Najlepsze horrory 2018 – TOP 10

Moi Drodzy,

Nadeszła znienacka, wyczołgała z czeluści, wysunęła z głębin swoje lepkie, czarne macki, łypnęła złowrogo z ciemności – OSTATNIA Bezsenna Środa tego roku!

Nie mam pojęcia, kiedy minął ten rok, dokąd i kiedy przeleciały te wszystkie dni, tygodnie, miesiące! I to chyba jest najbardziej przerażające teraz, kiedy nieuchronnie zbliżamy się do końca i orientujemy się, że nie ma nawet czasu, żeby bawić się w poszukiwanie straconego czasu!
Lepiej zerknąć przez ramię w cienie przeszłości i wyłowić najlepsze i najstraszniejsze bezsenne kąski, a tych 2018 zapewnił nam w bród! Bezsenne Środy obfitowały w smakowite tytuły, które straszyły pysznie i dręczyły wyobraźnię, zapewniając czytelnikom koszmary i niepokojące myśli przez niekończące się noce.

NAJLEPSZE HORRORY 2018 wg Wielkiego Buka

I pamiętajcie, że jest to moje subiektywne zestawienie i każdego może straszyć coś innego, coś innego przerażająco zachwycać.

Wyróżnienie specjalne dla publikacji:

„Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2018” – niezwykła antologia pełna opowiadań polskich (i nie tylko) twórców grozy z podgatunku weird fiction, którego jednym z ojców jest H.P. Lovecraft. Czytelnik odnajdzie tu wszystko to, co eksploruje dziwność, niesamowitość, odmienność, to wszystko, co odstaje od rzeczywistości, a co wprowadza go w stan permanentnego niepokoju. Nie znajdzie natomiast w tym tomie ukojenia, ale odnajdzie strach, który osacza, oplata, pożera, powolutku, po cichutku. Dwadzieścia sześć opowiadań wystarczy, by na końcu wpaść do kałuży i zniknąć w niej na zawsze.

„Outsider” Stephen King – Król Horroru nie straszy już od jakiegoś czasu tak, jak miał to w zwyczaju straszyć przed laty, ale „Outsiderem” udowadnia, że gdyby chciał bardziej, to by potrafił. I co prawda potwór tutaj wydaje się mieć większe oczy niż w rzeczywistości, wątek kryminalny góruje nad grozą, to całość jest zgrabnie poprowadzona od początku do końca i potrafi miejscami wystraszyć, szczególnie, kiedy czytelnik zgłębi wątek zaczerpnięty z „Williama Wilsona” Edgara Allana Poe. Miłośnicy starego Kinga westchną przy lekturze z tęsknotą za dawnymi czasami, ale też znajdą tutaj coś dla siebie.

Komentarze do: “Najlepsze horrory 2018 – TOP 10

  • Bombeletta napisał(a):

   A widzisz! <3 Zachęcam Kochana do wychodzenia poza swoją strefę komfortu - spróbuj, a może akurat się zakochasz? 🙂

 1. Azabis napisał(a):

  O „Czwartej Małpie” sporo słyszałem, o „Czerwonym Śniegu” nic. Czyli trzeba jednak się zainteresować i poszukać.

  • Bombeletta napisał(a):

   Koniecznie! Ale od razu ostrzegam – „Czerwonego śniegu” w papierze możesz nie dorwać, natomiast dostępny jest w abonamencie Legimi i w ebookach. 🙂

Leave a Reply