Straszne opowiadania do czytania w sieci (Stephen King, Neil Gaiman, H.P. Lovecraft i inni)

Moi Drodzy,

Wielbiciele strachów, horrorów, terroru i grozy wszelakiej dobrze zdają sobie sprawę jak duży potencjał potworności potrafi ukryć się w krótkiej formie. To chyba taka domena gatunku, z której twórcy czerpią garściami. Pasty krążące w sieci, historyjki na dobranoc, opowiadania, nowele Jedna prosta opowieść, jeden koncept, jeden haczyk, lęk rodzi się w sercu, a panika przenika do krwioobiegu i zaczyna krążyć w szaleńczym tempie.

Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z porcją doskonałych opowieści opowieści największych z największych, mistrzów i mistrzyń gatunku, którzy zachwycają tak w tradycyjnej, długaśnej formie, jak i w tej krótkiej, na jeden chaps.

Łapcie, zaczytujcie się, przed Wami:

6 STRASZNYCH OPOWIADAŃ DO CZYTANIA W SIECI

(po angielsku, w oryginale, całkowicie legalnie i ZA DARMO – klikajcie na tytuł)

A jeśli szukacie strasznej klasyki, także po polsku, to zapraszam do poprzedniego wpisu KLASYKA GROZY ZA DARMO

„Snow, Glass, Apples” Neil Gaiman („Szkło, śnieg i jabłka” ze zbioru „Dym i lustra”)

Opowieść o Królewnie Śnieżce jeszcze nigdy nie była tak potworna, tak przewrotna, tak… wampiryczna! Baśń dla dorosłych, spragnionych jeszcze mocniejszych wrażeń, do zaczytywania się nocną porą, wypełniona po brzegi lodem i krwawym mrokiem, jak wszystkie dobre baśnie, tak naprawdę.

RECENZJA: tutaj

„Premium Harmony” Stephen King („Premium Harmony” ze zbioru „Bazar Złych Snów”)

Dziesięć lat małżeństwa z problemami i nałóg, który może wszystko postawić na głowie. Absurdalna sytuacja i śmierć, która dopada znienacka.

RECENZJA „Bazaru złych snów”

„Abraham’s Boys” Joe Hill („Synowie Abrahama” ze zbioru „Upiory XX wieku”)

Dwóch małych chłopców, tęsknota za mamą, upiorna fotografia w gabinecie ojca i co z tego wynikło.

„The Doll” Daphne du Maurier

Opowiadanie, które czekało na czytelników zagubione przez niemal 70 lat. Klasyczna opowieść grozy o miłości, obsesji i szaleństwie, a w tym wszystkim piękna wiolonczelistka imieniem… Rebeka. Skąd my to znamy?

„THE THING ON THE DOORSTEP” H.P. Lovecraft („Coś na progu”)

To opowieść-tajemnica, której fabuła jest tak spójna i prosta, że lepiej nie zdradzać nic, a nic, może poza tym, że to opowieść o wizycie pewnego gościa. A wokół magia, ta czarna, pradawna, kosmiczna i nie do opisania, która jest integralną częścią miasta Arkham, a w wyobraźni jak najbardziej naturalną, która otacza świat Lovecrafta, niczym dusząca, mroczna mgła.

RECENZJA „Coś na progu”

„THE LOTTERY” Shirley Jackson

Loteria nie ma początku i nie ma końca… To historia społeczności ślepo trwającej w tradycji, podążającej tropami swoich przodków, nie zważając wcale na zmiany obyczajowe, czy cywilizacyjne. Zakorzenieni w okrutnej przeszłości kontynuują ustanowione przed wiekami losowanie, korzystając z reliktów śmierci z danych lat.

RECENZJA „The Lottery”

Wspaniałego zaczytania!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Straszne opowiadania do czytania w sieci (Stephen King, Neil Gaiman, H.P. Lovecraft i inni)

  1. Mamandee napisał(a):

    Czytałam kiedyś „Coś na progu” Lovecrafta…. Brrrr. 🙂 Polecam za Olgą wszystkim, którzy jeszcze nie czytali.

Dodaj komentarz: