego śledztwa. Odpowiedzi na pytania wcale nie będą takie, jak moglibyśmy oczekiwać. Thriller kryminalny jak ta lala!

Klub kłamców” Annie Ward
Premiera: 11 stycznia
Wydawnictwo Czarna Owca

Zemsta, zbrodnia i szokujące sekrety. Losy trzech kobiet połączone przez zagmatwaną sieć kłamstw. Nic dodać, nic ująć – podobno w duchu „Wielkich kłamstewek” Liane Moriarty, a te lubimy bardzo!

Półmistrz” Mariusz Czubaj
Premiera: 11 stycznia
Wydawnictwo ZNAK Crime

Nowy imprint Wydawnictwa ZNAK z morderczym zacięciem i pierwszy tytuł z ich stajni. Nadchodzi II Wojna Światowa, z Gdyni wypływa transatlantyk „Przyszłość”, a na jego pokładzie drużyna szachowa. Gdy dojdzie do zbrodni – wszystko może się wydarzyć, tym bardziej, że pasażerowie nie są wcale anonimowi.

PREMIERY ZA GRANICĄ

The Nightmare Man” J.H. Markert
Premiera: 10 stycznia

Bestsellerowy autor horrorów powraca do domu rodzinnego, by tam w spokoju dokończyć najnowszą powieść i… Sam staje się ofiarą prawdziwego koszmaru, gdy ktoś zaczyna kopiować zbrodnie z jego książek. A to dopiero początek. To może być prawdziwa perełka!

How to Sell A Hounted House” Grady Hendrix
Premiera: 17 stycznia

Najnowsza powieść jednego z najciekawszych współczesnych twórców horrorów! Mistrz grozy postmodernistycznej tym razem w opowieści o nawiedzonym domu. Ale znów na własnych zasadach. Pozycja obowiązkowa!

The Drift” C.J. Tudor
Premiera: 19 stycznia

Bestsellerowa autorka thrillerów tym razem w opowieści o końcu świata i przetrwaniu z perspektywy trzech obcych sobie osób. Coś czai się na ludzkość i nie ma przed tym ucieczki.

The Shards” Bret Easton Ellis
Premiera: 17 stycznia

Nowa powieść autora kultowego „American Psycho” to zawsze jest prawdziwa gratka i czuję, że tym razem również jest na co czekać. Tym bardziej, że przed nami thriller o seryjnym mordercy nastolatków, który poluje na ulicach Los Angeles początku lat 80.

Cold People” Tom Rob Smith
Premiera: 19 stycznia

Autor przejmującego „Systemu” powraca z powieścią… apokaliptyczną! Nieznana siła przejmuje naszą planetę i daje ludzkości trzydzieści dni na ucieczkę. Cel? Antarktyda. Jedyne miejsce, na którym będą mogli istnieć. Zapowiada się rewelacyjna powieść o walce i przetrwaniu.

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Premiery miesiąca: STYCZEŃ 2023

Dodaj komentarz: